Informacje

BABICE. Przy ul. Spacerowej odnaleziono niewybuch

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji przez ponad dobę strzegli miejsca, w którym odnaleziono niewybuch. Niebezpieczną pozostałość z czasów II wojny światowej zabrali saperzy w celu neutralizacji.

Pocisk został odnaleziony w czwartek 17 marca w Babicach przy ulicy Spacerowej. Pracownik oczyszczający rowy melioracyjne dostrzegł oblepiony gliną metalowy przedmiot przypominający pocisk.

Na miejsce niezwłocznie udał się policyjny pirotechnik, który określił, że jest to pocisk o długości około 30 cm, który może stanowić zagrożenie. W związku powyższym powiadomiono  saperów. Miejsce znalezienia pocisku zostało zabezpieczone przed dostępem osób postronnych poprzez wystawienie całodobowego posterunku.

Dziś tuż przed godziną 10 na miejsce przyjechali saperzy którzy określili, że jest to pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Następnie zachowując zasady bezpieczeństwa zabrali pocisk w celu jego neutralizacji.


Znalazłeś niewypał czy niewybuch? Dzwoń na numer alarmowy 112.

Przypominamy, że znalezionych przedmiotów przypominających amunicję pod żadnym pozorem nie wolno przenosić czy dotykać.  Miejsce znalezienia należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. O odnalezieniu niewybuchu czy niewypału należy jak najszybciej powiadomić służby pod numer alarmowy 112.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. @@
    Byle nie Janusze Chwieruty 🙂
    PS: Pikielhauba ci się przekrzywiła 😉

  2. Chwierut wygląda jak żywcem wyjęty z wieców poparcia Putina 😉

Send this to a friend