Informacje

GMINA. 40-latek chciał skoczyć z mostu

Starsi posterunkowi Bartłomiej Ryś  oraz Tomasz Smolarek, policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej Komendy Policji, zapobiegli tragedii. Uratowali życie 40 – latkowi, który chciał targnąć się na własne życie skacząc z mostu do rzeki Wisły.

W nocy z soboty na niedzielę (17/18.04.2021) Policjanci pełnili służbę na terenie gminy Oświęcim. Tuż po północy na ulicy Krakowskiej w Broszkowicach zatrzymał ich kierowca jadącego z przeciwka samochodu. Mężczyzna przekazał, że jadąc mostem imienia papieża Benedykta XVI w Bobrku rozciągającym się na rzece Wiśle, po drugiej stronie barier zauważył postać człowieka.

Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Szybko odnaleźli mężczyznę, który stał po drugiej stronie bariery mostu, niebezpiecznie przechylając w stronę nurtu rzeki. Funkcjonariusze zaczęli rozmawiać z mężczyzną do którego powoli zaczęli się zbliżać. Kiedy byli blisko chwycili go za ramiona i przeciągnęli na drugą stronę bariery. W rozmowie z mężczyzną ustalili, że jest to 40 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim, a powodem jego desperackiego czynu były problemy rodzinne.

Następnie z uwagi na zły stan psychiczny mężczyzny policjanci przewieźli go do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie oddali pod opiekę medyków.

Jeśli jesteś w kryzysie pamiętaj,   czekają na Ciebie osoby gotowe Ci pomóc.

W   każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi, aby nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać  z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

Na terenie powiatu oświęcimskiego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu realizuje program  pn. „Pokonajmy kryzys”,  wspierający osoby znajdujące się w różnych trudnych sytuacjach życiowych.  Jeśli chcesz otrzymać fachowe wsparcie skontaktuj się telefonicznie z pracownikami biura projektu „Pokonajmy kryzys” pod numer telefonu 33 843 70 58 lub wyślij wiadomość pocztą elektroniczną na adres E-mail: pcpr.pk@gmail.com 

Następnie pracownik umówi Cię na spotkanie ze specjalistą, który udzieli Ci  wszystkich niezbędnych informacji.  Biuro projektu znajduje się w Oświęcimiu przy ulicy Bema 4. Jest czynne w poniedziałek, środę i czwartek w godzinach od 7: 00 do 15: 00, we wtorek  od 7: 00 do 16: 00, w piątek od  7: 00 do 14:00.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend