Informacje, Wideo

WYBORY. Mariusz Krystian i Marek Sowa stoczyli ze sobą debatę wyborczą. Dyskusja była bardzo gorąca

Dwóch kandydatów do Sejmu RP, MAriusz Krystian (PiS) i Marek Sowa (PO) odpowiadali na pytania dot. bezpieczeństwa, migrantów, telewizji publicznej oraz wielu innych lokalnych sprawach.

Zobacz zapis relacji poniżej z serwisu wrzuc.info:

Poprzedni artykułNastępny artykuł

37 komentarzy

 1. Po obejrzeniu Kroniki nie dziwi mnie, że dwóch generałów poddało się do dymisji. Jak można współpracować z kimś, kto ujawnia tajemnice wojskowe. Panowie nie dość, że podali lokalizację nowopowstałej jednostki, to jeszcze podali szczegóły na temat jej wyposażenia. Chodzi o rodzaje wozów bojowych. Co ciekawe podali też, że jednostka będzie funkcjonować w kontenerach. W warunkach bojowych może się to sprawdzić, ale czasach pokoju może być to trudne. Szczególnie w warunkach zimowych.

 2. Jak to jest z tymi Niemcami, folksdojczami bo ostatnio widziałem byłego starostę powiatowego w Lidlu. Myślałem ,że prawdziwi Polacy (PIS)mają zakaz robienia zakupów w Niemieckich sklepach.

 3. Co Sowa nieudacznik z Niedzielą zrobili dla Oświęcim .Nic tylko bzdury i dyrdymału opowiadają. Zgodnie z wskazówki jak za okupacji Sowietów.

 4. Konflikt chyba zaczyna się rozwijać. USA w rejon konfliktu wysłały lotniskowiec wraz z eskortą. Dały też do zrozumienia, że mogą użyć myśliwców. Nie wiem czy to jest demonstracja siły by odstraszyć Iran, czy faktyczne włączenie się do konfliktu. Jakby nie patrzeć jest to odciągnięcie USA od Ukrainy. Na ile to wykorzysta Rosja trudno powiedzieć. Jest jeszcze problem Tajwanu. Czy Chiny nie wykorzystają zaangażowania USA w pomoc Ukrainie i Izraelowi? Robi się nieciekawie.

 5. Ten plakat SPD to rzeczywiście dziwna sprawa. Socjaldemokraci byli od zawsze przeciwni wszelkiemu niemieckiemu nacjonalizmowi, więc przypisywanie akurat im chęci inwazji na Polskę to nonsens, mniej więcej tak, jak spodziewać się, że Zieloni zakażą stawiania wiatraków i zaproponują masową budowę w Niemczech elektrowni atomowych.
  Prawdopodobnie to był głupi dowcip, tylko że – jak słusznie napisał Die Welt – akurat w tych sprawach Polacy zupełnie nie mają poczucia humoru. I ze złośliwym komentarzem redakcyjnym: „Socjaldemokrata zasadniczo nie jest głupi, ma tylko bardzo duży problem z myśleniem”.

 6. „Krótkowzroczność” – to dobre słowo. Ale ciśnie się też – „arogancja”, a ze strony żydowskich fundamentalistów religijnych – „zacietrzewienie”. Nie wiem jak sobie teraz Netanjahu wyobraża następny krok: walenie z ciężkiej artylerii w Gazę: dom po domu, dzielnica po dzielnicy, pod groźbą „oddajcie nam naszych zakładników, bo jak nie, to zrównamy Gazę z ziemią”? A Hamas oczywiście za nic ich nie odda: „wolimy zginąć niż się poddać, zostaniemy świętymi męczennikami”. Skończy się więc to masakrą i tysiącami ofiar, tym razem po arabskiej stronie.

  Ohydny niekiedy jest ten świat.

 7. @ Problem faktycznie zaczął się od osadników. Zamiast pozwolić Palestyńczykom na autonomię, coraz bardziej ich szykanowali. Jeden stwarza problemy a inny je wykorzystuje. Tak się kończy krótkowzroczność. U nas jest podobnie. Zaczęli wojować o odszkodowania to pokazał się plakat SPD. Takie rzeczy załatwia się w kuluarach a nie w mediach czy na ulicy. Netanjahu zaczął gloryfikować ortodoksów, to potem służby musiały ich pilnować zamiast zajmować wrogiem zewnętrznym. U nas PiS gloryfikował skrajną prawicę, a teraz próbuje ich się pozbyć. Oczywiście przed wyborami dla poprawy wizerunku. Co przyniesie przyszłość czas pokaże, ale obawiam się, że będą się cuda działy. Jest zbyt dużo konfliktów zbrojnych by mógł ktoś nad nimi zapanować. Zresztą mocarstwom jest to na rękę bo odwracają uwagę od innych ważnych rzeczy. Ludzie już nie walczą o pieniądze tylko o władzę.

 8. Co to Lolo, wstydzisz się swojego katolickiego fundamentalizmu? Pjj założył facet, który zawierzył Siemianowice Śląskie Matce Boskiej. Ludzie w Siemianowicach mają go dość tak, że uciekł do Nowego Sącza.

  Na swojej liście umieścił ludzi związanych z telewizją Rydzyka, wywalonych nawet z pis-u, bo dla nich Kaczyński za słabo się modlił.

 9. No to wyszło szydło z worka mamy w Oświęcimiu aferę kościelną. Chodzi o Rządowy Program Odbudowy Zabytków miasto Oświęcim składało 2 razy wnioski o konserwację kościoła Parafialnego Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych,który należy do zakładu Salezjańskiego. Były 2 edycję 2 wnioski oba zostały odrzucone. Nasi bez-radni obozu władzy (Pis) nawet kościoła nie potrafili uszanować, jacy z nich katolicy siedzą w pierwszych ławkach,a robią rzeczy niegodne prawdziwego katolika.Jak można tak postępować na niekorzyść mieszkańców Oświęcimia.Sprzedali się za kilka srebrników naczelnikowi Państwa Polskiego. Zdrajcy!!!

 10. Teraz czas aby pis opublikował plakat wzywający do powrotu na stare polskie słowiańskie ziemie Miśni i Łużyc. Które nam się należą.

 11. I wyobraźcie sobie państwo, że ten plakat na twitterze ma aż 293 polubienia. To widomy znak, że Niemcy planują powtórkę z września 1939 roku.

 12. Do 😀
  Rozumiem że masz na myśli tych naszych „europejskich sojuszników” z SPD którzy właśnie obnażyli swoje intencje publikując plakat na którym oznajmili że „zjednoczenie Niemiec jeszcze nie zostało w pełni zakończone” i od zarysu granic państwa niemieckiego z 1990 r ukazali wymowną podwójną strzałkę w kierunku wschodnim…. Nic dodać nic ująć… Może jedynie to że Kaczyńskiego niektórzy nazywają germanofobem… a gość podobnie jak jego śp. brat w przypadku rosji potrafi dobrze odczytać prawdziwe intencje i ukryte dążenia naszych sąsiadów.

 13. Uwaga Mossadu i Szin Bet zwrócona była ostatnio głównie na wydarzenia na Wzgórzu Świątynnym, gdzie od dwóch tygodni żydowscy fanatycy religijni usiłowali wtargnąć do meczetu Al-Aksa i symbolicznie przejąć nad nim kontrolę. Super pomysł. Jeśli ortodoksi chcieli w ten sposób rozwścieczyć Arabów, no to im się udało.

  Izrael to dziwny kraj. Z jednej strony nowoczesny, ze świetnie rozwiniętym zaawansowanym technologicznie przemysłem i w części zamerykanizowanym społeczeństwem. Z drugiej pogrążonym w średniowieczu, gdzie coraz większa liczba ortodoksów zamyka się w swoim świecie, chcąc żyć jak tysiąc, dwa, czy trzy tysiące lat temu. I nie są to łagodne baranki. Ostatnio głośno było np. o opluwaniu przez nich turystów chrześcijan. To oni stanowią większość nielegalnych osadników na Zachodnim Brzegu, którzy wyrzucają stamtąd Arabów zabierając im ziemię i dostęp do wody, a gdy ci usiłują bronić się, demonstrują i rzucają kamieniami, wojsko do nich strzela, a domy burzy buldożerami. Partie religijne odgrywają przy tym w Knesecie rolę języczka u wagi, na sojusz z nimi stawia od lat nacjonalistyczna izraelska prawica.

  Arabowie od dziesięcioleci nienawidzą Żydów, a Hamas i Hezbollah to cholerni terroryści – fakt. Jednak żydowscy politycy nie zrobili nic, aby wesprzeć jakąś arabską frakcję ugodową, która istniała jeszcze trzydzieści lat temu.

 14. Izrael został zaatakowany przez Hamas i inne organizacje terrorystyczne wspierane przez Iran i Rosję. Wszyscy się zastanawiają jak to się stało, że jeden z najlepszych wywiadów nie miał informacji na temat tak skomplikowanej i świetnie przygotowanej operacji. Wytłumaczenie w zasadzie jest dosyć proste. Służby zajęły się wewnętrznymi wrogami podobnie jak w Polsce. Tam też zajęto się reformą sądownictwa zamiast bezpieczeństwem kraju. To się zemściło bardzo szybko. Izrael ma obok siebie wrogów od początku powstania państwa. My sobie ich tworzymy. PiS jest zapatrzony w Amerykę i nie w … europejskich sojuszników. Problem polega na tym, że ta cała zadyma w Izraelu ma na celu skierowanie całej uwagi USA na Bliski Wschód kosztem Ukrainy. Co się wydarzy gdy pieniądze i sprzęt wojskowy zamiast trafiać do Ukrainy zacznie trafiać do Izraela. Nie muszę przekonywać, że Izrael ma większe poparcie w Stanach. Bez pomocy Ukraina może nie dotrwać wiosny. Co się wtedy stanie? Wolałbym o tym nie myśleć. Czy „przyjaciel” Orban nam pomoże? Wątpliwe bo za bardzo jest związany z Putinem. Zresztą Węgrzy mają chrapkę nie tylko na część Ukrainy, ale też Słowacji i Rumunii. Ciekawe czy kraje zachodnie ochoczo będą przyjmować uchodźców z Polski gdy Rosja ruszy w naszym kierunku. Dalej walczy z sojusznikami a będzie piąty rozbiór Polski. Jedną gałązkę nawet dziecko potrafi złamać. Całej wiązce nawet kulturysta nie da rady.

 15. Znowu wtopa. Tow. Błaszczak poinformował o powstaniu nowej jednostki i nie byle jakiej jednostki. Jednostka ma zajmować się logistyką, co jest bardzo ważne dla dostaw materiałów na linię frontu i nie tylko. Tylko dyletant lub zdrajca informuje publicznie o czymś takim. Dlaczego na takie rzeczy nie reaguje kontrwywiad? Dlaczego nikt tow. ministrowi nie powiedział, że istnieje coś takiego jak biały wywiad? Zapomniałem, że tow. Macierewicz rozwalił służby i fachowców zastąpił harcerzami.

 16. „Pytanie: czy nie lepiej, by 20 czy 50 dzieci więcej padło ofiarą pedofilów – ale reszta traktowała dorosłych ufnie i żyła normalnie, bez wpajanego strachu przed pedofilami?” – Janusz Korwin-Mikke. Dlaczego Konfederacja nie odcina się od słów swojego właściciela? Niektórzy wręcz uciekają zadający to pytanie dziennikarzami.

 17. Super jest go zdjęcię kandydatki pis Anny Pieczarki. Co ciekawe – tak naprawdę Pieczarka wygląda zupełnie inaczej. Takie sobie kolejne pisowskie oszustwo.

 18. To nie plotki to fakty .2 razy
  Udrzucono w wioski na remont kościoła Salezjanskiego.Oczywiście trzej nasi muszkieterowie nic o tym nie wiedzą, albo nie chcą wiedzieć, że dzialają na szkodę kościoła, i mieszkańców Oświęcimia. Zdrajcy !!!

 19. Podobno Salezjanie chcą przenieść kościół na tereny zarządzane przez PiS, bo dwa razy dofinansowania odmówiono remontu. Pewnie jest to plotka, ale plotki nie biorą się z niczego. Coś musi być na rzeczy. Może trzej muszkieterowie wiedzą więcej na ten temat?

 20. Spotkanie dwóch wioskowych głupków to wydarzenie tej kampanii. Panie Mariuszu, srogie pigułki bierzecie.

 21. Czy komuś spodobałoby się takie hasło ? „Nikt nie przebije naszych kłamstw – PO”

 22. Ponoć zostało spalone w kominku willi na Żoliborzu. Kotek bardzo sie ucieszył ,że tak cieplutko w domu przy kominku.

 23. Czy pan Sowa wie, co się stało ze świętym drzewem? W którym kominku skończyło?

 24. Podczas wystąpienia w Busku Zdroju tow. Kaczyński pomylił tak z nie. Swoją pomyłkę tłumaczył tym, że jest już stary i zmęczony. Panie Prezesie może już czas odejść na emeryturę i nie zatruwać ludziom życia.

Send this to a friend