Informacje

ZATOR. Pijany pojechał z synem na kebaba

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze z rąk mieszkańca Zatora, przejęli nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. 43 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego mając w organizmie 2,5 promila alkoholu postanowił pojechać z małoletnim synem „na kebaba”. Pijany rajd zakończył się stłuczką  oraz zatrzymaniem.

Wczoraj (9.11.2021) o godzinie 15.30 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego sprawcy kolizji drogowej, do którego doszło w Zatorze na ulicy Centralnej.

Na miejsce natychmiast udał się jeden z patroli. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 43 – latek kierując samochodem marki Opel jadąc środkiem ulicy uderzył lusterkiem w lusterko jadącego z przeciwka samochodu marki Nissan, którym kierował 26 – letni mieszkaniec Zatora. Poszkodowany kierowca widząc, że opel kontynuuje jazdę natychmiast zawrócił, po czym wyprzedził pojazd zmuszając kierowcę do zatrzymania się. Następnie podszedł do kierowcy opla. Wyczuwając od niego woń alkoholu zabrał mu kluczyki od samochodu i wezwał służby. Wtedy z pomocą poszkodowanemu ruszyli również świadkowie zdarzenia.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy opla wykazało, że wsiadł za kierownicę mając w organizmie aż 2,5 promila alkoholu. W związku z tym został zatrzymany. Z uwagi na fakt, że mężczyzna w samochodzie wiózł swojego 10 – letniego syna na miejsce policjanci wezwali  matkę dziecka, która przejęła opiekę nad małoletnim. Mundurowi ustalili również, że  43 – latek nie bacząc na  swój stan oraz zagrożenie, które stwarzał, postanowił pojechać z synem do jednej z zatorskich restauracji,  aby zjeść kebaba.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za  stworzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia małoletniego dziecka nad którym miał obowiązek opieki mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziękowania za prawidłową reakcję na przestępstwo

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się Panu Tomaszowi, który ujął pijanego sprawcę kolizji, a także świadkom, którzy wsparli jego obywatelską interwencję wobec drogowego przestępcy.

Policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego o zachowanie trzeźwości.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu telefonicznie pod numer alarmowy 112.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend