Informacje

OŚWIĘCIM. Miejska hala lodowa gotowa na szczepienia przeciw COVID-19

Hala lodowa przy ulicy Chemików została już zaaranżowania pod punkt szczepień powszechnych. Na tafli ustawiono cztery, w pełni wyposażone stanowiska do szczepień. Przygotowano miejsca dla pacjentów oraz wyznaczono strefy komunikacyjne. Wszystko zostało oznaczone zgodnie z wytycznymi dla tego typu punktów.

Dzisiaj obiekt został zgłoszony do odbioru do Narodowego Funduszu Zdrowia. Osoby, które chcą się zaszczepić na lodowisku mogą już wybierać terminy w systemie, które na razie są dostępne od 15 maja. Prezydent Janusz Chwierut podejmuje starania, aby  Oświęcimskie Centrum Szczepień otworzyło się jeszcze pod koniec kwietnia. Punkt musi być jednak odebrany przez NFZ.

Na szczepienia w hali lodowej można rejestrować się zgodnie z harmonogramem poszczególnych grup wiekowych przez infolinię 989, e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl czy wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Oświęcimskie Centrum Szczepień będzie czynne od poniedziałku do piątku, od godziny 8 do godziny 19, a w soboty od 8 do 15. Personel medyczny poda dziennie 400 dawek preparatu przeciwko COViD-19.

Koszty przygotowania obiektu i jego wyposażenie pod punkt szczepień na tym etapie zapewnia samorząd miejski. O obsługę medyczną zadba Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego.
Duża powierzchnia tafli lodowej, brak ograniczeń architektonicznych, parking i spora przestrzeń komunikacyjna dla zachowania maksymalnego dystansu sprawia, że Oświęcimskie Centrum Szczepień będzie bezpiecznym i łatwo dostępnym miejscem.

Pacjentom pomogą pracownicy lodowiska, którzy będą odpowiadać za sprawne przemieszczanie się osób i pilnowanie przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Wejście do centrum szczepień będzie od strony ul. Szustera. W powiecie oświęcimskim będą jeszcze dwa takie punkty, w tym jeden w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętach.

UM Oświęcim

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

22 komentarze

 1. @wredny Pamiętam, zwracaliśmy już tu uwagę na stałe popisy chamów. Gdy brakuje argumentów zaczynają się kłamstwa, gdy to nie pomoże, obrażanie. To standard wykształconych w marketingu i zarządzaniu. Tak jest na wszystkich portalach, więc sprawa jest dobrze sterowana. Kodziarstwo.

 2. Co do mojej wredności to proszę bez komplementów, nie dla pochlebstw tu piszę. A co do obrażania typu głupi itp. to jestem ponad to – wyższa klasa intelektu niż obrażający.

 3. Przecież panie do puki samorządy nie kupują szczepionek. Jak to sobie do puki wyobraża: Chwierut ma pojechać do Ameryki i kupić w aptece 10000 szczepionek, po czym zabrać je do Oświęcimia w takiej dużej torbie? Głupiś czy tylko udajesz?

 4. Jak już niejednokrotnie pisałem – kiedy brak jest argumentów zaczyna się obrażanie i takie cymbały jak ranyściewy (co to k…. za nick ?) zaczynają swą ułomną twórczość w równie wykwintnej polszczyźnie. Nie ważne by coś sensownego napisać, ważne by napisać i obrażać.

 5. Jesteś nie tylko wredny, ale i głupi. Jak ranyściewy można walić takie byki ortograficzne?
  Dawno, dawno temu, jeszcze przed wynalezieniem internetu, tłuki siedziały po domach i nie zabierały głosu w sprawach, o których nie miały najmniejszego pojęcia. Odnoszę też wrażenie, że często jakoś niejasno zdawały sobie sprawę ze własnej tłukowatości.
  Od kiedy jednak istnieje internet, tłuki poczuły się uprawnione do dzielenia się z innymi swoimi tłukowatymi przemyśleniami. Nagle odkryły, że mogą się wymądrzać na forach i że nie są samotne – takich tłuków jest więcej. To ich ośmieliło. I teraz mamy rezultat: hotiny, wredne i inne takie.
  Najbardziej przerażające jest to, że tłuki maja w wyborach prawo głosu. A nie powinny. Ewentualnie i maksymalnie do ćwiartki jednego głosu.
  Takie czasy.

 6. do matki,zony i kochanki.Masz racje. ostatnio czytalem jakis post ze trzeba pracownikow lodowiska jakoś (ZAGOSPODAROWAC)-( trafila im sie FUCHA)MAJĄ PRZEJEB..E!!!Ta wladza nic nie szanuje pracownika.Nie chce dalej pisac bo znam kilku chlopakow-jest mi ich żal.

 7. Chwierut i ta paniusia z mosiru (Gworek ) niech sami sobie obslugują lodowisko podczas szczepień(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Od pracowników lodowiska- W A R A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Do itd. Przepraszam, źle postawiłem nawias(powinien być na końcu). Wszyscy z obsługi powinni być zaszczepieni!!!

 9. Do puki PO będzie w Oświęcimiu przy władzy dotąd nie będzie tylu szczepionek by można mówić o potrzebie stawiania takich punktów. Niech nasze władze wezmą się za to co potrzebne – sprowadzą szczepionki a nie tworzą i trwonią kasę na punkty.szczepień bo na razie obecne w ośrodkach zdrowia nie są wykorzystane nawet w 30 % z powodu braku szczepionek.

 10. Ale i tak najważniejsza jest walka z rewolucją seksualną = komunistyczną i priorytetowe traktowanie przysposobienia do życia w rodzinie.

 11. Nie stać miasta na firmę odpowiadającą za organizację pilnowania porządku podczas szczepień?Bedzie się wyslugiwało pracownikami!!!!Ciekawe czy są zaszczepieni,bo kontakt z pacjentami (a na pewno będzie wielu chorych) zwiększa ryzyko zarażenia.Do takiej pomocy prosi się wojsko(oby byli zaszczepieni)lub wolontariuszy.

 12. Nie patrzcie na Oświęcim W Tychach w Medresie czeka się tydzień. Tam przecież nie ma pisowców u władzy chyba?

 13. Cytat na dziś :

  „życie nie ustaje w zadziwianiu nas ironią”

  PS. Pozdro dla kumatych *

  *osiem gwiazdek

 14. Nie rozumiem. W Cieszynie szczepią już 65 latków. Moi rodzice są po 70. i w Osw mają termin za miesiąc. Co z tym Osw ?

 15. Zrozumialbym tworzenie takich miejsc w sytuacji maksymalnego wykorzystania osrodkow zdrowia. Na obecna chwile jest to marnowanie kasy…ciekawe ile szczepionek beda dostawac osrodki zdrowia jak uruchomia szczepienia na lodowisku? 3?

 16. Negatywna jest taka, że w przychodnie nadal dostają po 30 szczepionek tygodniowo. A czas ucieka. Z tym 15 maja też nie jest pewne. Miało być 20 kwietnia i figę z tego wyszło.

Send this to a friend