Informacje

KĘTY. Poszukiwany alimenciarz wpadł na przestępstwie drogowym

Policjanci z oświęcimskiej drogówki przerwali pijany rajd 33 – letniemu mieszkańcowi Kęt. Mężczyzna, który nie miał uprawnień do kierowania wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 1,3 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania, a także był osobą poszukiwaną.

We wtorek (15.03.2022) wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Kęt. Tuż po godzinie 19 na ulicy Żeromskiego zauważyli samochód marki Nissan, który nie trzymał prostego toru jazdy. Mundurowi natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości 33 – latka wykazało 1,3 promila alkoholu. Ponadto z policyjnej bazy danych wynikało, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania, a także jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bielsku – Białej do odbycia pięciu miesięcy kary pozbawienia wolności za niealimentację.

W związku z powyższym poszukiwany trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych, a następnie został osadzony w jednym z zakładów karnych.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna. Wysoka grzywna grozi również za kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend