Informacje

HARMĘŻE. Pszczoły zmarłego starosty wylądowały w ekologicznej pasiece

Na terenie Szkoły Podstawowej w Harmężach uroczyście zainaugurowano działalność edukacyjnej pasieki ekologicznej. Niezwykłe w tej historii jest to, że mogła ona powstać dzięki pszczołom byłego starosty oświęcimskiego, zmarłego w zeszłym roku, śp. Józefa Krawczyka, prywatnie pasjonata bartnictwa.

Darczyńcami dwóch uli są bartnicy z Koło Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej, natomiast pomysłodawcą przedsięwzięcia jest prezes koła Bogusław Raj.

Kolejne dwa ule (inhalacyjny i szklany), które trafią do pasieki zostaną wykonane przez Towarzystwo Salezjańskie w Oświęcimiu.

Dzieci z placówki w Harmężach – przy udziale starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego, wójta Gminy Oświęcim Mirosława Smolarka i dyrektora ZSP w Harmężach Bartłomieja Karolusa – posadziły sadzonki drzew na przyszkolnym terenie.

W ramach projektu Life-IP Ekomalpolska Powiat Oświęcimski przekazał sadzonki drzew miododajnych, natomiast Gmina Oświęcim przygotowała mieszankę antysmogowych nasion na łąkę kwietną.

(Źródło i foto: Gmina Oświęcim/WS)

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. powinny was te pszczoły srogo pokłuć za wasze durne komentarze , internetowe gamonie !!!

  2. Nie widzę członka mafii klerowej z kropidłem. Zaspał czy za mało oferowali?

  3. Jeszcze proponuję dosiać łąkę antykoncepcyjną lub antyinflacyjną oraz łagodzącą stres, przyciągającą motyle i zwiększającą poziom inteligencji. A z drzew… sadzonki poprawiających nastrój, tłumiących hałas i chore myśli i wzrost współczynnika IQ. I będzie super i wszyscy będą się cieszyć 😀

Send this to a friend