Informacje

Gdzie szukać najlepszych ofert kart kredytowych?

Lubisz mieć stały dostęp do gotówki, z której możesz skorzystać w dowolnym momencie? Pomyśl o aktywowaniu karty kredytowej – to sposób na zapewnienie sobie dodatkowych środków z możliwością przeznaczenia ich na dowolny cel. Sprawdź, gdzie i na jakich warunkach możesz skorzystać z tego typu produktu.

Zainteresowanie kartami kredytowymi nie słabnie, co wynika z charakteru tego typu produktów finansowych. Dają bowiem dostęp do dodatkowych środków, z których można korzystać w momencie zwiększonych wydatków itp. Aby jednak było to opłacalne, nie warto decydować się na przypadkową ofertę. Tylko najlepsze karty kredytowe będą w stanie wpisać się w twoje oczekiwania.

Dobra karta kredytowa – na co zwracać uwagę?

Wiele osób decyduje się na korzystanie z karty kredytowej oferowanej w ramach konta osobistego lub przy okazji innych produktów finansowych. Warto jednak mieć świadomość, że nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Aby korzystanie z karty kredytowej było opłacalne, musi ona wpisywać się w poniższe kryteria.

Atrakcyjne koszty 

Korzystanie z karty kredytowej wiąże się z koniecznością ponoszenia opłat – szczególnie wtedy, gdy decydujesz się na minimalną spłatę zobowiązania. Warto zatem zwrócić uwagę na opłaty pobierane przez bank – nie tylko oprocentowanie, ale i koszty pozaodsetkowe.

Opłata za korzystanie z karty

O ile wydanie karty kredytowej zwykle jest bezpłatne, o tyle korzystanie z niej może wiązać się z opłatami. Bank często pobiera roczną prowizję wynoszącą nawet kilkadziesiąt złotych. Aby wydatek ten był najniższy, warto porównać oferty pod tym kątem.

Czas trwania okresu bezodsetkowego

Jeśli wiesz, że będziesz często korzystać z tzw. okresu bezodsetkowego, wybierz odpowiednią ofertę. Postaw na kartę kredytową, która oferuje dość długi okres bez naliczania odsetek. W niektórych przypadkach może wynieść nawet 56 dni.

Więcej na temat funkcjonowania tzw. grace period możesz przeczytać w artykule pod adresem https://finanse.rankomat.pl/poradniki/jak-dziala-karta-kredytowa/.

Najlepsza karta kredytowa – w którym banku?

Nie musisz decydować się na przypadkową ofertę i liczyć, że dobrze trafiłeś. Wystarczy zapoznać się z rankingiem kart kredytowych, który może pomóc w podjęciu słusznego wyboru.

Jak wynika z danych zamieszczonych w porównywarkowym serwisie finansowym, najlepsze karty kredytowe oferują takie banki jak:

  • Citi Handlowy – Karta Citi Simplicity z RRSO 25,06%, 56-dniowym okresem bezodsetkowym;
  • Santander Consumer Bank – Karta Komfort Plus z RRSO 26,92%, 54-dniowym okresem bezodsetkowym;
  • BNP Paribas – Karta Nastercard Standard z RRSO 25,75%, 56-dniowym okresem bezodsetkowym, z e-kodami 400 zł do wydania na Allegro.

Pamiętaj! Jeśli chcesz skorzystać z karty kredytowej bez odsetek, całość zadłużenia musisz spłacić w terminie okresu bezodsetkowego (liczonego od początku cyklu rozliczeniowego, a nie skorzystania ze środków). Nie możesz też wypłacać gotówki z bankomatu – w tym przypadku koszty naliczane są od razu.

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend