Informacje

ZATOR. Kolejny przetarg na budowę obwodnicy Podolsza

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłosił 19 maja przetarg nieograniczany na budowę obwodnicy Podolsza (od mostu na Wiśle do ronda na DK 44). To dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców Podolsza, jak i całej Zatorszczyzny. Według przyjętego harmonogramu, nową obwodnicą powinniśmy przejechać na przełomie 2021/2022.

– Mamy nadzieję, że procedury i postępowanie przetargowe zostaną sprawnie przeprowadzone, a nowy wykonawca wejdzie na budowę jeszcze w tym roku – czytamy na stronie zatorskiego magistratu.

Inwestycja ma kilkuletnie opóźnienie, ale od sierpnia 2019 roku posiada tzw.  zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

W kwietniu br. ZDW po wielokrotnym wezwaniu wykonawcy do prowadzenia prac zgodnie z harmonogramem, w oparciu o zebrane informacje z terenu budowy, podjął decyzję o odstąpieniu od umowy z Konsorcjum firm TRAKCJA PRKiI S.A. i PEUiM Sp. z o.o. na budowę tej obwodnicy.

Termin składania ofert upływa w 23 czerwca br. Termin wykonania inwestycji – 13 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Zator.pl

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. A ten most na Wiśle to do wyburzenia mam nadzieję bo jego stan techniczny jest tragiczny!

  2. What is it – V7BOMDEFEX
    Please tell me-where is it? Or what is it V7BOMDEFEX ?

  3. A kiedy obwodnice Broszkowic, Rajska i Polanki ?!

    Kiedy rondo zamiast skrzyżowania ulic Szpitalnej i Dąbrowskiego albo Budowlanych i Śniadeckiego ?!

    Ten rząd nic nie robi !

  4. 85% kosztów budowy pochodzi z środków unijnych. Ze znienawidzonej przez hotina Brukseli. A reszta? Jak się dodrukowało w ciągu nieco ponad miesiąca 16 miliardów złotych, to rzeczywiście, „pieniądze są”.

Send this to a friend