Informacje

OŚWIĘCIM. Jubileusz 125-lecia Zespołu Szkół Salezjańskich w Oświęcimiu

wona Gibas z zarządu województwa wręczyła w niedzielę w Oświęcimiu Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego Złoty Medal Polonia Minor dla Zespołu Szkół Salezjańskich w Oświęcimiu.

Złoty Medal Polonia Minor przyznany został z okazji jubileuszu 125-lecia istnienia Zespołu Szkół Salezjańskich w Oświęcimiu:
„W podziękowaniu za wybitne zasługi dla rozwoju edukacji młodzieży oraz kształtowanie tożsamości narodowej i regionalnej młodych Małopolan z życzeniami wszelkiej pomyślności i wielu dalszych sukcesów” – podkreślili Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz prof. Jan Tadeusz Duda, Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego.
Jako mieszkanka Ziemi Oświęcimskiej i przedstawicielka Samorządu Województwa Małopolskiego z podziwem i wdzięcznością patrzę na imponującą historię i osiągnięcia Towarzystwa Salezjańskiego w Małopolsce. Ten piękny jubileusz i obecność w tych szkolnych murach ma dla mnie również wymiar osobisty. Jestem córką absolwenta tej szkoły. Mój tato ukończył w 1953 r. salezjańskie liceum – mówi Iwona Gibas z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Serdecznie gratuluję zacnego jubileuszu i gorąco życzę, by Szkoły Salezjańskie rozkwitały, ucząc i wychowując młodzież oraz podejmując inicjatywy będące realizacją duchowego testamentu św. Jana Bosko. Niech Wasze przedsięwzięcia rosną, stając się przykładem, motywacją i pożytkiem dla wychowanków, ich rodziców i całego społeczeństwa – dodaje Iwona Gibas z zarządu województwa.

– 200 lat temu ks. Jan Bosko miał sen, w którym Bóg wezwał go do pracy z młodzieżą. Sen się spełnił, a od 125 lat spełnia się także w Szkole Salezjańskiej w Oświęcimiu! – opowiadają sami oświęcimscy Salezjanie. – Jubileusz 125 lat Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu to wyjątkowe święto dla całej Rodziny Salezjańskiej w Polsce. Mija 125 lat od kiedy Salezjanie rozpoczęli działalność wychowawczo-edukacyjną, w oświęcimskim Casa Madre – najstarszym salezjańskim domu w Polsce – zaznaczają gospodarze tego wyjątkowego miejsca, którzy z tej okazji zaprosili wszystkich na huczne świętowanie jubileuszu.

W jubileuszowych uroczystościach wzięło udział wielu gości, wielu salezjańskich wychowanków i przyjaciół szkoły, mieszkańcy i samorządowcy z Ziemi Oświęcimskiej, w tym prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut oraz radni.

UMWM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. DZIW zapytaj Pana Plinty. Sam się dziwię, że Pan Plinta go jeszcze go nie obsmarował za siedzenie w pierwszym rzędzie i o zgrozo z Panem Chwierutem. Przypomnę, że kilka lat temu obsmarował ludzi, którzy podczas spotkania w MDSM-ie siedzieli w pierwszym rzędzie. Wystarczy poszukać w archiwum.

  2. Salezjanie mają prawie tak elastyczny kręgosłup moralny jak prezydent Chwierut.

  3. Kościół nie ma barw politycznych .To jaki sukces według ciebie osiągnął PIS .

Send this to a friend