Informacje

ZATOR. Tir marki MAN jechał po drodze slalomem

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 60 – letniego kierowcę podejrzanego o kierowanie samochodem ciężarowym w stanie nietrzeźwości. Drogowego przestępcę wypatrzył inny uczestnik ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (24.04.2023) po południu na trasie Wadowice – Zator (DK 28). Tuż przed godziną 14 jeden z kierowców zauważył, że znajdujący się przed nim  tir marki MAN jedzie slalomem.  Podejrzewając, że za kierownicą ciężarówki znajduje się nietrzeźwy natychmiast powiadomił operatora numeru alarmowego 112, który z kolei informację przekazał Policji.

Już po kilku chwilach stojącą na poboczu opisywaną ciężarówkę dostrzegł patrol z zatorskiego komisariatu Policji. Okazało się, że kierujący zespołem pojazdów 60 – latek bez stałego miejsca zamieszkania ma w organizmie 2,2 promile alkoholu. W związku z podejrzeniem, iż kierował on ciężarówką w stanie nietrzeźwości został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Następnie w określonych odstępach czasu kilkakrotnie przeprowadzono badanie jego stanu trzeźwości. Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia przez niego alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie.
Na podziękowanie za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługuje kierowca, który widząc zagrożenie powiadomił Policję.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Otwarte wyszukiwanie partnerów seksualnych w Twoim mieście i według zainteresowań, na razie wszystko jest anonimowe i bezpłatne. Naprawdę fajna rzecz, użyj —– shrinke.me/erodate

Send this to a friend