Informacje

OŚWIĘCIM. Obrona granic i „obojętność” Pana Janusza Chwieruta?

Wszyscy widzimy co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej. Wszystkie media, niezależnie od ich sympatii politycznych nie boją się użyć słów takich jak wojna, atak hybrydowy, agresja itd. Nie zapominam przede wszystkim, że każdy konflikt wojenny to dramat i tragedia ludzi.

We wczorajszym orędziu Marszałek Sejmu Pani Elżbieta Witek podkreśliła to mówiąc “migranci są żywą tarczą, którą bezwzględnie wykorzystują władze Białorusi. W instrumentalny sposób, często przy użyciu gróźb czy szantażu haniebnie wykorzystuje mężczyzn, bezbronne kobiety oraz dzieci. Łukaszenka naraża życie i zdrowie migrantów by prowokować i doprowadzić do eskalacji kryzysu. To trzeba jednoznacznie potępić. Aleksander Łukaszenka musi liczyć się z konsekwencjami swoich czynów. Atak na granice Polski to atak na granice Unii Europejskiej i członka NATO. Już dziś nasi sojusznicy jednoznacznie i solidarnie potępili tę agresję i wezwali do jej natychmiastowego zakończenia”. Słyszymy to poparcie dla działań Rządu RP wśród społeczności międzynarodowej czy sojuszników, bo przecież bronimy nie tylko granic Naszej Ojczyzny, ale także wschodniej flanki NATO oraz zewnętrznej granicy Unii Europejskiej. W portalach społecznościowych widzimy słowa uznania, solidarności z funkcjonariuszami Wojska Polskiego, w tym Wojsk Obrony Terytorialnej, tak mocno krytykowanych przez polityków Platformy Obywatelskiej, Straży Granicznej, Policji itd.

Tylko jakoś tak jest, że w trudnych chwilach Naszej Wspólnoty, czy to był początek pandemii covid19, czy teraz, gdy trzeba jasno wesprzeć broniących granic Polski Prezydent Miasta Oświęcim – Miasta Pokoju Pan Janusz Chwierut milczy. Mieszkańcy nas radnych pytają: dlaczego Janusz Chwierut jeden z liderów Platformy Obywatelskiej i profil Miasta Oświęcim – Miasta Pokoju milczy akurat teraz? Czy jest obojętny na te sprawy?

Przecież podczas wydarzeń związanych ze społecznością LGBT, jak chociażby ostatnio „tęczowy piątek”, profil Miasta Oświęcim publikował z wyprzedzeniem słowa poparcia, wsparcia dla tych grup społecznych. Dziś zero słów wsparcia dla broniących granic Polski! Pytam dlaczego?

„Strajk kobiet” – czyli czerwone błyskawice, które dla wielu osób do dziś kojarzą się z dewastacją kościołów, pomników św. Jana Pawła II, czy wulgarnym obrażeniem nie tylko osób duchownych, przeciwników politycznych, ale także funkcjonariuszy Policji Pan Janusz Chwierut wsparł osobistym udziałem. Udawał, jako Prezydent Miasta Pokoju, którego patronem jest św. Jan Bosko, że nie słyszał co tam krzyczano? Nie mówiąc, jak wtedy w natychmiastowym tempie profil Miasta na Facebooku publikował całe relacje z tego wydarzenia. Oczywiście, po tym wydarzeniu pełnym agresji, bez najmniejszych skrupułów publikował dalej wpisy: „nigdy więcej, wojny, nie bądź obojętny” itd. Dziś zero słów wsparcia dla broniących granic Polski czy jakiegoś nawet, małego wpisu, nigdy więcej wojny! Pytam dlaczego?

Kolejny przykład. Pamiętamy wszyscy, że Pan Prezydent Janusz Chwierut nie licząc się z kosztami wydawanymi z miejskiej kasy, wieszał flagi unijne w grudniu 2020 roku, bo miał taki „kaprys”? Czy ostatnio jako „dobry gospodarz” Pan Prezydent za publiczne pieniądze publikował nieprawdziwe informacje na miejskich bilbordach, które były efektem wdrożenia w życie dyrektyw unijnych, których wydatkowanie jednoznacznie skrytykowała Regionalna Izba Obrachunkowa. Dziś zero słów wsparcia dla broniących granic Polski i Unii Europejskiej! Pytam dlaczego?

Przykładów można przytaczać niestety z punktu widzenia Oświęcimia i jego mieszkańców więcej. Dodatkowo teraz tylko czekamy, jak 11 listopada Pan Prezydent Janusz Chwierut będzie próbował odnosząc się do wydarzeń sprzed ponad 100 lat mówić w swoim przemówienie, ile to on robi dla Oświęcimia i jak to on walczy ze rządem „PiS”, który dziś broni Polski przed agresją!

Ojcowie Niepodległości sprzed stu lat, niezależnie od barw politycznych, w czasie próby, a taką była i jest zawsze agresja ze wschodu potrafili stanąć po stronie rządzących i jednym silnym głosem bronić Naszej Ojczyzny, a tym co bronią Jej granic dawać wsparcie, nawet symboliczne, we współczesnych realiach nawet wyrażone poprzez wpis w mediach społecznościowych – prosty wpis „nigdy więcej wojny” czy „bronimy Polski”. Niestety wygląda na to, że politycy Platformy Obywatelskiej i jej jeden z lokalnych liderów Prezydent Janusz Chwierut nie potrafią tego zrobić? Dla nich ważniejszy jest cel partyjny, czy coś innego? Odpowiedź na pytanie dlaczego Prezydent Oświęcimia – Miasta Pokoju Pan Janusz Chwierut jest obojętny akurat teraz pozostawiamy Państwu…

Niezależnie czy Prezydent Janusz Chwierut i facebookowy profil Miasta Oświęcim zajmie jakiekolwiek stanowisko w tej sprawie, wydaje się jakże ważne dla każdego Polaka – wspierajmy, Szanowni Mieszkańcy Oświęcimia, polskich żołnierzy, funkcjonariuszy straży granicznej i wszystkie służby, które każdego dnia, 24 godziny na dobę bronią Polski i Polaków.

Należy bronić niepodległości Polski i jej granic! Zawsze!

PS. Są sytuacje, w których trzeba wznieść się ponad polityczne różnice. Panie Prezydencie to jest ten moment!

Jakub Przewoźnik

Źródło: www.jakubprzewoznik.pl
Foto: 16 Dywizja Zmechanizowana

 

Zobacz także materiał wideo przygotowany przez rosyjką agencję informacyjną РИА Новости:

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

37 komentarzy

 1. Pan Jakub Przewoźnik zasługuje za swoją patriotyczną działalność na uznanie, a nie obrażanie.

 2. Panie Przewoźnik. Przestań Pan uprawiać tę pisowską demagogię i zajmować się wyłącznie polityką i interesami PiS. Weź się w końcu chłopie do jakiejś pożytecznej roboty na rzecz miasta! Mam pytanie, coś zrobiłeś aby odzyskać te miliony złotych które miasto straciło w skutek wadliwej ustawy? Jakie konkretne działania podjął Pan w tej sprawie bo nie słyszałem o żadnych ? Kompletnie nie interesuje mnie kto i jak kiedyś głosował. PiS rządzi i ma moc sprawczą aby każdą ustawę przegłosować a możliwych rozwiązań prawnych może tu być wiele.
  Mam wrażenie że utrata tych milionów tak istotnych dla rozwoju miasta Pana kompletnie nie interesowała, jedynie co zainteresowało to bilbordy za ok. 3000 złotych które o tym fakcie informowały oraz to że stawiały rządy PiS w niekorzystnym świetle.

 3. Ci, którzy naprawdę potrzebują pomocy i schronienia, żyją w obozach dla uchodźców, nie stać ich na lot na Białoruś.

  Teraz pytanie, kto ma zamiar otrzymać pomoc? Ci, którzy chcą wejść do UE siłą, czy ci, którzy są zdesperowani i bezradni w obozach dla uchodźców na całym świecie?

 4. Jeden z doradców tow. ministra edukacji orzekł, że dzieci pozbawione ojców są półsierotami. Są one osłabione i pozbawione tego, co słusznie im się należy na mocy prawa naturalnego, czyli dobro władzy ojcowskiej w życiu dziecka. Unicestwienie władzy ojcowskiej to wielka niesprawiedliwość, która przynosi rodzinom niepokój […]. Bez ojców dzieci są skazane na życie niedoskonałe, słabe i marne.
  Dodał:Osoby, które wychowywały się bez ojców, nie chcą być rodzicami […]. Bez ojców dzieci łatwo stają się jedynie konsumentami, wyznawcami różnych ideologii i niewolnikami swoich nałogów lub słabości. I jak tu się nie wnerwić na Pana Boga, który przedwcześnie zabrał ojca dzieciom. Przez niego PiS nienawidzi dzieci skrzywdzone przez los. A może PiS, to partia ateistów?

