Informacje

ZATOR. Strzelali metalowymi kulkami do przystanków autobusowych

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze ustalili, a następnie zatrzymali dwóch nastolatków z  gminy Zator, podejrzanych o uszkodzenie mienia publicznego.

Do uszkodzenia trzech wiat przystankowych na terenie gminy Zator doszło pod koniec stycznia 2021. Wykryciem sprawców zajęli się zatorscy policjanci.  W efekcie prowadzonych przez kilka tygodni czynności funkcjonariusze ustalili, że związek ze sprawą mają dwaj młodzi mieszkańcy gminy: 19 – letni oraz 16 – letni. Policjanci udali się do ich miejsc zamieszkania, gdzie u starszego podczas przeszukania zabezpieczyli pistolet na plastikowe kulki typu ASG. Jak się okazało, magazynek pistoletu chuligani uzupełniali metalowymi kulkami, po czym strzelali w szyby przystanków autobusowych. Aktualnie policjanci weryfikują, czy sprawcy mają związek z innymi podobnymi czynami.

Na podstawie zebranych materiałów 19 – latek usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia, natomiast sprawą nieletniego zajmie się Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

 1. @hotin

  Za sterem kontenerowca Evergiven, który ostatnio zablokował kanal sueski też na bank był jakiś członek opozycji. Na szczęście dzięki błyskawicznej reakcji prezesa Jarka udało się go szybko odblokować.

  Ciekawostka 1:
  Kanał sueski – 163 km długości.
  Czas budowy 7 lat.
  Ciekawostka 2:
  Przekop mierzei wiślanej – nieco ponad 1 km
  Czas budowy na razie 2 lata ale chyba do 7 dociągną.

 2. Wiek zatrzymanych sugeruje na strategicznych doradców Macierewicza z zakresu obronności:)

  Może mieli szkolenia taktyczne . Na miejscu podobno znaleziono ugotowaną parówkę i zgniecioną puszkę aluminiową czyli niechybne związki z najlepszym śledczym wszechczasów:)

 3. Nie zapominaj o katastrofie w Fukushimie do tego też pewnie wg. Ciebie doprowadzili.

Send this to a friend