Informacje

KĘTY. Odważna mieszkanka, zatrzymała pijanego kierowcę

W ubiegłą sobotę (7.12.2019)  mieszkanka Kęt wykazała się wzorową postawą obywatelską. Kobieta widząc nietrzeźwego za kierownicą zabrała kluczyki od pojazdu uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Zatrzymany obywatelsko mieszkaniec Kęt wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad 2,70 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 13.00  w Kętach na ulicy Nieznanego Żołnierza.  Idąca chodnikiem 40 – letnia mieszkanka Kęt  zauważyła, że jadący ulicą samochód marki Kia ma uszkodzone koło. W związku z tym zatrzymała pojazd, aby powiadomić kierowcę. Kiedy jednak podczas rozmowy z mężczyzną wyczuła od niego woń alkoholu wyjęła kluczyki ze stacyjki i powiadomiła Policję.  Na miejsce natychmiast udał się jeden z patroli, który przejął nietrzeźwego 40 – letniego mieszkańca Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,70 promila alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości   grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na duże wyróżnienie i podziękowania zasługuje Pani Magdalena z Kęt, która widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagowała  i nie dopuściła, aby doprowadził do tragedii.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Twierdze , ze to poprostu niebezpieczne zachowanie. Wiadomo co pijanemu odbije? Policja powinna zatrzymywac pijakow. A piekne zyczenia zachowaj dla swojej rodzinki..

  2. Powiedz to rodzinom ofiar zabitych przez pijanych morderców. Nie jestem mściwy, ale życzę ci by ktoś z twojej rodziny zginął z rąk kogoś takiego.

  3. Dziwnie sie ludzie zachowuja wyciagajac komus kluczyki ze stacyjki… jakby mi ktos leb wsadzil do auta do wyciagnalby ze srubokretem w oku..myslalbym, ze mnie atakuje i bronilbym sie poprostu..

Send this to a friend