Informacje

ZATOR. Kierowca z Sosnowca miał 2,5 promila

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 55 – letniego mieszkańca Sosnowca, podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Drogowy przestępca, który wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,5 promila alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze, gdzie nie wiele brakło, a pojazd wywróciłby się na pole uprawne.

W nocy z 2/3 marca 2021 tuż po godzinie 22.00 otrzymali anonimowe zgłoszenie dotyczące samochodu dostawczego, który jadąc slalomem wypadł z jezdni. Do Trzebieńczyc na DK 28 natychmiast pojechali policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego zatorskiego komisariatu Policji. Mundurowi szybko zlokalizowali opla movano za którego kierownicą siedział pijany 55 – letni mieszkaniec Sosnowca. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat  2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara grzywny.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość za kierownicą. Zapewniają  również, że  uczestnicy którzy stwarzają poważne zagrożenie w ruchu drogowym, poniosą surowe konsekwencje nieposzanowania  prawa oraz lekceważenia bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend