Informacje, Wideo

ZATOR. Największy park rozrywki już otwarty

6 czerwca Park Rozrywki Energylandia w Zatorze otworzył Sezon 2020! W słoneczne, sobotnie przedpołudnie nadszedł długo oczekiwany moment dla wszystkich fanów jazdy na Roller Coasterach. Najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce, oferujący aż 75 atrakcji na 35 hektarach powierzchni, znów mógł powitać swoich Gości. Energylandia już długo przygotowywała się na powrót w nowej rzeczywistości. Wprowadzono tam wszelkie możliwe środki ostrożności i higieny. Właściciele obiektu ustanowili aż 15 nowych zasad, które odtąd będą nadawały rytm pracy, by Goście byli bezpieczni, a ich pobyt w Parku był komfortowy! Pierwsi Goście odwiedzili Park podczas uroczystej inauguracji 7 sezonu.

Energylandia jako jedyna do dezynfekcji używa nowoczesnych dronów, które po zamknięciu każdego dnia, oczyszczają Park. Powołano również specjalną grupę dezynfekującą, której zadaniem będzie nieustanna dezynfekcja najczęściej dotykanych powierzchni, w szczególności uchwytów, poręczy, klamek czy siedzeń.

Bilety do Energylandii są limitowane. Osoby, które już zakupiły bilety wcześniej będą musiały je zarezerwować poprzez platformę internetową.

Cały proces dostępny jest na stronie ticket.energylandia.pl

W zakresie organizacji pracy zespołu Energylandii, wprowadzono innowacyjny system, w którym wyodrębniono kilka sektorów klasyfikujących pracowników. System ma na celu zminimalizowanie migracji między pracownikami podczas pracy jak i w drodze do i z pracy. Również samo rozpoczęcie pracy ma obecnie nowe procedury, ponieważ każdy pracownik jest poddawany kontroli temperatury specjalną kamerą termowizyjną.

Taka sama procedura dotyczy również Gości, którzy podczas wchodzenia na dziedziniec Parku są  monitorowani pod kątem temperatury ciała. Co ciekawe jedna kamera termowizyjna obejmuje swoim zasięgiem aż 30 osób.

Maksymalnie wykorzystujemy nasze możliwości bezpieczeństwa w sposób najmniej inwazyjny i najbardziej komfortowy dla Gości. Mamy pewność, że wizyta w Energylandii jest bezpieczna. Nasze kilkuletnie doświadczenie oraz kilka tygodni intensywnych badań i poszukiwań najbardziej optymalnych rozwiązań daje nam pewność, że mogliśmy zaprosić do Parku naszych Gości z dniem 6 czerwca. – dodaje Kris Kojder – rzecznik prasowy Energylandii.

Świat bezpiecznej zabawy!

Organizatorzy sobotniego wydarzenia zapytali Gości o ich wrażenia z pierwszego dnia w Parku. Już na pierwszy rzut oka widać, jak Energylandia przygotowała się do otwarcia w nowych warunkach – odpowiedział Pan Krzysztof, który przyjechał na Otwarcie Sezonu z Warszawy.

Na każdym kroku można znaleźć dozownik z płynem odkażającym! Widziałam też ubranych na biało ludzi z maszynami, którymi odkażali Roller Coaster – dodaje Małgorzata z Chrzanowa.

Swoje pozytywne opinie wyrazili także celebryci, którzy pojawi się tego dnia w Energylandii. Wśród nich był między innymi piosenkarz Dawid Kwiatkowski, aktor Marcin Mroczek czy Damian Kordas – zwycięzca programu Master Chef.

Już w najbliższych kilkunastu dniach Energylandia zaserwuje nam kolejną niespodziankę! Tym razem otwarcia doczeka się wodna strefa Water Park wraz z Tropical Fun. Obiekt powiększył się o nową zjeżdżalnię Twister. Szczegóły poznamy już wkrótce!

Jednak już teraz Goście Energylandii znów mogą oddać się beztroskiej zabawie, która potrwa do 10 stycznia, zgodnie z kalendarzem otwarcia. Zabawa w 5 strefach tematycznych to nie wszystkie atrakcje jakie dostarcza Park. W Sezonie 2020 nie zabraknie eventów specjalnych takich jak Magic Night, czyli nocna zabawa na Roller Coasterach i zapierająca dech w piersiach iluminacja atrakcji. Rozwiązania usprawniające obsługę, nowe punkty gastronomiczne oraz zmiana aranżacji zieleni to tylko niektóre z elementów, które zostały dopracowane po to, aby zapewnić Gościom jeszcze większy komfort. Wybierając się do Energylandii warto pamiętać, że jeden bilet wstępu zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich zgromadzonych tu atrakcji i rozrywek.

Najwyższy Hyperion i  Zadra – perły Energylandii

Energylandia rozbłysła jeszcze bardziej w 2018 roku, od kiedy bogatsza jest o dwie nowości – zwycięskie w skali nie tylko europejskiej, ale i światowej. Pierwsza z nich to Hyperion – najwyższy w Europie Mega Coaster liczący 77 metrów wysokości. Spadek z 80-metrów z prędkością 142 km/h, liczne zwroty czy panoramiczna fala, nie pozwalają o sobie zapomnieć na bardzo długo. Kolejnym powodem do ogromnej dumy Parku jest najszybszy na świecie Speed Water Coaster – niedościgniony rekordzista w swojej kategorii. Atrakcja jest połączeniem roller coastera i przejażdżki atrakcją wodną. W 2019 Park powiększył się o kolejną strefę Smoczy Gród oraz Zadrę – najwyższy na świecie drewniany roller coaster. Ta niezwykła konstrukcja to kolejny rekord i 15-sty roller coaster najnowocześniejszego Rodzinnego Parku Rozrywki w Polsce.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Krótki sezon, ale chociaż częśćstrat udało się zniwelować. Oby przysżły sezon odbył się bez przeszkód.

Send this to a friend