Informacje

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego – 16 Milionów na Projekty

Budżet Obywatelski Małopolska 2024

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Małopolski trwa od 15 maja do 14 czerwca. Wybierz projekty i zdecyduj, na co przeznaczyć 16 milionów złotych. Dowiedz się więcej!

Budżet Obywatelski Małopolska 2024
Budżet Obywatelski Małopolska 2024

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego – 16 Milionów na Projekty

Budżet Obywatelski Małopolski – Decydujący Etap Głosowania

Od 15 maja do 14 czerwca mieszkańcy Małopolski będą mogli głosować na projekty w ramach 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W puli znajduje się 16 milionów złotych do rozdysponowania, a do wyboru jest aż 232 projekty.

Projekty do Głosowania

Wśród propozycji znajdują się projekty mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, edukację historyczną, szkolenia z pierwszej pomocy oraz zakup defibrylatorów AED. Inne projekty obejmują organizację spotkań integracyjnych i twórczych dla osób z niepełnosprawnościami, dzieci, młodzieży i seniorów. Nie zabraknie również działań sportowych, kulturalnych i zdrowotnych.

Dwa Głosy na Projekty Regionalne i Ogólnowojewódzkie

Każdy mieszkaniec Małopolski, który ukończył 16 lat, może oddać dwa głosy: jeden na zadanie regionalne i jeden na zadanie ogólnowojewódzkie. Ważne, aby głosy na zadania regionalne były oddane przez mieszkańców danego regionu. Głosowanie na zadania ogólnowojewódzkie jest dostępne dla wszystkich.

Jak Oddać Głos?

Głosowanie rozpoczyna się 15 maja i potrwa do 14 czerwca. Istnieją trzy metody głosowania:

  1. Elektronicznie: Przez stronę bo.malopolska.pl.
  2. Stacjonarnie: Poprzez wrzucenie karty do jednej z urn zlokalizowanych w całej Małopolsce (lista lokalizacji na stronie bo.malopolska.pl).
  3. Pocztą: Wysłanie karty do siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego lub jednej z jego agend zamiejscowych.

Ważne Informacje o Głosowaniu

Każdy głosujący może oddać maksymalnie dwa głosy – jeden na zadanie regionalne i jeden na ogólnowojewódzkie. Głosowanie na więcej niż dwa zadania spowoduje unieważnienie wszystkich głosów.

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Małopolski – Decydujący Etap

Budżet Obywatelski Małopolski: Głosuj na Projekty za 16 Milionów Złotych

Od 15 maja do 14 czerwca mieszkańcy Małopolski mają okazję zdecydować o przeznaczeniu 16 milionów złotych w ramach 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do wyboru jest aż 232 projekty, które obejmują szeroki zakres działań, od poprawy bezpieczeństwa po edukację i integrację społeczną.

Wybierz Projekty i Oddaj Głos

Zagłosuj na projekty mające na celu m.in. poprawę bezpieczeństwa pieszych, edukację historyczną, szkolenia z pierwszej pomocy oraz zakup defibrylatorów AED. Inne projekty obejmują organizację spotkań integracyjnych, warsztatów dla osób z niepełnosprawnościami, dzieci, młodzieży i seniorów. Wiele propozycji dotyczy również działań sportowych, kulturalnych i zdrowotnych.

Dwa Głosy dla Każdego Mieszkańca

Każdy mieszkaniec Małopolski, który ukończył 16 lat, może oddać dwa głosy: jeden na zadanie regionalne i jeden na zadanie ogólnowojewódzkie. Głosowanie na zadania regionalne jest dostępne tylko dla mieszkańców danego regionu. Głosowanie na zadania ogólnowojewódzkie jest otwarte dla wszystkich mieszkańców Małopolski.

Metody Głosowania

Głosowanie rozpoczyna się 15 maja i potrwa do 14 czerwca. Istnieją trzy metody oddania głosu:

  1. Elektronicznie: Przez stronę bo.malopolska.pl.
  2. Stacjonarnie: Poprzez wrzucenie karty do jednej z urn zlokalizowanych w całej Małopolsce (pełna lista lokalizacji na stronie bo.malopolska.pl).
  3. Pocztą: Wysłanie karty do siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego lub jednej z jego agend zamiejscowych.

Zasady Głosowania

Każdy głosujący może oddać maksymalnie dwa głosy – jeden na zadanie regionalne i jeden na ogólnowojewódzkie. Głosowanie na więcej niż dwa zadania lub oddanie dwóch głosów na jeden typ zadania spowoduje unieważnienie wszystkich głosów.

Wyniki Głosowania

Rozstrzygnięcie 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zaplanowano na jesień. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 1 października 2024 r., a zadania, które zdobędą najwięcej głosów, będą realizowane od 2025 roku.

Kontakt i Więcej Informacji

Masz pytania? Skontaktuj się z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego:

Więcej informacji, regulamin głosowania oraz wykaz regionów znajdziesz na stronie bo.malopolska.pl.

Promowanie Kampanii

Elementy graficzne kampanii promującej głosowanie oraz szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na stronie bo.malopolska.pl.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend