Informacje

BRZESZCZE. Nowy, hybrydowy samochód dla policji

Policjanci z  Komisariatu Policji w Brzeszczach otrzymali nowy hybrydowy radiowóz marki Toyota Corolla.  Pozyskanie nowoczesnego pojazdu było możliwe dzięki współpracy z władzami gminy Brzeszcze, które w połowie sfinansowały zakup radiowozu. Druga część środków pochodziła z budżetu Policji.

W czwartek 30 grudnia 2021 w Komisariacie Policji w Brzeszczach odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu oznakowanego. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział  przedstawiciele gminy Brzeszcze Zastępca Burmistrza Łukasz Kobielusz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Brzeszczach Zbigniew Kolasa.

Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu inspektor Robert Chowaniec, który podziękował przedstawicielom władz lokalnych za okazane wsparcie. Podkreślił, że w efekcie bardzo dobrej współpracy z samorządem, który czuje się współodpowiedzialny za utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w gminie było możliwe sfinansowanie zakupu nowoczesnego radiowozu wartego blisko110 tysięcy złotych. Komendant zaznaczył, że policjanci w każdej chwili są gotowi nieść pomoc mieszkańcom, a nowoczesny sprzęt transportowy w znacznej mierze usprawni ich  działania.

Komendant Komisariatu Policji w Brzeszczach podinspektor Piotr Grabowski w słowach podziękowania  również podkreślił, że zakup nowego radiowozu był możliwy dzięki wsparciu finansowemu gminy Brzeszcze, która przekazała na ten cel 55 tysięcy złotych.

Z kolei przedstawiciele gminy Brzeszcze potwierdzili, że dla nich od wielu lat bezpieczeństwo mieszkańców jest niezwykle ważne. Aby cieszyć się wysokim jego poziomem,  policjanci powinni dysponować nowoczesnym i niezawodnym sprzętem.   Następnie na ręce policjantów przekazali kluczyki do radiowozu.

Nowy policyjny wóz to toyota corolla w wersji kombi z napędem hybrydowym i automatyczną skrzynią biegów.  Wyposażona w szereg systemów zapewniających bezpieczeństwo funkcjonariuszom. Posiada silnik 1,8 VVT, o mocy całkowitej 125 kw, z których 73 kw przypada na silnik spalinowy, a 53 kw generuje silnik elektryczny. Samochód charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa, cichą pracą silnika oraz niską emisją spalin. Samochód kosztował blisko 110 tysięcy złotych.  To pierwszy tego typu radiowóz policyjny w powiecie oświęcimskim.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

12 komentarzy

 1. @oświęcimer

  Czy ty naprawdę uważasz, że sekcja komentarzy (zwłaszcza biorąc pod uwagę ich poziom i zawartość – patrz twój ostatni wpis) to właściwe miejsce do prowadzenia dyskusji w ważnych i poważnych sprawach????
  No to gratuluję…
  Bez urazy chłopie, ale chyba spędzasz „w internetach” trochę za dużo czasu a „w realu” nie masz zbyt wiele do powiedzenia.

 2. @Anonim

  No skoro chcesz w takim duchu to ja też mogę napisać, że ty jesteś nadwornym dupolizem, który za drobne koncesje wylizuje PJCh okolice odbytu.

  O to chodziło ?

 3. @oświęcimer

  Ale ty nie jesteś dziennikarzem ani komentatorem politycznym…
  Odczuwasz tylko potrzebę wypróżnienia (słownego) pod każdym z artykułów.

 4. @ Anonim
  Bo dziennikarze i komentatorzy polityczni, krytykując działania polityków wysyłają do nich e-maile. Ty to masz łeb !

  Chwierut to bardzo słaby prezydent. Prawdopodobnie najsłabszy w Osw po roku `89. O jego błędach trzeba jak najszerzej dyskutować publicznie by jego następcy tych błędów nie popełniali.

 5. @oświęcimer

  Przecież możesz to zrobić pod innym artykułem. Możesz również wysłać e-mail. Możesz napisać list.
  Rzecz w tym, że ty nie chcesz dyskutować. Ty wolisz rzucić błotem. W dodatku nie prawdziwym tylko tym wirtualnym zza klawiatury kompa lub smartfona. Bo tak bezpieczniej…

 6. „Gumofilc”, „z wiochy pod Kentami” (pisownia oryginalna), „gamoń”, „guzdrała”, „zdrajca”, „zmęczony” (to z pisowskiej trollowni), „coraz grubszy i szerszy”, itd.

  A teraz: jak on śmie nie chcieć z nami gadać?

 7. Nikt nie źlamda. Po prostu uzasadniam dlaczego laurka dla dobrego gospodarza znajduje się akurat tutaj 🙂

 8. Taaa. Najpierw obrzucacie go obelgami, a potem źlamdacie, że nie chce z wami rozmawiać? Dobre sobie.

 9. Dobry gospodarz niestety nie życzy sobie dyskusji pod swoimi propagandowymi filmikami 🙁

 10. To wymiana poglądów tak apropo nowego policyjnego radiowozu? Wiecie co – to już jest obłęd jakiś albo mania.

 11. Aż dziw bierze, gdyby tylko obsadzenie stanowiska „dyrektora plus” było we właściwych kompetencjach to przecież dałoby się szybko znaleźć dyżurnego kandydata na prezesa, dyrektora, wojewode. I do historycznego już Paco też byłoby blisko i swojsko.

Send this to a friend