Informacje

JAWOSZOWICE. Motocyklista uderzył w ogrodzenie

W nocy z 16/17 maja 2021 o godzinie 1.05 w Jawiszowicach doszło do wypadku drogowego w którym ranny został motocyklista. Szybka reakcja służb ratunkowych była możliwa dzięki kierowcy, który widząc  leżący na ulicy motor natychmiast odnalazł motocyklistę i wezwał pomoc.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 32 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego jadąc motocyklem marki Kawasaki na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem,  po czym zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji. Po zderzeniu motocykl przemieścił się ponownie na jezdnię, natomiast ranny motocyklista pozostał pod płotem, gdzie został znaleziony przez kierowcę.

W wyniku zdarzenia motocyklista doznał złamania miednicy, złamania nogi oraz ogólnych potłuczeń. Został przewieziony w stanie przytomnym przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu i narkotyków, więc  została mu pobrana do badań krew.

Apelujemy o  przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości oraz rozsądek  i trzeźwość za kierownicą. 

Ogromne podziękowania za prawidłową reakcję należą się Panu Rafałowi – kierowcy, który widząc  motocykl na jezdni i podejrzewając, że doszło do wypadku drogowego, natychmiast  zaczął poszukiwać  motocyklisty. Kiedy odnalazł rannego powiadomił służby i udzielił mu pierwszej pomocy.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Wydaje się masę pieniędzy unijnych (i nie tylko) na bzdurne projekty. Przydałoby się jak najwięcej szkoleń z udzielania pierwszej pomocy. Nawet za niewielką odpłatnością byłoby wielu chętnych. Jest to działanie dla dobra ogółu. Przy okazji ratownicy i inni medycy mogli by coś zarobić. Jeżeli brak umiejętności i zakodowanych odruchów to trudno się dziwić, że ludzie z daleka gapią się na ofiary wypadków lub się oddalają.

Send this to a friend