Informacje

CHEŁMEK. 47-latek podejrzany o zanęcanie się nad żoną

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku w areszcie śledczym osadzili 47 – letniego mieszkańca gminy Chełmek. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie nad żoną.

W czwartek (21.12.2023) do Komisariatu Policji w Chełmku zgłosiła się 42 – letnia mieszkanka gminy, która powiadomiła, że jej 47 – letni mąż wszczyna awantury podczas których stosuje wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną. W związku z powyższym  funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie zatrzymali 47 – letniego agresora. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

W ciągu kilkunastu godzin funkcjonariusze zebrali dowody świadczące o tym, że mężczyzna nad żoną znęcał się fizycznie i psychicznie od około trzech lat. Na tej podstawie przedstawili mu zarzut znęcania fizycznego i psychicznego. Następnie akta sprawy oraz wniosek o wydanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych,  trafiły w ręce prokuratora Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

W piątek (22.12.2023) zatrzymany usłyszał prokuratorskie zarzuty.  Ponadto prokurator mając na względzie ochronę pokrzywdzonej, zwrócił się do oświęcimskiego Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.  47 – latek wprost z Prokuratury  Rejonowej w Oświęcimiu został doprowadzony do oświęcimskiego Sądu Rejonowego. Sędzia po zapoznaniu się z dowodami,  przychylił się do prokuratorskiego wniosku, wydając postanowienie o trzymiesięcznym  areszcie tymczasowym. Jeszcze tego samego dnia podejrzany został osadzony w jednym z aresztów śledczych.

Za przestępstwo znęcania grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Nie czekaj. Przerwij przemoc.

Śledczy apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały przemoc. W tym celu należy złożyć zawiadomienie. Pomocą osobom pokrzywdzonym przemocą służy wiele instytucji między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej czy ośrodki interwencji kryzysowej. Funkcjonariusze  kierują swój apel o przerwanie przemocy również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym. W pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend