Informacje

OŚWIĘCIM. Lokalni politycy ruszyli ze swoimi akcjami wspierającymi 32 Finał WOŚP

Już w najbliższą niedzielę 28 stycznia odbędzie się 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobacz co przygotowali lokalni politycy z ziemi oświęcimskiej.

Cel zbliżającej się zbiórki, ogłoszony pod koniec października, to „Płuca po pandemii”. Zadbamy o zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W całej Polsce istnieje 64 takich jednostek. Fundacja planuje kupić urządzania dla:

 • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
 • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
 • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
 • rehabilitacji – sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
 • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy

Spędź dzień w fotelu starosty oświęcimskiego

Po więcej szczegółów kliknij na zdjęcie

 

Spędź dzień w roli asystenta wojewody małopolskiego

Sztab kryzysowy? Spotkanie z najważniejszymi osobami w województwie? Wizyta delegacji zagranicznej? Decyzja dla budowy kluczowej drogi? Konferencja prasowa? A może wręczanie odznaczeń państwowych? To tylko wybrane sytuacje, które mogą się znaleźć w planie dnia wojewody. Codzienny grafik nigdy nie jest do końca pewny, bo wszystko zależy od potrzeb i bieżących zdarzeń. Zawsze jednak są to sprawy ważne i najważniejsze. Wszak wojewoda jest szefem wszystkich szefów w województwie.

Po więcej szczegółów kliknij na zdjęcie

 

Wiosenna wycieczka po gminie Oświęcim z wójtem Gminy Oświęcim

Niepowtarzalna okazja zwiedzania gminy Oświęcim w towarzystwie Wójta Gminy Oświęcim. Oferta skierowana jest do dzieci, przewidziana dla maksymalnie 4 osób w tym jednego opiekuna.

Po więcej szczegółów kliknij na zdjęcie

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

 1. @ i to mi się nie podoba

  SieMa

  Nikt nie każe ci wspierać WOŚP ale doczytaj na temat Owsiaka kolego bo póki co „błyskasz” ignorancją

  Jurek nie zbudował swojego wizerunku na pomocy chorym dzieciom. Nigdy też nie wykorzystywał swojej działalności do promowania swojego nazwiska.Na długo przed WOŚP(od końca lat 80-tych) był dobrze znany w kręgach młodzieżowych. To że o nim wtedy nie słyszałeś oznacza nie byleś już nastolatkiem lub jeszcze nie było cię na świecie.

  Pomimo ,że fundacja rozlicza się z każdej złotówki to krytykowany przez prawicowców, katolikow i nacjonalistów byl od samego początku a za czasów rządów PiS był wręcz hejtowany. W TVP „blurrowano” serduszka WOŚP w materiałach video…

  Zanim znów go oczernisz zastanów się ile razy w ciągu ostatnich 32 lat ty lub ktoś z twojej rodziny skorzystał ze sprzętu zakupionego dzięki zbiórce WOŚP.

 2. Przez ostatnie 8 lat szczuli ,poniżali ,wyśmiewali, szukali haków na Jurka Owsiaka.Po kilka kontroli Skarbówki w ciągu roku .I co ,i nic na niego nie znaleźli, oni woleli dawać kasę na Caritas,i Rydzyka .Mówili ,że Jurek jest oszustem, i okrada fundację.

 3. Jerzy Owsiak z pietyzmem budujący swój wizerunek na pomocy chorym dzieciom, zaangażował niedawno swoją fundację i środki pozyskane na pomoc chorym, w działania polityczne, wywiesiwszy w polskich miastach wyjątkowo obrzydliwe billboardy. Pozorowały one co prawda promocję akcji charytatywnej, ale w istocie zachęcały do odsunięcia PiS od władzy.

Send this to a friend