 5. Panie Przewoźnik, to w takim razie czekam na zajęcie stanowiska przez Pana szefa czyli Marszałka, jakoś nie słyszałem i nie widziałem jago stanowiska. Ehhhh….. Chyba muszę iść na studia kultury i sztuki bo mając taką sztukę jak autor Przewoźnik to trzeba studiować kulturę. Z innej beczki jakby głupota mogą fruwać to Pan przewoźnik latalby jak gołębica że tak zacytuję klasyka

 6. @ Egon
  Przepraszam on jest zaangażowany w sprawy Miasta? chyba nie naszego…
  Pisanie interpelacji i obrażanie innych to chyba jedyne jego zaangażowanie…

 7. @Egon

  To weź i napisz co takiego robi Pan radny dla miasta…
  Odpuść sobie jego interpelacje bo to nie ma z pracą wiele wspólnego.

 8. Do CKM… Na litość, człowieku, Radny Przewoźnik, nie ma nic wspólnego z tym co PIS robi z Państwem, choć PIS ma do tego demokratyczny mandat. Zamiast negować ludzi, za to, ze należą do PIS, wygrajcie wybory, pokażcie, ze możecie demokratycznie zwyciężyć z PISem, a nie narzekaj. Ale wiem skąd skowyt…Pełowcy idą na dno, choćby się 2050 nazywali😂
  Ps. Ja zagłosuje na Konfederacje,nie dam sie więcej nabrać na POPIS
  A dla Przewoźnika wielki szacun, za to co robi w Mieście

 9. Do Egona! Formacja której służycie prowadzi Polskę w kierunku największego bagna jakie można sobie wyobrazić. Dzięki temu, że są takie miasta i prezydenci jak Oświęcim i jego Prezydent nie my musimy się wstydzić za was i waszą wierchuszkę. Może wasz nielot bezjajowiec skoczy najpierw putinowi na pukiel i pokaże jak się to robi ? Wtedy zaczniemy działać.

 10. Przenieś się na Białoruś i głosuj na Łukaszenkę,
  jak Ci w wolnej Polsce tak źle.

 11. Morawiecki ma podpisać na COPie zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku. Tak że zastanówmy się, na kogo głosować. bo w tej chwili mamy tylko zdrajców. Tak, że Egon zastanów się na kogo głosować, bo w tej chwili dla mnie jest tylko wybór między zdrajcami a zdrajcami.

 12. Pan Jakub Przewoźnik, będący radnym z PiS-u, prowadzi bardzo ciekawy prywatny blog,
  wykazuje dużą aktywność na rzecz dobra mieszkańców Oświęcimia i odważnie krytykuje patologie
  totalnej opozycji i różnych karierowiczów z nią związanych.

 13. Do Marek Nazarowski, drogi Marku, czepiasz się. Wskaż mi proszę choć jednego innego radnego tak mocno zaangażowanego w sprawy Miasta? Raczej nie znajdziesz. To, że napisał prawdę, że Miasto angażuje się w polityczne spory, a nie potrafi „podziękować” obrońcom granic dyskwalifikuje go, bo jest Radnym z PiS?
  A może jak inni lewacy, uważasz, że powinniśmy otworzyć granice dla tych „biednych” emigrantów. Tak nie wygląda „tolerancja”, która tak się chełpicie.

 14. Medialne gejzery intelektu pana Przewoźnika można skomentować jedynie milczeniem.

 15. @ do przemyślenia patriotyzm nie polega na wyzywaniu współobywateli od zdradzieckich mord czy szczuciu przeciwko ludziom o innych poglądach. Patriotyzm to nie tylko szacunek do kraju, ale też Obywateli i to bez względu na poglądy polityczne, wyznanie czy orientację seksualną. Patriotyzm to też przestrzeganie Konstytucji i szanowanie praw z niej wynikających.

 16. 11 listopada jest czasem wyjątkowego namysłu, kiedy to zastanawiamy się nad tym, co możemy ofiarować Ojczyźnie w czasie pokoju, na czym ma polegać nasz patriotyzm dnia codziennego, co mamy zrobić, by Polska była coraz mocniejsza pod każdym względem, bo im silniejsze będzie państwo polskie, tym trwalsze będą gwarancje naszej niepodległości, naszego życia w wolności – powiedział Jarosław Kaczyński.

 17. Zastanawiam się dlaczego na tym portalu oświęcimskim
  jest upubliczniony w formie filmu propagandowy
  materiał przygotowany przez służby łukaszenkowskie, gdzie główny
  narrator (rzekomy uchodźca) mówi płynnie po rosyjsku.

 18. A dlaczego naczelnik państwa milczy na tema tego co się dzieje na granicy? Nawet nie raczył się pokazać na posiedzeniu. Skoro on milczy, to niby dlaczego ma na ten temat wypowiadać się Pan Chwierut. To nie jest domena Prezydenta Miasta. Natomiast Prezydent i zwierzchnik sił zbrojnych też za bardzo się nie udziela. Zamiast siedzieć na miejscu i kontrolować sytuację, jeździ sobie na wycieczki.

 19. Panie Przewoźnik dlaczego siedzi Pan w Oświęcimiu zamiast pilnować granicy? Jakie kroki Pan podjął by ją uszczelnić? Skąd mam wiedzieć, że to co się dzieje na granicy jest prawdą, skoro nie nie mogą tego potwierdzić niezależne źródła. Swoją drogą pańscy właściciele nie życzą sobie żadnej pomocy mimo, że Unia taką zaproponowała. Weź chłopie do roboty na rzecz lokalnej społeczności, a nie zajmuj się polityką. Samorządy nie są od polityki, tylko od pracy.

 20. Ja już od dawna radzę temu niereformowalnemu żeby wyniósł się z Naszego Miasta. Nam jest tu od zawsze dobrze. Zburzyliście już w Polsce wszystko co się dało. Daruj sobie Oświęcim. Próbowałeś już swoich sił w robotach publicznych ?

 21. Gdybym nie przeczytał w tym tygodniu artykułu w Gazecie Krakowskiej o koszarach WOT w Oświęcimiu, nawet bym nie wiedział że coś takiego w naszym mieście stacjonuje. Były w tym samym miejscu wojska rakietowe przez dziesięciolecia i potrafiły współżyć z mieszkańcami a tu nagle jakiś wielki problem z parkowaniem i dojazdem do jednostki. Jest brama ma być droga przejazdu.

 22. Chwierut to jest chytry kmieć z Bielan. Poczeka aż kurz opadnie i poprze tego czyje będzie na wierzchu.

 23. Zgodnie z życzeniami, węgiel jest wycofywany, energia dla przedsiębiorstw zdrożała o 100%, dla gospodarstw domowych zdrożeje w przyszłym roku. W skali Europy wycofywanie węgla spowodowało wzrost cen gazu na giełdach o 300%. Dla ludzi za rok.

 24. @”obywatele Oświęcimia” Przecież dopiero co gardłowaliście za zieloną energią, wycofaniem węgla i prądem z dynama. To zdecyduj się na coś.

 25. A co ma piernik do wiatraka? Poza tym, że antysemityzm rzucił ci się na mózg?

 26. Zidiociali politycy PO, jak Jachira, Sterczewski być może są wzorem dla wielu
  mieszkańców Grodu nad Sołą, zwanego Miastem Pokoju.

 27. do rafci: Skoro pytasz o wyznanie to przyznaj ty masz jakieś inne poglądy „Icfar” czytane poprawnie. Szkoda gadać.
  PS w 1920 roku najwięcej uciekinierów i zdrajców z armii Polskiej to Żydzi.

 28. Pan Prezydent Janusz Chwierut dziwnie się zachowuje, bowiem zapewne bliższa jego sercu jest totalna beznadziejnie głupia opozycja PO, która szkodzi Polsce.

 29. Oświęcimianie również mają prawo wiedzieć, dlaczego pan Janusz Chwierut nie potępił publicznie karygodnych praktyk nepotyzmu i masowego obsadzania stanowisk w spółkach skarbu państwa przez aparatczyków pis. Mieszkańcy Oświęcimia oczekują od p. Chwieruta zajęcia stanowiska w sprawie ukarania winnych miliardowych strat przy budowie, a następnie natychmiastowego zburzenia elektrowni w Ostrołęce. Gdzie pan wtedy był, panie prezydencie?
  Ciekawi nas też jakie słowa stanowczego sprzeciwu wobec oburzających praktyk Łukaszenki wyszły spod piór pisowskich włodarzy Zatora? I czy czytając je Łukaszenka szczególnie się nimi przejął?

 30. Jak podaje Radio Białystok: Dwie duże grupy imigrantów w okolicach Krynek i Białowieży.przedostały się do Polski z terytorium Białorusi. Straż Graniczna informuje, że część osób udało się zawrócić do linii granicy. Kolejni są szukani przez funkcjonariuszy.

 31. Panie radny czy jest pan Katolikiem? bo z tego co pamiętam był pan, jedna po pana ostatnich tekstach/interpelacja śmiem twierdzić że NIE.
  Jak można cały czas podżegać do nienawiści? skoro w tym Oświęcimiu jest tak źle to czemu się pan nie wyprowadzi?
  Warto spojrzeć w lustro i przemyśleć….

Send this to a friend