Kultura

OŚWIĘCIM. Kolejne zdjęcia ulicy Jagiełły z okresu niemieckiej okupacji

Muzeum Żydowskie w Oświęcimiu publikuje kolejne dwie fotografie pokazujące ulicę Jagiełły. Ujęcia zostały wykonane najprawdopodobniej w roku 1940 z okna kamienicy o numerze 27. Mieszkała w niej niemiecka rodzina Barmeyerów.

Źródło: Oshpitzin

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. W sobotę w Ludźmierzu (pow. nowotarski) otwarto po wartej 35 mln zł przebudowie Dom Podhalański W ogromnym budynku będzie się mieścić teraz także Instytut Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich. Beata Szydło została właśnie przewodniczącą rady programowej tego Instytutu.

    Oczywiście zaraz pojawiły się niechętne głosy: co Beata Szydło ma wspólnego z Ludami Karpackimi? Odpowiadam – bardzo wiele.

  2. Podobno już kilka lat temu MDSM otrzymał propozycje kupna powyższych zdjęć, ale odmówił.

  3. Wśród setek podobnych informacji, o niewyobrażalnych zarobkach aktywistów pis i ich rodzin, na przykład: „Joanna Kurska za 13 miesięcy pracy w spółce zarobiła 1,5 mln zł. Oprócz pensji złożyły się na to rekompensaty, pieniądze za zakaz konkurencji i nagrody od jej ówczesnego szefa Jacka Kurskiego”.

    Ja więc myślę sobie, że te pieniądze na pewno wzięły się z pierwszych rat reparacji wywalczonych od Niemiec przez rząd pis. Bo przecież tak gigantyczna kasa nie pochodzi chyba z kieszeni polskich podatników? To byłoby najzwyczajniej w świecie niemożliwe, każdy prawdziwy Polak wie, że pisowcy to wielcy patrioci!!!.

  4. Jeszcze jakieś kolejne? Przecież panowie z PiS 8 lat temu obiecali i już dawno je masz, prawda?

Send this to a friend