Informacje

BABICE. Pijany kierowca uderzył w słup

W piątek 19 marca 2021 o godzinie 6.40 służby ratunkowe interweniowały w Babicach na ulicy Śląskiej, gdzie doszło do kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego kierowcy.

Jak wstępnie ustalili policjanci 42- letni mieszkaniec powiatu bieruńsko – lędzińskiego kierując samochodem marki Opel Tigra zjechał z jezdni a następnie uszkodził znak drogowy, po czym uderzył w słup telekomunikacyjny. W wyniku uderzenia słup się złamał.

Świadkami zdarzenia było dwóch, jadących tą samą trasą kierowców. Wezwali oni służby ratunkowe, a następnie pospieszyli udzielić pierwszej pomocy kierowcy. Okazało się, że prowadzący samochód mężczyzna, nie doznał poważniejszych obrażeń ciała, jednakże świadkowie wyczuli od niego woń alkoholu.  Policjanci przejęli nietrzeźwego kierowcę z rąk wzorowych obywateli. Jak się okazało w jego organizmie znajdowało się 2,6 promila alkoholu.  Drogowy przestępca trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i podziękowania zasługują Pan Sebastian mieszkaniec powiatu wadowickiego oraz  Pan Piotr mieszkaniec Tychów. Widząc zdarzenie drogowe natychmiast ruszyli z pomocą, a kiedy okazało się, że doszło do przestępstwa ujęli jego sprawcę.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. Panie Pawle, ja „samochodami” zajmuję się znacznie dłużej. No więc przykro mi. Tłumaczenie Panu pewnych rzeczy zajęło by mi dużo czasu. A ostatnio bardzo mi go brakuje.

  2. „starostawski”zanim cos napiszesz to przeczytaj artykuł do którego się odniosłem a zrozumiesz sarkazm a samochodami zajmuje się zawodowo ponad ćwierć wieku.

  3. Paweł Ty jakiś fachowiec jesteś z branży wypadkowej czy tak sobie wymyśliłeś? A może masz kłopoty z prawem i policjanci nie są dla Ciebie ulubieńcami.

  4. Samochód skasowany i kierowca cały a w Porębie Wielkiej dzisiaj był wypadek radiowozu i piszą na 112 o poszkodowanych policjantach a lekko stuknięty tył ale ” komandosi” są teraz delikatni …..

Send this to a friend