Informacje

JAWISZOWICE. Kierownica Alfa Romeo miał w organizmie 2,1 promila alkoholu

Policjanci z oświęcimskiej drogówki przerwali jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 52 – letni  mieszkaniec  gminy Brzeszcze wsiadł za kierownicę alfa romeo mając w organizmie 2,1 promila alkoholu. Samochód drogowego przestępcy został zarekwirowany na poczet przyszłej kary.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w piątek (26.04.2024) przed południem w Jawiszowicach, gdzie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O godzinie 9.30 na ulicy Łęckiej  funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę alfa romeo,  uwagi na fakt, że w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość  o 36 km/h (86km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h).  Kiedy tylko kierowca uchylił szybę w drzwiach pojazdu policjanci od razu wyczuli wydobywający się z wnętrza zapach alkoholu. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 52 –  latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,1 promila alkoholu.  W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy, a także zabezpieczyli samochód na poczet przyszłej kary.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Przypominamy również, że kierowca, którego badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu, musi się liczyć z utratą samochodu lub jego równowartości.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend