Informacje, Kultura

28. Letnie Koncerty Organowe w Oświęcimiu

Dołącz do 28. Letnich Koncertów Organowych w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu od 24 czerwca do 22 lipca 2024 roku. Wstęp wolny!

Letnich Koncertów Organowych w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu
Letnich Koncertów Organowych w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu

28. Letnie Koncerty Organowe w Oświęcimiu

Oświęcim, 24 czerwca – 22 lipca 2024 — Od 24 czerwca do 22 lipca 2024 roku w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu odbędzie się cykl pięciu koncertów organowych w ramach 28. Letnich Koncertów Organowych. Koncerty będą miały miejsce w poniedziałki: 24 czerwca oraz 1, 8, 15 i 22 lipca, zawsze o godzinie 19:00.

Transmisje z Chóru

Podczas tegorocznej edycji, w dniach 24 czerwca oraz 1 i 8 lipca, planowana jest transmisja obrazu z chóru, umożliwiająca widzom zgromadzonym w kościele obserwowanie gry na organach. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć mistrzów organów w akcji.

Program i Wykonawcy

Koncerty organizowane przez Oświęcimskie Centrum Kultury i Parafię św. Maksymiliana przyciągają wielu miłośników muzyki. Uczestnicy będą mieli okazję posłuchać muzyki organowej skomponowanej przez wielkich mistrzów gatunku oraz utworów kompozytorów współczesnych. Koncerty urozmaicane są wykonaniami wspólnych utworów z towarzyszeniem innych instrumentów i utworów wokalnych.

Kierownictwo Artystyczne

Dr hab. Witold Zalewski, prof. UPJPII, pełni rolę kierownika artystycznego koncertów, zapewniając wysoki poziom artystyczny każdego występu.

Organizatorzy

  • Oświęcimskie Centrum Kultury
  • Parafia św. Maksymiliana Męczennika

Miejsce Koncertów

Kościół św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu, pl. św. Maksymiliana 2

Wstęp

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny, co stanowi doskonałą okazję dla wszystkich miłośników muzyki organowej do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w 28. Letnich Koncertach Organowych i doświadczania niezwykłej atmosfery muzyki organowej w przepięknej scenerii kościoła św. Maksymiliana.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend