Informacje

KĘTY. Złodziej kościelnej skarbonki w rękach policji

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach  zatrzymali 33 – latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do kościelnej skarbonki. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary więzienia, więc wprost z policyjnej celi trafił do jednego z zakładów karnych.

W  środę (3.02.2021) wieczorem kęccy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do skarbonki z datkami od wiernych, znajdującej się w jednym z kościołów w gminie Kęty.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że związek z przestępstwem może mieć 33 – letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, poszukiwany przez oświęcimski Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za liczne kradzieże.

W czwartek rano intensywnie prowadzone poszukiwania przyniosły spodziewany efekt. 33 – latka namierzono w jednym z  opuszczonych budynków na terenie gminy Kęty.  Zatrzymany trafił do kęckiego komisariatu, gdzie na podstawie zebranych dowodów został mu przedstawiony zarzut kradzieży z włamaniem.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymany został osadzony w jednym z zakładów karnych. Mężczyzna za poprzednie kradzieże za kratami spędzi następne trzy miesiące, natomiast za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend