Informacje

WYBORY. Duda wygrywa w powiecie oświęcimski, Trzaskowski tylko w Oświęcimiu

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Andrzej Duda zdobył 10 mln 413 tys. 94 głosy, to jest 51,21 proc., a Rafał Kazimierz Trzaskowski 9 mln 921 tys. 219 głosów, to jest 48,79 proc. – wynika z informacji o cząstkowych, nieoficjalnych wynikach głosowania przedstawionych przez PKW w poniedziałek rano.

Lokalnie, urzędujący Prezydent Andrzej Duda zdobył najwięcej głosów w powiecie oświęcimski, natomiast Rafał Trzaskowski wygrał tylko w mieście Oświęcim.

Częściowe wyniki głosowania w drugiej turze:

Wyniki PKW w powiecie oświęcimski

Powiat Oświęcimski

 

Miasto Oświęcim

 

Gmina Oświęcim

 

Gmina Brzeszcze

 

Gmina Kęty

 

Gmina Zator

 

Gmina Przeciszów

 

Gmina Osiek

 

Gmina Polanka Wielka

Poprzedni artykułNastępny artykuł

148 komentarzy

 1. Co trzeba mieć w pustaku, żeby mieszkając w maleńkim Oświęcimiu uważać, że się jest debesciakiem netu wyzywając Macrona od fircyków?

 2. Oto klasyka polskiego internetu w którym piśmienni mają odwagę przyszaleć – i tu cytat:
  „doktryna Neumanna w pełnej krasie”
  „fircyk Macron”

  Dodajmy do tego słynne: „to my uczyliśmy Francuzów jeść widelcem i nożem”. :)) i będzie barwniej.

  Nie wiem czy można w j. polskim znaleźć adekwatne słowa do oceny tego zjawiska – dzikiej agresji, satysfakcji z używania słów napastliwych i głupich po prostu. Tak przy okazji – ciągle próbuję jakoś wyobrazić sobie ten rodzaj emocji i zjawisk „metabolicznych” (albo biochemicznych), :))), które na pewno zachodzą w człowieku, który tak smutno określa stan swojego umysłu – pisząc to co powyżej zacytowane.

  Jedno co mi przychodzi do głowy to skojarzenie, z takim czystym złem , które można było znaleźć w wysoko rozwiniętej cywilizacji,gdzie z powodzeiem rekrutowano ochotników do Schutzstaffelln. Jestem z dnia na dzień coraz bardziej przekonany – po reakcjach i zapiekłości niektórych – że tu w Polsce bez problemu zrobiłoby się nabór takich dziko zapalonych i nienawistnych, którzy z przkrwionymi od emocji oczami będą rozdawać (najpierw) werbalnie kopy całemu globowi, nazywając się Polakami i patriotami. :)) i chętnie ubiorą każdy mundurek (po każdej stronie polskiego sporu i światopoglądu – żeby nie było wątpliwości)

  Świetna książka Littela „Łaskawe” zawiera w sobie wstrząsającą introspekcję (przepraszam pana od fircyka za słowo introspekcja) wysokiego oficera okrutnej formacji (biorącej udział w pacyfikacji Ukrainy – także) – Ów dokonuje analizy kim jest, jakim jest człowiekiem, żołnierz, który z satysfakcją i perwersją (przpraszam pana od fircyka, za to że na pewno nie zrozumie słowa perwersja) dokunuję strasznych rzezi. Ten książkowy „antybohater” przestrzega – że niejeden sąsiad, którego w warunkach pokoju o to nie podejrzewamy, nosi w sobie taką ogromną satysfakcję (może nawet potrzebę) w używaniu przemocy, zachowuje sobie miejsce na taką perwersję.

  Ja czytając te niektóre straszne komentarze, pełne agresji, przemocy, nienawiści – rozumiem co Littell napisał (nawiasem mówiąc – książka powstała w oparciu o rękopisy, dzienniki człowieka, który brał udział w najstraszniejszych okrucieństwach i potem w pamiętnikach usiłował to układać i racjonalizować) Littell zobrazował, że małe zło, które jest w każdym z nas, w odpowiednich warunkach wyzwala to wielkie zło.

  Te pełne jadu połajanki w komenatarzach to takie małe zło szybko przechodzi w duże, O tym powinien był wiedzieć pan Tusk i Sikorski mówiąc o moherach i watahach i o tym powinien wiedzieć pan, który krzyczy w przestrzeń o mordach zdradzieckich, kanaliach o niepolakach, o komunistach i zlodziejach itp itd (a ostatnio o tych co mogą być Polakami pod warunkiem, że tradycyjne wartości rozumieją tak jak on i Jacek Kurski oraz biskupi którzy dali drugi kościelny ślub Kurskiemu). Obaj uruchomili spore emocje i pompują to zło w tych „Łaskawych”.

 3. Oby tylko PO-wielbiciele wraz ze swoim pomarańczowym idolem Rafałem Traskowskim nie szkodzili w dalszym rozwoju Polski.

 4. tak unia dała pieniądze na walkę z epidemią pis to wywalczył respiratory są kupione ! i nie tylko można luzować wszystko jak leci jesteśmy przygotowani na walkę z koronowirusem wirusa z dnia na dzień jest coraz mniej — prosta się wypłaszcza a współczynnik jest mniejszy od jednego i tak trzymać będzie coraz lepiej

 5. Środki z UE dla Polski:

  2007-13 102 mld € (425 mld zł)
  2014-20 106 mld € (441 mld zł)
  2021-27 160 mld € (700 mld zł)

  Widać, który rząd dba o Polskę. Liczby nie kłamią.

  Ciekawe, czy Nowak dostanie areszt, czy sąd puści wolno przekręciarza… oto jest pytanie?
  Czy w TVN powiedzieli już o aresztowaniu Nowaka, czy grzeją przekręty Nowaka zemstą polityczną? Doktryna Neumanna w pełnej krasie, co nie? buahahahahahaha

  A i jeszcze drobna uwaga do pranku z prez. Dudą. Przecież wszyscy wiedzą, że ruskie wkręciły również m.in. Macrona, Borisa Johnsona. W zasadzie rozmowa okazała się sukcesem dla prez. Dudy – nie dał się podpuścić, jak ten francuski fircyk Macron… Więc podniecanie się tutaj przez jednego z obrońców PO staje się dziwne, wręcz niezdrowe… radzę udać się do lekarza-specjalisty.

 6. Stop dla złodziei z PO.
  Brawo dla PiS i premiera Morawieckiego.
  Jest decyzja KE.
  Ponad 600 mln euro dla Polski
  na walkę ze skutkami pandemii.

 7. @obywatel
  Ja nie przejmowałbym się tym co mówi Kaczyński. To jest postać schyłkowa która za kilka lat zniknie z polskiej sceny politycznej bo albo zostanie wezwana do domu Pana (tusza + wiek) albo odsunięta od władzy – co przy strukturze wiekowej jego elektoratu oraz nowych uwarunkowaniach społeczno -gospodarczych wydaje się być wielce prawdopodobne.
  Myślę że większość tych którzy nie głosowało na Dudę podobnie jak ja uważa się za Polaków i patriotów i to jest ważne a nie zdanie jakiegoś polityka.

  Kilka lat temu widziałem wynik badań socjologicznych (gdzięś je mam) dotyczących oceny patriotyzmu Polaków. Jednym z najważniejszych pytań w tym badaniu była odpowiedź na pytanie: „czy byłbyś gotów narazić się na utratę zdrowia lub życia gdyby Polska tego wymagała?” Procent tych którzy odpowiedziało „tak” nie był zbyt duży. Zbadano jakie były preferencje polityczne tych którzy odpowiedzieli pozytywnie. Najwięcej było z partii Kukiza (wtedy istniała), następnie PO dopiero później PIS. Moje kontakty ze zwolennikami PIS wydają się to potwierdzać że głosują na tę partię głównie z powodów socjalnych a nie patriotycznych.

 8. Gospodarce polskiej nic nie grozi, poza Twoim krakaniem na jej temat. Zajmij się lepiej pisaniem o złodzieju z PO, niejakim Slawomirze N.

 9. Rząd PiS będzie teraz stawiał głównie na gospodarkę bo jest dno jeżeli chodzi o finanse Polski ? pieniądze unijne się kończą i chyba będzie trzeba kiedyś ten dług spłacić . A w tym momencie musimy zapomnieć o wirusie jaki mamy , którego jest coraz więcej jeżeli chodzi o małopolskę ,śląsk i resztę państwa ! Wniosek z tego że mocne społeczeństwo przetrwa ?

 10. Uwaga, uwaga! Z pytaniem proszę się zwrócić do osób, które Pan zacytował – bo nie przytoczył Pan dosłownie wypowiedzi Pana Jarosława Kaczyńskiego.

  Pytanie mogło by brzmieć: w jakim celu rozpowszechniają Państwo informację o rzekomo wypowiedzianych … ?

  Nie musi Pan podzielać poglądu prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Są inne możliwości. Przez długi okres czasu dominowała opcja, która nadal ma wielu zwolenników:

  „Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu.”

  Doceniam ironię. Ale upraszam się o odrobinę szacunku dla Madagaskaru. Ewentualna reedukacja (rozumiana jako przymuszanie do akceptacji poglądów, których ktoś nie podziela) grozi Panu raczej w takich krajach jak Francja, Holandia czy Wielka Brytania i Niemcy.

 11. Noe rozumiem tylko jednego. Dlaczego ci którzy głosują na przedstawicieli ugrupowania które miało do zaoferowanie tylko „na to pieniędzy nie ma” nie zaprotestują jawnie i stanowczo przeciwko tym od których dostają gotówkę i granty i w formie protestu przestaną te granty i pieniądze pobierać

 12. Trzaskowski nadal ma wielu zwolenników, zastanawiam się czym im tak imponuje, może ktoś mi odpowie na to pytanie.

 13. @oby wat el:
  jedna chyba z lepszych definicji tradycyjnych wartości znaleziona w komentarzach w necie:
  „Znaczy się powinnam mieć troje dzieci ,każde z innym facetem i z każdym mężem mieć rozwód kościelny lub unieważnienie małżeństwa ?!!!! Teraz chyba takie standardy są jeżeli chodzi o tradycyjną rodzinę i tradycyjne wartości ?!!!!!!”

 14. Uwaga, uwaga! Pilnie potrzebny ktoś kto przeprowadzi egzegezę słów Kaczyńskiego:
  „Jeśli ktoś chce być Polakiem, musi stać po stronie tradycyjnych wartości”. Nie bardzo wiem czy będę poddawany resocjalizacji jeśli nie będę podzielał poglądu Kaczyńskiego i władzy, kto mnie będzie resocjalizował, czy po prostu zostanę wysłany na Madagaskar od razu?

 15. @parafraza klasyka

  Czy będzie bardzo osobiste jeśli zapytam: żyjesz z przekonaniem, że wiesz już wszystko i że masz na zawsze rację i poznałeś całą prawdę?
  A drugie pytanie: kto Cię uczył tego niezwykłego sposobu bycia z ludźmi różnych poglądów?
  Trzecie: masz tę świadomość, że wygrywają Ci co mają trochę dystansu do siebie, do świata, mają poczucie humoru….Wg mnie – Ty jesteś kompletnie pozbawiony poczucia humoru i dystansu, a komentarze to (prawadopodobne) jedyne miejsce gdzie możesz po napsaniu komentu żyć w przeświadczeniu że jesteś retorycznym debeściakiem. Coś mi się zdaje, że rozmowa z Tobą face to face byłaby straaaasznie nudna i krótka. ;))

 16. Nie wystarczy mówić od rzeczy jak Trzaskowski, trzeba jeszcze umieć mówić do ludzi jak Trzaskowski. Naiwnych nie brakuje, to znaczna część tych co głosowali na Trzaskowskiego.

 17. Jak mawiał klasyk: nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze umieć mówić do ludzi.

 18. Zawsze mnie to zastanawia, skąd w czlowieku takie pokłady złości (to delikatne określenie chyba czegoś poważniejszego) Jakaż osobista i baśniowa krzywda musiała dotknąć tych komentatorów, którym tu żyła na czoło wychodzi przy tym „intelektualnym” wysiłku w pisaniu dość płytkich epitetów i szyderstw. A tak do rzeczy to jeszcze potrafią? :)))

 19. Z aptek zniknęły maści od „bulu”doopy.Wszyscy kupujący to sekta czajkowskiego 😂😂😂😂

 20. @hotin

  Rebus dla ciebie
  Wysil dwie szare komórki, które ci pozostały

  ***** ***

 21. Rafal Trzaskowski przegral wybory
  i jego siła przyciągania coraz bardziej spada, jak kiedyś Mateusza Kijowskiego.

 22. Nie angażujący się też dokonują wyboru – negacji (odrzucając dostępne możliwości) połączonej z zaniechaniem (nie tworzą własnej oferty).

  Ja nie czuję się podgrzewany do „ślepej nienawiści”.

  Zgadzam się, że doszło do zafałszowania znaczeń wielu znanych pojęć: „prawa człowieka”, „tolerancja” czy „nacjonalizm”. Skutkiem tego fałszerstwa są nowe terminy , takie jak „prawa reprodukcyjne” czy „homofobia” i „mowa nienawiści”. Co gorsza, temu zideologizowanemu językowi towarzyszy dezinformacyjny charakter wielu mediów dodatkowo utrudniający sensowny opis i ocenę rzeczywistości. Ostatni przykład. Liczne media „progresywne” informując o zatrzymaniu jednej z osób podejrzanych o uczestnictwo w napadzie na kierowcę furgonetki ruchu „Pro-Life”, napisały o „zatrzymaniu aktywistki LGBT”. Przecież zatrzymano zwykłego chuligana, by nie użyć bardziej dosadnego określenia. Zapewne ten sposób „informowania” można kojarzyć z podgrzewaniem do „ślepej nienawiści” i z tworzeniem atmosfery „zagrożenia” pewnych środowisk.

  A może tak konkretnie – jacy „piwni amatorzy i łysi z tatuażem” zostali uznani za bohaterów i jakich zaszczytów w związku z tym doznali? Ostatnio „bohaterem”, by nie rzec „gwiazdą” drugiej (a jednak) strony, został twórca znanego piktogramu.

  Bo klimat, klimatem, ale halny, śnieg, upał czy gradobicie to jednak konkretne i dające się opisać zjawiska.

 23. A tymczasem w kraju wstającym z kolan, potężnej, silnej Polsce, w której przywraca się godność najbiedniejszym wystarczy podać się za asystenta Sekretarza Generalnego ONZ by będąc byle frajerem móc wyrolować Prezydenta. Brawo „Andżej”.

  PS. Istnieje powiedzenie „nie umieć przegrywać”…
  Po komentarzach zwolenników PAD widzę, że nie potrafią wygrywać z honorem…

 24. @Leszek
  A dyć ty napisoł że jak sie ma racje to nie tża durzo pisać. A dyć kupy sie to nie tszyma co ty pisesz..Jak ja cytoł co ty wcześniej napisoł to sie okazało że ty napisoł najwiecej linijków. Ja już w połowie zasnoł jak to cytał . Tyle cytać to mi ostatni ras kazała naóczcielka jak końcyłem szkołe w szustei klasie.

 25. @belfrowaty
  „Nie o tym co robiła PO i jej zwolennicy albo co robili zwolennicy Pana Prezydenta Dudy.”
  Fałsz, nieznajomość faktów, manipulacja ?

  Jeszcze przed pierwszą turą wyborów zrobiono sondaż wśród kiboli i jednoznacznie wyszło, że większość popiera Rafała. Sam byłem zaskoczony…

  Rzeczywistość jest bardziej skomplikowana niż nam się wydaje. Bywa i na odwrót, że ludzie głoszący tolerancję czasem są bardzo nietolerancyjni.

 26. Wraca nam ciągle ta „dychotomia” – „a zwolennicy pana Rafała…. albo w drugą stronę”. Mogę się domyślać, że sprawia pewne kłopoty takie karkołomne, a wręcz „rewolucyjne” założenie, że wśród czytających i komentujących zdarzają się tacy, którzy nie angażują się po którejś ze stron. Stosują swoją miarę, a czasem nawet okruchy pamięci (a może nawet jakieś przebłyski zdrowego rozsądku) i wtedy im wychodzi, (niepokoi), że jesteśmy bardzo podgrzewani do ślepej nienawiści (a gdzieś pod stołem robi się technologia władzy. Co też nie jest czymś nowym, tyle że się nam chyba w ostatnich czasach język podstawowych znaczeń wywrócił do góry nogami. Starsi wiedzą bo doświadczyli dlaczego tak ważne jest zakwestionować język i kardynalne sensy i wprowadzić nowe. Stąd oprócz ludzi zacnych z „każdego” piwnego amatora i łysego (z tatuażami) rycerza zrobił się nam bohater i patriota. Oba wymienione gatunki są jakby ostatnimi czasy w większych łaskach i korzystają z „patriotycznych” uprawnień. Np. ostatnio dwóch dzielnych patriotów, będąc upoważnionych przez właściwe czasy, dopadło w Wieliczce nauczyciela, który usiłował stanąć w obronie zaatakowanego czarnoskórego pasażera autobusu. Chcę tylko powiedzieć, że wielu z tych bohaterów i rycerzy czeka na spełnienie deklaracji jednej pani kurator, ktora chciała kibolom nadawać medal Komisji Edukacji Narodowej. No cóż – chcialem troszkę o klimacie napisać. Nie o tym co robiła PO i jej zwolennicy albo co robili zwolennicy Pana Prezydenta Dudy.

 27. Ależ „końcowa refleksja” nie różni się zbytnio od wielu innych komentarzy, których autorzy (nie zaliczam się do wyjątków) uważają, że mają rację. I nie tylko na tym portalu, nie będzie łatwo znaleźć komentarz, którego autor będzie bił się w piersi pisząc „nie mam racji, nie mam racji, nie mam racji” i przyznając, że to inni nie mylą się w swoich opiniach.

  Komentarze zwolenników Pana Rafała Trzaskowskiego są niekiedy dłuższe i obfitują w coś, co ich autorzy uznają zapewne za potwierdzające „ich rację” argumenty. Odwołując się do casusu Stańczyka (psychologia) pozwolę sobie na pewną interpretację – zwycięzcy nie widzą konieczności dowodzenia swoich racji; przegrani zdają się odczuwać potrzebę wytłumaczenia przyczyn niepowodzenia. I nic w tym złego.

  Ale moim zdaniem, upieranie się przy interpretacji (wersja hard), że „ciemnota ze wsi” zabrała „Panom” ich Polskę, to więcej niż brak rozsądku, to błąd.

  Na szczęście, przynajmniej na chwilę obecną, do wygrania wyborów w „ten kraju”, trzeba czegoś więcej niż nienawiść do „troglodytów”.

 28. Panie Leszku, proszę przeczytać wpis: końcowa refleksja.
  Wg mnie to znakomita ilustracja stanu umysłu ludzi, którzy wiedzą lepiej i ich racja jest „najmojsza”. Chyba, że to moderator i ma jakiś powód zamknąć dyskusję.

 29. Jaka byłaby Polska, gdyby Rafał Trzaskowski wygrał te wybory !!! – co by się działo tego nikt nie wymyśli, ale widać to po zachowaniu jego zwolenników, byłoby bardzo groźnie i niebezpiecznie dla naszego Kraju. NIGDY już PO-wielbicieli.

 30. Nie potrafię sobie wyobrazić Polski, gdyby Rafał Trzaskowski wygrał te wybory !!! – co by się działo tego nikt nie wymyśli, ale widać to po zachowaniu jego zwolenników, byłoby bardzo groźnie i niebezpiecznie dla naszego Kraju. NIGDY już PO-wielbicieli.

 31. Trzeba docenić odrobinę dystansu do samego siebie. Ale ta wyrażona w kolejnym komentarzu „troska” o prawicowość Prawa i Sprawiedliwości przechyliła szalę … .

  Dajmy spokój komentatorowi, który użył w stosunku do oponentów politycznych określenia „neobolszewia”. Nie on pierwszy i nie ostatni.

  Pamięta Pan te słowa i towarzyszące im brawa zgromadzonych licznie słuchaczy (za OKO.press):

  „Jeśli Piłsudski i Wałęsa mogli pokonać bolszewików, w znacznie trudniejszej sytuacji, dlaczego my nie moglibyśmy pokonać współczesnych bolszewików”

  Ich znany i wpływowy (kiedyś bardziej) autor „zabłysnął” na kilka dni przed II turą wyborów wpisem na TT:

  „Nie marudzić i nie narzekać. Przekonywać i mobilizować – każdego, wszędzie, do ostatniej chwili. Bolszewika goń!”

  Rozwój wypadków w krajach Zachodu pokazuje, że lewicowy totalitaryzm ma się całkiem dobrze, a próby przeciwstawiania się mu w takich krajach jak Polska czy Węgry piętnowane są jako przejaw braku praworządności i świadectwo wszelkich możliwych „izmów” oraz „fobii”. Oczywiście byłego Premiera, Pana Donalda Tuska „Ośrodek Badania .. itd.” nie umieści za jego słowa na liście takich czy innych „fobów”, a i prof. Michał Bilewicz nie posłuży się nimi dla zilustrowania „mowy nienawiści”. Te formy „wyróżnienia” zastrzeżone są dla (wymiennie) „faszystów” lub „bolszewików” z prawej strony sceny politycznej. I jest to jedyna, na chwilę obecną, forma rozmowy proponowana „prawicy” przez osoby nie będące jej sympatykami.

  Przywołał Pan Wieszcza. I dobrze. Bo jego dorobek dzielą kulturowe lata świetlne od ośmiogwiazdkowego piktogramu, który stał się symbolem kampanii wyborczej Pana Rafała Trzaskowskiego. Te (i inne) „gwiazdy” doskonale oddają rzeczywisty cel Koalicji Obywatelskiej. Świadczą też o poziomie „kultury osobistej” przynajmniej części osób wspierających to ugrupowanie. I nie da się ukryć, że ilustrują mimowolnie potencjał intelektualny tego środowiska.

  Obrażanie się na wygranych i szukanie pocieszenia w ich krytyce (za Stańczyka wszyscy byli medykami, teraz potrzeby inne i obrodziło w ekonomistów, socjologów i politologów) do niczego nie prowadzi. Te, w pewnym zaokrągleniu, 33 osoby (na 100, nie traćmy z oczu nieobecnych przy urnach) stojące w kolejce powinny raczej przestać myśleć o tym jak zmienić resztę (to wszak jest idea wszelkich -izmów) i skupić na refleksji nad sobą.

  „tak by się nam serce śmiało … „, tylko tak można skomentować troskę o „prawicowość” w polskim życiu politycznym.

  Trzeba się pogodzić z faktem, że niemała część żyjącej tu i teraz zbiorowości nie znajduje w naszej rzeczywistości cienia uzasadnienia dla Pańskich zarzutów:

  „PiS i pomysł PiS-u na utrzymanie władzy to jest wg modelu ekonomiczno-społecznego czysta komuna, nie socjalizm tylko komunizm. Zamordyzm, policja i propaganda na usługach aparatu. I to dzielenie ludzi. I odbieranie prawa do równoprawnego uczestnictwa w kształtowaniu pewnej zbiorowej racji i zasad wspólnotowości.”

  Co więcej, te osoby mogą mieć racje. Może jest tak dlatego, że wiele z nich zna jeszcze komunę z osobistego doświadczenia i wie, że obrona tradycyjnych wartości to nie „dzielenie ludzi”, a rozpaczliwe (tylko tak można je określić) zarzuty kierowane pod adresem zwolenników Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, to właśnie forma „odbierania prawa do równoprawnego uczestnictwa w kształtowaniu” (ale raczej nie trącącej komunizmem „zbiorowej racji”). A kto wie więcej o własności prywatnej i ma do niej większy szacunek niż „szlachcic na zagrodzie”?

  A co do „prawicowości” – jednym z jej filarów jest szacunek dla prawdy.

 32. Dowieźli duże ilości maści „na ból d..y”. wszystkich przepowiadaczy zaprasza apteka. Druga tuba gratis / tak na wszelki wypadek/

 33. Ludzie przestańcie się kłócić jest po wyborach. Mamy za to ładny pusty dworzec PKP oraz parking piętrowy również pusty za ciężkie pieniądze ale to nic . Dbajmy o zdrowie bo zakażeń i zgonów jest coraz więcej a to dopiero początek .

 34. Tak, zgadzam się, kilka bardzo trafnych spostrzeżeń. Pozdrawiam wzajemnie

 35. @belfrowaty
  A widzisz…. może właśnie paradoksalnie mamy w tej sprawie całkiem zbliżony pogląd. Tzw polski liberał, który rodził się w latach 90-tych z legitymacją PZPR w ręce, wmawiał (tworząc układ mafijno-biznesowy), że niewidzialna ręka rynku wszystko załatwi. Z funkcji usługowych państwa wycofywał się opowiadając chore społecznie teorie monetarystyczne. I tu pełna zgoda, że ci luminarze do wolnego rynku muszą się głęboko zwinąć i na nowo się uczyć co to jest państwo i na czym polega umowa spoleczna obywatela z państwem. Jak widzisz dalej sie zgadzamy. Natomiast ci co się teraz nazywają prawicą, pojącia nie mają że prawica historycznie swoje korzenie wyprowadzała z świętej własności prywatnej, wolności osoby i z tradycji, z poszanowania tradycji. PiS i pomysł PiS-u na utrzymanie władzy to jest wg modelu ekonomiczno-społecznego czysta komuna, nie socjalizm tylko komunizm. Zamordyzm, policja i propaganda na usługach aparatu. I to dzielenie ludzi. I odbieranie prawa do równoprawnego uczestnictwa w kształtowaniu pewnej zbiorowej racji i zasad wspólnotowości. Nie jestem symetrystą więc nie będę poprawnie politycznie zasłaniał się że PO robiło to samo. Tak. Robiło. Dla mnie nie do przyjęcia jest że z pomocą Kościoła szczuje na tych co chcą myśleć inaczej. W sumie PiS i PO to ta sama grupa interesu, tylko, że cieżko w obrębie jednej partii nakarmić swoją klientelę i zająć odpowiednio wysoką fuchę. Natomiast Twoje kilka zdań wypowiedzianych w formie polemiki już stwarzają nadzieje na to że jednak umiemy mówić i szanować drugiego. I właściwie o to chodzi, resztę można jakoś drogą czytelnych kompromisów dogadać, a poza tym pięknie się różnić. Pozdrawiam

 36. No cóż, nie przekonamy się wzajemnie. Być może za sto lat przyznana mi jednak zostanie racja, że przegrana liberalnej Polski w wyborach 2020 r. miała bardzo dobre następstwa dla naszego narodu, bowiem zdarzył się drugi cud nad Wisłą i rozwój naszej Ojczyzny przebiegał w dobrym kierunku.

 37. Tak na marginesie polityki, ale w kontekście tego sporu dwóch wyobrażeń o Polsce.
  Już w szkole podstawowej niekoleżeński i niefajny jest ten co poświęcił czas odrobił zadanie a potem kolegom, co po południu robili pifko nie dał odpisać.I raczej w tym państwie od zawsze chwałą się cieszył ten cwany, co nie był głupi, nie narobił się, a potem odpisane pokazał jako swoje. Oszukał nauczyciela a przede wszystkim siebie. Potem w dorosłym życiu uznał że wszyscy go okradają bo nie chcą mu odpowiednio płacić za to że jest Polakiem i Patriotą z podstawowym albo marnym zawodowym wykształceniem, z poczuciem że mu się należy bo np. spłodził 5 dzieci. Oczywiście to jest tylko mały wycinek rzeczywistości, która jest o wiele bardziej złożona. Ale tak też jest i trochę to tłumaczy tych, co mają wielki wk…..rw na tych co im się udało, co mozolnie odrabiali zadanie domowe i czasem zaryzykowali całe życie i majątek żeby osiągnąć jakiś dostatek. Ci właśnie to jest ta bolszewia co nie uważa, że równo znaczy sprawiedliwie.

 38. Drogowiec nie żebym coś sugerował, ale mnie się wydaje, że w bronisz wygranej człowieka przegranego. I nie chodzi mi tu o wygraną w wyborach. Swoją drogą, to wszyscy przegraliśmy. Problem w tym,że nie do wszystkich to dotarło.

 39. To prawda.A co do dulkiewicz to mam znajomego w Gdańsku…są różne,ciekawe opinie o niej…

 40. Obajtek ma głowę na karku ,a ten badziew to dno ,Lewandowski sprzedał za bezcen poł polskiego majątku ,a z kim Dulkiewicz ma dziecko ?

 41. Zostali zaorani jak Obajtek wczoraj zaorał jełopòw ,którzy mu konferencję chcieli zepsuć.

 42. @ sto lat później
  neobolszewia powiadasz…..Wiesz, że to nie jest próba rozmowy z ludźmi, którzy nie są sympatykami ekipy nazywającej się 'prawicą”? Jeśli to możliwe, spróbuj sobie wyobrazić że z głosowania wynika co najmniej że na 10 ludzi stojących w kolejce w sklepie 5 myśli i mówi coś zupełnie innego niż Ty. Są u siebie w „domu”? Są u siebie we własnym kraju? Płacą takie same podatki jak Ty? Mogą mieć swoją rację? Czy może siłą im to prawo do innej racji zabierzesz, bo z jakiegoś powodu Twoja racja jest jakoś prawdziwsza? Tymi epitetami dogadasz się z nimi żeby chcieli oddawać część swoich pieniędzy do tej skarbonki, z której Ty korzystasz?
  To spróbujmy jeszcze inaczej. Ty piszesz i okładasz ludzi o innym światopolgądzie określeniem „neobolszewia”. Spróbujmy w tej samej konwencji. „Neofaszyści zwani czasem paranoidalnie prawicą”. I co teraz. Ostatecznie, na końcu będzie musiała zwyciężyć racja pały, kija i kajdanek. Nawet tzw. prawicowi dziennikarze a nawet naukowcy twierdzą, że Bereza Kartuska kładzie się wielkim cieniem na Piłsudskim i bandziorach spod znaku sanacji. I tak można w kółko. Gdzie jest w tym przyszłość? Gdzie jest miejsce dla wspólnego działania na rzecz lepszej Polski dla dzieci i wnuków? Już widzę jak krzykacze z hasłami neobolszewia spotykają się z bejsbolami w rękach a na przeciwko ci co krzyczą neofaszyści….Co z tego ma wyniknąć? Wydaje ci się że sprawnie posługujesz się historią i wyciągasz wnioski. Może nawet przed sobą chełpisz się żeś coś przeczytał.Ale z dramatu dziejów nie kumasz kompletnie nic, a ludzie generalnie dzielą się na dobrze i źle trafionych. Wykluczasz, że Ty i Twoi bliscy mogą być brutalnie w tej walce i niesprawiedliwie dobrze trafieni? Oj głupi…. oj głupi – mówił Mateusz w Panu Tadeuszu. Znasz takie cóś i wiesz do kogo i do czego odnosił swoje słowa?

 43. @Dragon
  „Teraz prawnicy mają wątpliwości co do legalności przepisów, na podstawie których ogłoszono drugie wybory.”

  Nie żebym coś sugerował ale zastanawiam się czy mieliby te same wątpliwości gdyby jednak wygrał Trzaskowski. 😉

  I właśnie te dość arbitralnie zgłaszane „wątpliwości” są przyczyną, dla której wymiar sprawiedliwości ma w społeczeństwie tak niskie notowania. Po prostu nikt nie wierzy w ich bezstronność.

  Sami sobie na tę opinię zapracowali, bo zaufania ani nie można odebrać (choćby był to demoniczny PiS) ani siłą nakazu przywrócić. To jest długotrwały proces.

  Więcej na ten temat w „Krytyka władzy sądzenia” – Immanuel Kant.

 44. @Stary zgred
  Chyba jednak nie to samo. Przez długi czas wydawało mi się, że większa zajadłość jest cechą zwolenników opozycji ale oczywiście nie miałem na to „naukowych dowodów”. Ale takie się pojawiły. W ubiegłym roku potwierdziły to badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego (a tych raczej trudno posądzić o propisowskie sympatie) 🙂

  Zdrowia i luzu.

 45. W 1920 r. bolszewicy chcieli zdobyć Warszawę i utworzyć w niej komunistyczny rząd m.in. z Feliksem Dzierzynskim i Julianem Marchlewskim na czele – nie udało się.
  W 2020 r. współczesna neobolszewia, zwana lewicą liberalną, chciała zdobyć Pałac Prezydencki – nie udało się.

 46. Oświęcimer to samo piszą członkowie PiS-u i jego sympatycy, ale o pełowcach i innych niewiernych. Nawet parasolami po głowach leją niewiernych. Niektórzy nawet grozili śmiercią.

 47. Drogowiec legalne miały być 10 maja. Wystarczyło ogłosić stan klęski i byłoby po sprawie. Teraz prawnicy mają wątpliwości co do legalności przepisów na podstawie których ogłoszono drugie wybory. Jest jeszcze jeden pasztet związany z Sądem, który ma zatwierdzić wybory, ale to już inna bajka. Do Białorusi mamy już niedaleko. Tu i tam pałują przeciwników.

 48. @Dragon
  Sugerujesz, że Trzaskowski brał udział w nielegalnych wyborach ?

 49. @Stary zgred
  Tekst, który wstawiłeś jest autorstwa kogoś chorego z nienawiści. Serio. Jeśli to jest część jej autobiografii to być może kiedyś potomni będą to czytać tak jak my czytamy „Mein Kampf” czy „Czerwoną książeczkę” Mao.

  OK trochę za bardzo pochlebiam tej grafomance. Po prostu niech zgłosi się do lekarza lub psychologa zanim zrobi krzywdę sobie lub innym.

 50. 1/3 w mieście Oświęcim komisji wyborczych poparła większościowo Prezydenta DUDE.

 51. Lubię gdy POKOmuszki skomlą😋To sprawia mi sadystyczną radość😋

 52. A w państwowych DPSach dziwnym trafem Duda uzyskał 100% poparcia, ale w tym średniowiecznym kato-grajdole nikogo to nie dziwi

 53. Zamieścił Pan bardzo smutny komentarz, a kiedyś komunistyczna propaganda w PRL zupełnie Panu w głowie pomieszala.

 54. Do przyjaciół-klasistów. [Post skopiowany – autorka pragnie zachować anonimowość.]

  Liczenie głosów jeszcze się nie skończyło, wyniki, owszem, są raczej przesądzone, a już widzę na fejsie, kto jest mądry, kto jest głupi, że ludzie z podstawowym wykształceniem wybrali nam dyktaturę, że wieś wybrała quasi-faszystów, że ja mam wyższe wykształcenie, jestem człowiekiem z miasta i głosowałem słusznie.

  Jadę właśnie na pogrzeb mojego dziadka. Pochodził ze wsi, miał wykształcenie średnie, które uzyskał dzięki systemowi autorytarnemu, czyli PRL. Nie znałam w życiu większego antyklerykała i człowieka, który, jeśli chodzi o władzę, starałby się tak bardzo unikać jej wpływu na swoje życie. Poznałam za to całą masę wypieszczonych dzieci krakowskich profesorów pławiących się w ciepłku mieszczaństwa stojącego pod znakiem całowania biskupa w pierścień. Więc nie pierdolcie mi, moi mili, że wieś wybrała, że wybrali starzy i biedni. To UJ wykształcił Andrzeja Dudę, Jarosława Gowina i im podobnych. To w mieście daje się populistom oręż do tego, by tych biednych ze wsi mamili swoimi obietnicami. To w mieście kształci się ich i to oni stają się potem tubą populizmu, dzieląc i radykalizując ludzi. Robią to oni, nie jakiś lokalny gaduła Staszek z Koziej Wólki. Staszek i jego rodzina mogą masowo głosować na PiS właśnie dlatego, że ktoś tych Dudów, Gowinów, Ziobrów wykształcił i przyjął do grona, w którym mogli się piąć po szczeblach kariery.

  A teraz spójrzcie sobie w lustro, nieskalani pomyłkami, wspaniali i sprawiedliwi i powiedzcie sobie sami przed sobą uczciwie:
  • czy kiedykolwiek broniłeś/broniłaś status quo, bo uważałeś/uważałaś, że nie ma co „jątrzyć” i Polska nie jest gotowa na zmiany?
  • czy kiedykolwiek mówiłeś/mówiłaś, że kościół katolicki jest ostoją wolnej Polski?
  • czy kiedykolwiek w twojej argumentacji padło słowo „Bóg” albo „tradycja”?
  • czy imponowało Ci towarzystwo patriarchalnych zgredów i przymykałeś/przymykałaś oko na ich czasem żenujące wypowiedzi, bo imponowali Ci swoim dorobkiem, statusem społecznym, domniemaną inteligencją i oczytaniem, więc myślałeś/myślałaś: „Prywatnie z niego kutas, ale jednak wielki człowiek”?
  • czy kiedykolwiek protestowałeś/protestowałaś, choćby w formie mailowej, kiedy uczelnia, w której zdobyłeś/zdobyłaś wykształcenie, na różne okazje związane z życiem akademickim organizowała mszę świętą i wysyłała na nią zaproszenia? (Niezależnie od tego, czy na nią poszedłeś/poszłaś, czy nie)?
  • czy kiedykolwiek oburzyłaś/oburzyłeś się, gdy ktoś okazywał brak szacunku do hierarchii (niezależnie od tego, czy świeckiej, czy religijnej) albo kwestionował sam jej sens?
  • czy kiedykolwiek, na zarzut osoby trzeciej, że coś się nie mieści w standardach tzw. Zachodu, niezależnie od tego, czy to były seksistowskie żarciki, wycieranie sobie w kółko gęby Bogiem, honorem i ojczyzną, czy zblatowanie instytucji z kościołem odpowiedziałaś/odpowiedziałeś: „Ale tu jest (przykładowo): Polska / Kraków / taka tradycja / mój szef i ma do tego prawo, bo jest właścicielem lub dyrektorem firmy / UJ / takie środowisko / nie moja sprawa”?
  • czy kiedykolwiek skonstatowałaś/skonstatowałaś ze zdumieniem, że znany/znana ci profesor, nieważne, czy znany/znana z telewizji, czy realnie, jest idiotą/idiotką i czy masz świadomość, że jeśli Cię to zdumiało, oznacza to, że podświadomie zakładasz, że osoba wykształcona nie może, a przynajmniej nie powinna być idiotą? Czy pojmujesz, jak niebezpieczne jest myślenie w takich kategoriach i z czego to niebezpieczeństwo wynika?
  • Czy kiedykolwiek imponowali Ci konserwatyści na tyle, aby puszczać mimo uszu ich wypowiedzi godzące w wolności obywatelskie innych ludzi?
  • Czy kiedykolwiek, powtórzę to słowo: kiedykolwiek, mimo tego, że jest ci nie po drodze z władzą, ubiegałeś/ubiegałaś się o stanowisko władzy podlegające lub wspierałeś/wspierałaś bliską Ci osobę, aby takie stanowisko uzyskała, tłumacząc sobie, że proponowana pozycja jest na tyle istotna, że warta kompromisu?

  Wielka tajemnica Trzeciej Rzeszy nie polega na tym, czy Hitler popełnił samobójstwo, czy zbiegł, wielką tajemnicą Trzeciej Rzeszy nie jest ani bursztynowa komnata, ani złote zęby w watykańskim banku.

  Wielka tajemnica Trzeciej Rzeszy polega na tym, że trybikami systemu stają się wszyscy, biedni i bogaci, chłopki, mieszczanki i fabrykanci. Wielka tajemnica Trzeciej Rzeszy polega na tym, że ci, którzy mają środki finansowe i zaplecze intelektualne, aby populizm i dyktaturę zwalczać, tak bardzo się boją, że swoje zasoby stracą, że zaczynają się w tej dyktaturze wygodnie mościć. Wielka tajemnica Trzeciej Rzeszy polega na tym, że siedzimy w tym wszyscy i że w dyktaturze, prędzej czy później, każdy z nas pójdzie na kompromis.

  Na tym polega trwałość dyktatury.
  Wstawiajcie sobie dalej te statusy o tym, jak to polski „wieśniak” wybrał nam władzę. Przypomnijcie sobie moje słowa, kiedy służbowo będziecie sobie robić fotkę z biskupem, prawicowym samorządowcem, członkiem konserwatywnego think-thanku, jakimś Zybertowiczem, Glińskim, czy kim tam. Sami profesorzy. Skądże, ach skądże się oni wzięli?

 55. Drodzy pisowcy ma do was pytanie. Czy Prezydentem został faktycznie został Pan Duda? Wybory 10 maja się nie odbyły, więc po ogłoszeniu nowych wyborów kandydaci powinni od nowa zbierać podpisy (art. 127 ust. 3 Konstytucji). Zapomniałem, że wy nie uznajecie Konstytucji RP.

 56. @StefanB – polityka? Co za brednie.
  Wyrok chłopaka z cinquecento przy zniszczonych dowodach w prokuraturze to polityka?

 57. Spoko, nikt Ci krzywdy nie robi, żyj i pracuj w wolnej Polsce ku jej chwale, a dzisiaj wybierz się na spacer, może Ci to w sposób istotny poprawić nastrój. Pozdrawiam

 58. @rozpaczliwy protest

  :)) Ileż chorobliwej i nienawistnej obsesji trzeba włożyć w pisanie komentarzy żeby w całej dyskusji o Polsce czepić się epitetów. Jest prosta satysfakcja że się upuści tej chorobliwej i jałowej bluzgi? :)) Ulżyło z tym „rozpaczliwy”? A co z Polską różnych ludzi? Co z ludźmi spoza polityki, którzy uczciwie pracują, płacą podatki, korzystają z pełni praw obywatelskich i nie lubią rodeo i fizycznie nie podoba im się ani pan Jarosław, ani pan Ryszard ani pan Zbigniew? Czy bycie patriotą i prawdziwym Polakiem że ślepo należy przyjmować każdą prawdę objawioną polityków? O to chodzi?

 59. Witam wszystkich. Dzisiaj zaczal sie piekny dzien. Sloneczko swieci dla wszystkich tak samo…dla pisiorow, peowcow, itd. wiec odlozyc telefony i korzystac. Pozdrawiam.

 60. Trzaskowski przygotowuje protest wyborczy, nie potrafi się pogodzić z przegraną, podobnie jak jego wyborcy z Oświęcimia.

 61. @@Patrya
  odpowiadam: :))
  że nie jest patriotą Trzaskowski? :)) A Putin i Łukaszenka i Pinochet i gen Franco robili i robią wszystko pod flagą swojego kraju. Dobrze rozumiem patriotyzm w Twoim wydaniu?

 62. Kiedy był pokazywany w niedzielę sztab wyborczy Dudy – pelno bylo flag bialo-czerwonych, kiedy pokazano sztab Trzaskowskiego nie było ani jednej bialo-czerwonej flagi – o czym to świadczy.

 63. Słuchajcie, do rzeczy: czy to prawda, że obietnice Pana Prezydenta zostaną „troszkę” zmodyfikowane? Podobno obiecane emerytury stażowe i świadczenia dla starszych już nie wchodzą w grę? Pan Prezydent jednak po wyborach policzył, że nie ma takich pieniędzy….Wiecie coś więcej?

 64. @Polska
  Jestes w stanie rozwinac co to jest Polska i kto to jest patriota? Bardzo jestem ciekaw. Bo jeden taki prawicowiec dobrze umocowany w Oswiecimiu, w slynnych ksiazkowych wypowiedziach stwierdzil ze prawicowosc to jest…….”….um…. to zeby sie ludzi wiecej rodzilo” :))) Mam obawy, ze podobnie skomplikowny wywod moze byc Twoj. :))) Ale probuj, jestem bardzo ciekaw. Inni pewnie tez. :)))

 65. Jeden i drugi nazywa sie Polakiem a po polsku nie rozumie. Pewnie po czesku i po zadnemu. Podsycanie emocji, Dzielenie ludzi na kategorie prowadzi do domowej wojny. Ci tu aktywni pisowscy aktywisci – jestescie w stanie zrozumiec ze znaczna czesc Polakow po jakiejkolwiek stronie nie jest zwiazana z zadnym obozem politycznym? Dla Was po bolszewicku jest tak, ze kto nie jest z Wami ten jest przeciwko. Ten stoi tam gdzie stalo ZOMO. Najwieksze tragedie ostatnich tysiacleci braly sie z tego ze jedni odbierali prawa do odmiennego swiatopogladu drugim. Pytanie jest takie do tych co rozumieja cos z historii? Udalo sie ruskim albo niemcom skaptowac cala Polske za pieniadze? Nie. Tylko ci co przez kilka stuleci krzyczeli ze oni sa narodem a reszta nie, ze oni niosa wielka tradycje Polski, tylko oni brali kapuche od carycy i od prusakow zeby rozpier….. polski sejm i suwerennosc. A kase brali bo Katarzyna i Fryderyk ostro placili.
  Aha, ta szlachta i magnateria w porownaniu z mieszczanstwem, byla totalnie niedouczona (oczywiscie nie wszyscy), dlatego rozumiala tylko argument osobistej korzysci. Vivant doplaty, vivnta podatki, vivant krusy, vivant wielcy „polacy”. Moze skumacie ze tym napastliwym obdzielaniem czytajacych i piszacych nie osiagacie zadnego efektu poza tym, ze usztywniacie postawe innych wobec waszej napastlwosci. W takim klimacie sami niebawem na powrot bedziecie stratni, bo dzieje ludzkosci sa przewrotne i jesli dzisiaj wasze obledne polityczne postrzeganie wszystkiego i wszystkich nie bedzie mialo jakiego racjonalnego konca to mina 4 lata i przyjda inni, a moze beda chcieli miec taka satysfakcje jak ten oboz, a moze tez uzyja IPN, prowokacji, insynuacji i wszystkich obrzydliwych narzedzi ktore dostal Kurski i jemu podobni. Jeszcze raz. Jest falszem zalozenie ze Ci co tu pisza nie pod Wasze dyktando sa KOD-owcami, „POpaprancami” i nie wiadomo kim. Czasem albo nawet czesto sa to ludzie ktorzy nie zgadzaja sie na to by ktokolwiek ublizal drugiemu albo zmuszal do jedynej slusznej prawdy. To sie w historii globu nigdy i nigdzie dobrze nie skonczylo. Rewolucja zjada zawsze w pierwszej kolejnosci swoje dzieci. Wiecie kto poszedl w Rewolucji we Francji pod noz jako jeden z pierwszych? Niejaki Robespierre. Ten ktory sobie ja zorganizowal. Albo zaczniecie myslec abstrakcyjnie i zyczlwie wobec ludzi innych pogladow, albo przyjdzie jeszcze smutniejszy czas wiecej niz podzialow. Zeby to zrozumiec trzeba wyjsc nieco poza swoj egozim,malosc i prymitywny oglad otaczajacego swiata.

 66. Po jednej stronie jest Polska, po drugiej stronie zbałamuceni oraz obóz zaprzaństwa i zdrady narodowej, który wyje teraz z rozpaczy.

 67. Hahaha. Kolejki do lekarzy beda dlugie po wyborach…tyle nerwow co poniektorych kosztuje wygrana Dudy to mi sie w glowie nie miesci…a jakos nie pamietam, zeby taka wojna byla jak PO wygrywalo…

 68. @antypolskie zachowanie:
  i tak w kółko. Dociera, że to pohukiwanie Polacy i niepolacy na 50% ludzi płacących w tym kraju podatki nie działa?!!!!

 69. „Tysol” donosi:

  Olbrzymią popularnością cieszy na Instagramie akcja pod hasłem „Wszystko z zagranicy”. Andrzej Saramonowicz pokazał nową zastawę stołową od Rosenthala, Maria Nurowska eksponowała swoje francuskie zasłony w salonie, a Zbigniew Hołdys pochwalił się zawartością swojej lodówki. Mniej znani i mniej zamożni prezentują na przykład słoik niemieckiej musztardy, ziemniaki z Mecklenburg – Vorpommern, albo reklamują włoskie masło. Rafał Trzaskowski nie chce jednoznacznie oceniać tego bojkotu, ale zwraca uwagę na to, że jeśli się głosuje na kogoś w wyborach, to trzeba się liczyć potem z konsekwencjami. Dzieląc umiejętnie obowiązki prezydenta Warszawy, nowego lidera PO, przywódcy Ruchu Dość oraz animatora kultury miejskiej, czeka najwyraźniej na rozwój sytuacji, bo bojkot już odbił się na sprzedaży polskiego dżemu, ziemniaków, jabłek i masła, i to pomimo obniżenia cen. – Gdy jem francuskie sery i niemiecką salami czuję niewyobrażalne podniecenie, że gdzieś tam, na Podkarpaciu, bankrutują pisowscy rolnicy – mówiła dziś w wywiadzie dla TVN 24 młoda działaczka Ruchu Dość i GBP Natalia Bufelska. – Nie mam już w domu nic polskiego i jestem z tego dumna – dodała, po czym na oczach widzów zgniotła z całej siły polskie masło i wyrzuciła je do kosza.

 70. Ta buta i bezczelność tzw połowy wygranych rodzi po drugiej stronie (tez równoprawne w tym kraju 50% ludzi) takie teksty. Warto pomyśleć do czego prowadzi swoimi wypowiedziami paru panów a szczególnie ten z centrum Warszawy: (autor nieznany):

  A możemy sobie teraz podzielić Polskę na dwa kraje? Weźcie sobie wszystko: media publiczne, trybunały, 500+, Białostocczyznę i Lubelszczyznę, ch** – weźcie sobie i Bieszczady. Zabierzcie wszystko co zrobiliście, zbierzcie wszystkich prawdziwych Polaków – patriotów, potomków wyklętych żołnierzy. Niech wam rządzi niepodzielnie wasz prezydent Andrzej Duda i jego Pan – ku****el z ukrycia. I Pan Morawiecki i jego specjaliści od państwa policyjnego, propagandy, pisania historii na nowo. Weźcie sobie system edukacji i służbę zdrowia i co tam jeszcze chcecie. Dajcie nam połowę powierzchni tego kraju. My zabierzemy swoje podatki i sobie zorganizujemy państwo po swojemu. Tylko nie liczcie, że będą otwarte granice. Że będzie można na uchodźstwo spie*****ć, że wam pomożemy o wolność słowa walczyć i o prawa człowieka. Wasze smutne państewko posypie się jak tylko będzie się musiało bez nas utrzymać. Ale umówmy się, że nie możecie zmienić zdania. Ze już ch** i klamka zapadła. Że mur postawimy jak Wasz przyjaciel Trump na granicy z Meksykiem. Będziecie mięli swój internet jak Chińczycy i swoją telewizję (to już Wam Kurski zrobił). Tylko na Zenka nie starczy bo z pustego i Salomon nie naleje. My Zenka nie chcemy, bo nam będzie przygrywać radośnie radio Nowy Świat. Weźmiemy tych wszystkich postkomunistów, wykształciuchów, karierowiczów, wszystkie zdradzieckie mordy, całą chamską hołotę. Oddamy wam bitwę pod Grunwaldem, chrzest Polski, Piasta Kołodzieja i Katyń. Powstańcom Warszawskim i żołnierzom AK pozwolimy zdecydować. Weźcie sobie Solidarność – tą bez Bolka, wiadomo. Bolek może u nas zostać. Weźcie sobie tych nieżyjących noblistów – niech będzie, że byli wasi. I Kopernik i papież Polak. My sobie napiszemy swoją historię, a Wy zostańcie z Waszą, jak byście jej nie opisywali. Serio. Po co nam tu jakaś jedność? Tych światów nie da się pogodzić. Zróbmy dwa kraje. Mój może nie mieć przekopu na Mierzei Wiślanej i Centralnego Portu Komunikacyjnego. Niech będą pedały i chodzące ideologie. Będziemy sobie seksualizować płody, układać się z Niemcami i UE, a Wam nic będzie do tego. 50:50. To takie proste. Takie sprawiedliwe. Zróbmy sobie swoje kraje i niech każdy podąży swoją drogą. I niech się te drogi nie przecinają. Bez wspólnych interesów – to się historycznie nie sprawdza. Przecież granice są umowne. Weźcie sobie Bałtyk nawet. Tylko dajcie żyć i spier******!

  *autor nieznany

 71. Przed chwilą zakończył swój potwornie żałosny występ w Telewizji TVN 24 były kandydat na Prezydenta RP, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

  Przez prawie pół godziny nie potrafił sformułować żadnej konkretnej propozycji, nie wydusił z siebie żadnej twórczej myśli, nawet nie błysnął żadnym bon motem.

  Jakie to szczęście, że głową państwa nie został człowiek bez właściwości, miałki, infantylny, brnący w banały i truizmy.

  I takiego człowieka popierali oświęcimianie, np. Obatel Rysiu, który często zamieszcza komentarze na tym forum

 72. tygodnik solidarnosc podaje ze akcja bojkotu podkarpacia i podlaskiego przybiera coraz poważniejsze rozmiary

 73. czytam właśnie że ta miejska i wielkomiejska hołota propaguje prosty sposób na lepszych Polaków w podkarpackiem i podlaskiem. Skoro dostają od władzy i są im wdzięczni a tak nienawidzą warszawki to po prostu należy przestać wspierać te regiony. Tzn. nie jedziemy w Bieszczady i nie uprawiamy tam turystyki, nie kupujemy jabłek w podlaskiem i nie robimy biznesów z rolnikami i producentami z tych rejonów. Oni są szczęśliwi bo władza im daje. No to niech daje. Podobnie pewnie za chwilę będzie w Oświęcimiu, gdzie zawstydzeni turyści dojdą do wniosku że do takich miejsc gdzie popiera się popuistów i ksenofobów się nie jeździ. Muzeum, nocleg w Krakowie, a Oswiecim dużym łukiem. Choć kogo to dotknie w tym pustym i martwym nieco mieście? Ale ogólnie jest taka w Europie tendencja że na Białoruś raczej się nie jeździ. Tam montowni samochodów nie ma i innych fabryk zagranicznych nie ma. Może będzie tak właśnie w Polsce. A może nawet na pewno. I będzie pieknie. Ciekawe co na to mieszkańcy podlaskiego i podkarpackiego. Może do Zakopanego gdzie karty antyprzemocową niepodpisali też nie należy jeździć?

 74. 1)Kasa sie skonczy za trzy gora cztery lata przy takiej polityce a zadluzenie panstwa uruchomi procedury unijne.Obecnie nie ma zasnej instytucja panstwa ktora moze temu zapobiec.Na nasze zyczenie.
  2)Dlugi i rozpasany socjalizm spowoduja dodruk pieniadza
  3)Skutkiem tego bedzie galopujaca inflacja i spadek wartosci zlotowki i wszystko co sie z tym wiaze.
  4)Fala zwolnień i upadlosci ,odplyw kapitalu zagranicznego
  4)Protesty spoleczne
  5)kryzys parlamentarny
  6)obóz rzadzacy dawno temu juz zalozyl taki scenariusz jak i rozwiazanie. Teatralnie rozdzierajac szaty obwiesci rozwiazanie parlamentu i rozpisanie nowych wyborow uznajac ze to ludziom wystarczy jako „kara” dla nich.
  Oczywiscie radzacy beda mieli komfortowe ladowanie na pelnych kontach bo co jak co ale wiedzą po co są u władzy a jak mawial klasyk rzad sie zawsze wyżywi .
  7)Przyjdzie ktos kto bedzie musial ten caly syf posprztac i uzyznic ta wypalona ziemie.
  Powie trza napelnic kase odbudowac finanse czyli szeroko rozumiane zaciskanie pasa.
  8)Ludzie zacisna zeby .Potrwa to ładnych pare lat . Staniemy na nogi i ……………………….

  9)pojawi sie cos na ksztalt szaranczy . Zauwazy miod w ulu i obwiesci cos juz sie sprawdzilo:

  Patrzcie mysmy tyle dali a oni tylko przyszli i zaczeli zaciskac pasa.Okradali was!.
  Lud znowu sie omami .Szarancza wygra wybory rozkradnie to co nazbierane laskawie odpalajac procent tym ktorzy dalej nie kumaja o co chodzi albo juz zapomnieli dlaczego maja dziurawe portki i tak w kolko Macieju:)

 75. Z mojej skromnej obserwacji wynika, że ci co tu piszą o wyciu i inne takie, to są biedni ludzie, bo z każdego zdania płynie nienawiść, chęć rewanżu, satysfakcja z porażki strony przeciwnej i przyjemność z lżenia ludzi o odmiennych poglądach. Zaryzykuję że większość to była pzpr-owska nomenklatura, która najlepiej się czuje kiedy matka partia daje swoim a innym zabiera, generalnie używa siły, przemocy i upaja się swoją bezwzględnością.

 76. Tow. Prezydent w trakcie kampanii wyborczej obiecał emerytom czternastkę. Obiecał też fundusz medyczny. Dwa po wyborach okazało się, że nic z tego nie będzie. Tow. Prezydent nie tylko wydymał zdradzieckie mordy ale i kastę lepszych panów z górnej półki.

 77. @kiszka
  A znasz pan definicje „lumpenproletariatu”? A wiesz ze w dobie zdalnej pracy, i kupowania nowych technologii coraz bardziej kurczy się przestrzeń dla słabo wyksztalconych. Rydzyk raczej nie pomoże. A to oznacza, że grupa biedniejących i zdeklasowanych będzie rosła? Gdzie jest w państwie PiS granica subwencjonowania nieróbstwa i jak długo kosztem usług publicznych i ludzi sfery budżetowej będzie się kupować spokój tych wyciągających rękę statystów? Podzielam pogląd, że instytucja państwa ma opiekować tych, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji, ale też instytucja państwa i scentralizowane dojne spółki skarbu państwa nie są dla wójtów z Pcimia, których najlepszą kwalifikacją do zarządzania Orlenem jest znajomość z panią premier BSZ. – np. I tak można w niskończoność. Świat z technologiami, z nowoczesnymi samochodami, z usługami ktore zagościły w necie ucieka. Co więcej świat walczy strategicznie o czystość środowiska bo rozumie gwałtowne procesy degeneracji a Polska dla komfortu władzy PiS kopie bez zmiłowania węgiel który swoje najświetniejsze lata….. miał w XIX wieku.

 78. „kiszka Pana Zbyszka” ma 100 procent racji!

  A Pani lub Pan „@kiszka” ( pewno beneficjent socjalu) patrzy aby dziś. Społeczeństwo odda te wszystkie plusy już niedługo w sklepach, na stacjach paliw, w rachunkach za energię,wodę, gaz. Budżet musi być zasilany w finanse, a tu narazie szasta się kasą na prawo i lewo np. 70 mln na druk kart do głosowania ( teraz nie ma tego co wydał polecenie), kupa kasy poszła na respiratory,których nie ma, podobnie historia z maseczkami bez atestów. Tego już Pan/Pani „@kiszka” nie bierze pod uwagę? Oczywiście najlepiej rozdaje się cudze- czytaj podatników pieniądze. A co będzie jak się skończą, ano nic – podniesie się podatki ( ceny) i znowu będzie co doić… ale to do czasu bo np.górnicy sobie nie pozwolą – co już nieraz pokazali i pewno już niedługo przypomną o sobie. To tak z punktu widzenia obserwatora stojącego nieco na uboczu…. Mnie tam żadna zmiana ani ta „dobra” ani tamta, ani jeszcze wcześniejsza nic nie podarowała, a że coś mam to przez to że chce mi się pracować (czasami – jak trzeba po 10 i więcej godzin dziennie). Gdyby mi się nie chciało to pewno trzeba by wyciągnąć łapki i żądać… bo mi się należy! Są ludzie których sytuacja życiowa przewróciła się momencie (śmierć w rodzinie, choroba, wypadek) i tym osobom trzeba pomóc, ale masa jest łazików, nierobów, którym nie chciało się zajrzeć do podręcznika i żadną pracą nigdy rączek nie splamili, a teraz uważają, że im się coś należy- nie, nie należy się!!!

 79. Stek głupstwa napisanych przez nawiedzonego PO-mana i wyborcę
  niedoszlego prezydenta, magika z Warszawy.

 80. Znalezienie pracy, w której nie trzeba posiadać jakiejś konkretnej wiedzy-umiejętnosci graniczy z cudem. Worków na PKP już się nie nosi, Tych miejsc gdzie wystarczy mieć ręce i nogi jest niewiele, wiec uczenie sie jest nieuniknione.

  Szkol zawodowych i techników, które są drogie w prowadzeniu ubywa. Ubywa nauczycieli, ktorych sie opluwa a tzw klasa robotnicza uwaza od czasow Bieruta za darmozjady, „lewusów” i nierobow. Obraz ten umacnia sam pan z Bialegostoku. Pocieszajace jest ze ci patrioci, prawi i sprawiedliwi Polacy z chciwosci beda za chwile chcieli miec auta od pana Mateusza – w ramach pomocy spolecznej i auta +, (w miare arogancji i glupoty apetyt i roszczenia rosna – przeciez sie nalezalo i nalezy). Kochani, dobra wiadomosc jest taka,za chwile wyschnie…. a drukowanie pieniedzy zeby kupic ludzka glupote doprowadzi do tego co w Wenezueli. To jest bilecik w jedna strone. Dla obecnych wielkich i prawych zla wiadomosc jest taka, że z oponami niebawem przyjda panowie z kopalni, potem jeszcze kilka innych grup. Szczescie prywatyzacji geniusze polega na tym, ze zniknely z horyzontu duze grupy zawodowe wraz duzymi zakladami przemyslowymi. Stad moze nie musicie sie obawiac tysiecy stoczniowcow, tysiecy hutnikow, czy nawet tysiecy kolejarzy. To wasze szczescie (ale wy w swojej glupocie byscie znow centralizowali). Centralny Port Komunikacyjny to w przyszlosci niezle narzedzie szantazu. Z polityki spolecznej nie rozumiecie zbyt duzo. Na razie dorwaliscie sie do skarbczyka, rzniecie ile wlezie ale zrodelko jak kazde musi byc zasilane. Myslicie geniusze, ze zdolni, madrzy i rozsadni beda sie dali dymac panom wajhowym (w rzadzie czolowy zawodnik to zdaje sie piekarz a ten co wylecial bym pomocnikiem aptekarza i zarzadzal wojskiem). Biedna ta Polska bo z tych nieprzytomnych z glupoty wpisow wynika ze nawet nie slysza ze zaczela grac orkiestra na Titanicu. Wiem wiem…. 500 + mialo wywrocic budzet. Nie wywrocilo bo oblozyliscie tych majetniejszych i obrotniejszych Polakow dodatkowymi 40 nowymi podatkami. Kochani … gleboka woda cicho plynie. Warto to wiedziec jak sie tu bezpardonowo puszcza patriotyczne baki w twarz ludziom wyksztalconym i pracowitym nazywajac ich lzeelitami. Wszystko do czasu. Ma ktos watpliwosc?

 81. Jenak w Oświęcimiu 1/3 obwodów poparła naszego Prezydenta Dudę tylko 2/3 spadochroniarza Warszawiaka

 82. Do autora postu ” się obaczyć”. Brawo Ty! Jestem tego samego zdania.

  A do autora postu „opinia” Debili jest -sądząc po zachowaniach – dużo więcej gdyż nie wszyscy są zdiagnozowani….

 83. Włodzimierz Czarzasty z SLD wypowiedział się na temat sympatyków PO, że to debile i z tą opinią należy się zgodzić

 84. Zapomnieli bo przecież Pinokio, harcerz,rolnik i nie wiadomo kim jeszcze jest powiedział, że pandemia ujarzmiona a właściwie było jej już nie ma..

 85. Wybory , wybory ……. a zakażeń w małopolskim coraz więcej , chyba ludzie zapomnieli o tym co najważniejsze !!!

 86. Bozia dała rączki do tego aby pracować a nie wyciągać je po cudze, w tym kraju dużo ludzi uważa, że należy im dawać: a to 500+, a to 300+, a to bon turystyczny bo biedni. Są osoby w trudnej sytuacji życiowej z przyczyn np losowych i tu ZGODA ale bardzo dużo ludzików z lewymi rączkami do roboty żeruje na społeczeństwie jak huba na drzewie. A rozdawnictwo „dobrej zmiany” nie potrwa zbyt długo bo kasiorki w końcu braknie w budżecie bo w gospodarce nie za wesoło i co wtedy. Najważniejsze, że dziś pełna micha… Żal mi tych, którzy dali się nabrać populistom..

 87. Donald Trump gratuluję Andrzejowi Dudzie. Prezydentowi USA nalezy także życzyć reelekcji w listopadowych wyborach. Przyjaźń tych dwóch mężów stanu gwarantuje nam stabilizację i bezpieczeństwo. Wybór Rafała Trzaskowskiego stanowiłby tragedię dla Polski, na szczęście tak się nie stało.

 88. Stare Miasto jednak się oparło Hordzie Hunów jak za dawnych lat

 89. Ja skączyłem zawoduwke i teraz moge godnie rzyć. Do pracy nie pujde no bo nie musze. Pis daje mi pienionszki a inni nie dawali. Bo pan prezydęt razem z panem Jarosławem pokonali mafje watoskom. I som pjenionszki. A nam sie one należom. Niech sobie wykrztalciuchy pracujom ile chcom. Ja nie bede pracował skoro nie musze, zresztom w tym kraju nie ma roboty dla ludzi z mojim wykrztałceniem. Siećta se na tyłkach za biurkami ile chceta ale pamiętajcie: pan bug kazał sie dzielić. Wiec nie byćcie zdziwieni że musicie się dzielić z nami bjednymi pokszywdzonymi przez los.

 90. Żal mi tych mieszkańców Oświęcimia, którzy stali się fanatykami PO i KOD-u, co może doprowadzić niektórych nawet do zaburzeń psychicznych. Zastanówcie się nad sobą i nad Polska, której nieświadomie szkodzicie.

 91. „Spróbuj to tępaku wbić sobie do tej tępej pały, bo nasze dzieci będą za chwilę stały naprzeciw siebie. Tego chcesz prostaku?”

  Zastanawiam się czy na tym portalu bardziej brakuje moderatora (jest tu taki ?) czy może już lekarza ?

 92. Za te wszystkie obelgi w czasie kampanii wyborczej i nie tylko, za to że jestem niespełna rozumu wieśniakiem i w zasadzie tacy jak ja powinni być pozbawieni prawa wyborczego, wybaczam. Wybaczam również tym z wykształceniem wyższym, tym prawdziwym a nie po politologii czy też jakimś tam zarządzaniu, że owszem mają wykształcenie wyższe ale chyba zapomnieli, że być może rodzice ich dobrze wychowali. Również szkoła czyli porządni nauczyciele. A zapomnieli tego w wieku dorosłym. I to nie ja powinienem zanalizować swoje zachowanie i wybory ( nie mylić z wyborami prezydenckimi). I co teraz? „Krajobraz po bitwie”? Proponuję więc miesiąc ciszy „powyborczej”. I wszystkie strony o uspokojenie, przemyślenie i mam nadzieję pozytywne wnioski. Noże, siekiery i inne narzędzia walki politycznej proponuję zostawić głęboko w szufladzie.

 93. Ta soczysta patriotyczna Polska: przykład z życia. Z zakupami AGD (lodówka) przyjezdża firma przewozowa współpracująca z jednym z sieciowych sklepów. Dwaj 40-kilku letni panowie targają 2 metrową lodówę do góry. Wpadają dyskretnie przekazują kartonik i jeden mówi: wie pan, my są emerytowane górniki, i jak pan potrzebuje przewieźć coś i podłączyć to niech pan do szefa firmy nie dzwoni my panu prywatnie po godzinach zrobimy. :))
  Cudne. Takie polskie. Niech zgadnę….? Obaj głosowali za „Polską” czyli za Dudą i PiS? Zapytałem czy szef płaci za nich ZUS-y i koszty tworzenia miejsca pracy…..
  A w jednej bieszczadzkiej wsi co rok widzę takich 30-40 latków co od rana robią pifffko. Kiedy pytam grzecznie czy urlopik słyszę, panie ….co my będziem pracować skoro nam płacą po 3000 zł. Lepiej jakiś zasiłek i na jakieś piffko zawsze będzie. Pracowalim parę tygodni ale robota ciężka brudna a i czasem więcej jak 10 godzin trza je…. no to powiedz pan sam… nie ma głupich. A Duda przyjedzie obieca 13, 14 emeryture, zasiłek …Jak nie głosować na Andrzeja…Ot taka Polska. Ale potem jak trzeba znaleźć jakiegoś magika od elektroniki samochodowej to tak po prośbie trzeba jeździć i znaleźć kogoś… ciężko. A my tu śnimy o elektrycznych samochodach. Z kim i z czym do ludu? Z tymi radnymi z PiS co całymi latami pracy nie mogą znaleźć i biedaki na garnuszku u żony….? :)) Budujcie budujcie….świętujcie. Moje dzieci – już dawno wyjechały normalnie żyć tam gdzie ich wiedza jest w cenie. I nie jest to Polska.

 94. Jesli jest tak, ze na Dude w przewadze glosowali ludzie wsi i malych miast to trza zerknac ilu tam wisi na zasilkach mops i gops i w ilu wielodzietnych rodzinach kobiety zrezygnowaly z pracy. I to co ktos napisal dlaczego ci ludzie maja problemy ze znalezieniem pracy. Bo? Bo dzisiaj czystej fizycznej prymitywnej pracy nikt nie kupuje. Trzeba coś umiec i coś się gdzieś nauczyc. Jak sie ma podstawowke albo nedzną zawodówke i pół mózgu to ciężko jest się przekwalifikować. A komunistyczno-socjalistyczne „mo być” i się należy, bo klasa robotnicza jest ważniejsza ciagle żywe. A wiecie ile ludzi na wsi we wczesnym wieku dorobiła się państwowej emerytury bo sobie wliczała pozostawanie w gospodarstwie z rodzicami którzy prawie gruntu nie miała? Ot Polska cała. Niech ten wschod i ta zawodówka buduje potęge tych zasiłków

 95. Czemu takie glupoty opowiadasz? Nie znasz nikogo kto mam male dzieci-pobiera pincet plus i do tego pracuje? Naprawde nie masz innych argumentow?

 96. Wygrali ci co pobierają zasiłki, przegrali ci, którzy na nie pracują

 97. Rysiu odstaw te dragi i autobusy.Bierz pół.A teraz daj głos🐶🐶🐶

 98. „Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić takie postępowanie jak szydzenie z czyjejs powaznej choroby.Ten Pan się nie kwalifikuje nawet do sądu dla ludożerców, buszmen. W moich oczach jest tylko nędznym gadem, omyłkowo tylko nazywanym człowiekiem. Niech on stąd wyjdzie, bo ja nie mogę naniego patrzeć, bydlak”.

 99. Czlowiek inteligentny nie uzywa inwektyw zeby wytlumaczyc swoje poglady lub racje. A tutaj duzo takich, ktorzy uwazaja sie za inteligencje, lepszych i madrzejszych od „tego” ciemnogrodu…ehh

 100. Jak poskreca dlugopisy i wytrzachnie 10 popielniczek bedzie mial przerwe to moze sie podpisze jak potrafi.Teraz sobie moze tylko poszczekac w necie jak bezzebny kundelek.Jak zgasi maminy komputetek to przychodzi prawdziwe zycie i praca na miare wyzej wymienionych czynnosci bedacych szczytem jego mozlowosci umyslowej.:)

 101. @Kandydat na kandydata Rafalali
  Dlaczego obraża Pan ludzi? Jak Pan taki bohater odważny podpisze się Pan honorowo pod tymi chamskimi bluzgami imieniem i nazwiskiem?

 102. Głośniej mi to skomlić kodziarstwo.Stary szczur już z tego powodu w szpitalu.

 103. Gorniki i zawodowki beda nam przyszlosc budowaly. Kilofem, lopata a leczyc bedzie felczer z blogoslawienstwem proboszcza. Boli ze w szkole siedzialo sie w kozie to tera mozna w koncu odwet wziac na lzeelitach. Taaa. Dobre. Ja też mam nadzieje, że szkoly będą prywatne i straaasznie drogie, że lekarze też bedą straaasznie drogie. A wy pisuary leczcie sie sami za 500+ :)) Szybko nam sie ZUS uwolni od cieżaru rent i emerytur. I poprawi sie bilans 😀

 104. Ale wągel momy i ZZ Solidarnośc i wolne soboty i niepracujące niedziele i pasi. I 500 + na pifffko. I styknie, No nie? ;)) A nauka….? Jak to mówił bohater mądrej książki: Nauka to ch….. najważniejsza jest dyscyplina! Ament!

 105. Cześć! Ja tak z innej mańki. Nie wiem czy wiecie, że jest coś takiego: „European Innovation Scoreboard 2020” – to europejski ranking innowacyjnych krajów. 10 kategorii i 27 wskaźników. Oceniają nie politycy i nie unijne struktury urzędnicze. Wiecie, które miejsce zajmuje Polska pod względem innowacyjności? 24. Za nami tylko Chorwacja, Bułgaria i Rumunia. Co wy na to?

 106. Same madre i rzeczy tu przedmowcy napisali. Szkoda ze ciemny lud tego nie kupi bo zwyczajnie tego nie rozumie. Jedno co rozumieją to pana z batem w jednej ręce i michą w drugiej. Wiecej im do zycia nie trzeba a innego nie znają:)
  Wieloletnie zaniedbania w jakosci edukacji ,braku nauki samodzielnego myslenia w szkolach i wogole samodzielnej egzystencji odbily sie Polsce czkawką.

 107. Jaka piękna POrażka.Słychać świń czerwonych wycie!ZNAKOMICIE😛

 108. @biadolenie
  miałałam się nie włączać w te pyskówki, ale niestety czytam. Sama nie wiem po co. Może dlatego że nie jestem zdeklarowanym zwolennikiem którejkolwiek partii. Na swój dochód muszę pracować po 14 godzin dziennie.
  Czy rozumiesz, że świat dobry i wartościowy ma różne odsłony i różne racje? Czy każdy głos i komentarz nie w smak pisowskiemu ludowi jest od razu złe, wadliwe, nieprawomocne, głupie? Czy inni ludzie mają prawo inaczej myśleć?? Czy wolno im mieć inne wartości jeśli nie robią innym krzywdy? Czy wyzywanie wszystkich od PO jest szansą? Człowieku bez tej 50% części Polski niepisowej gówno zrobisz i gówno zrobicie? I tym opluwaniem te 50% na pewno nie przekonowasz, tym szyderstwem nie zdobędziesz racji i uwagi innych. Nie licz na to, że te 50% pozwoli sobie zabrać swoje marzenia, niepisowskie, niekatolickie. Czy paniał? Skumał? Nie da się! Nie ma szans. We Francji i innych krajach ostatecznie polała się krew. Tego chcecie? Już teraz z pomocą kiboli kopie się dzisiaj ludzi którzy mają na akcjach protestacyjnych pokojowo inne poglądy. Podpalacie Polskę jeśli uważacie że tu sobie poużywacie i wyszydzicie ludzi mówiąc – skoczcie nam. Teraz dobra nasza. Nauczcie się historii. Wszystko przemija, ale nie wzniecajcie emocji i poczucia krzywdy bo podpalicie ten kraj. I swoim ujadaniem że jak się nie zgadzam i mam wykstałcenie które pozwala mi wyciągać wnioski z tego co się dzieje w Polsce i w Europie to jestem albo Zydospisek albo jakaś inna mafia i zwolennik PO. Nie, to tak nie działa. Natomiast czuję się zmobilizowana do tego żeby bronić swoich poglądów, których nie zbudowałam na fałszywej historii wciskanej na manifestacjach „dobrej zmiany”. Spróbuj to tępaku wbić sobie do tej tępej pały, bo nasze dzieci będą za chwilę stały naprzeciw siebie. Tego chcesz prostaku?

 109. Biadolenie PO-maniaków, jaki to PiS jest nie dobry, nic już Wam nie pomoże, przegrana Trzaskowskiego dla Was jest bolesna, ale dobra dla Polski.

 110. To jest tak, ja wam powiem. Jak Misiewicz robił sobie jaja w MON – winna była PO bo Klich bo ktoś tam. Jak na wybrzeżu mówili że cieżko z budową statków to winny był Tusk i PO bo zarżnęli stocznie. PiS teraz w Szczecinie od 5 lat pochyla się nad stępką do promu. Jak zdarzyło się morderstwo w więzieniu to winne było PO i trzeba było żeby minister podał się do dymisji – dzisiaj poo 5 latach w więzieniach brakuje pracowników więziennych, a roszczenia obecnych sięgają po 300 – 400 godzin rocznie (ponadliczbowych) których nawet nie mają jak wybrać. Jak Tusk poleciał parę razy samolotem to teraz Kuchcińskiego albo Piotrowicza albo Szydło latających co pies szczeknie za grube miliony to można bo…. PO mogło. Czy tu zaszła jakaś zmiana? :)) Jedne ryje zastąpiły drugie. I tylko 500 plus wystarczyło żeby lud biedny i nieświadomy (zmanipilowany kurwizją) uznała, że już jest dobrze. No to leczcie się sami za 500 + i uczcie swoje dzieci bez zdalnego sami, na tych wiochach podlaskiego i podkarpackiego. i oby to słono kosztowało. Bo skoro wykształciuchy i wykształcona elita to banda to ściągnijcie sobie lekarzy i nauczycieli z Bangladeszczu Już jesteśmy Białorusią.

 111. Proszę sprawdzić jaki jest udział w dochodach państwa tych biednych gmin totalnie wolnych od jakiegokolwiek przemysłu, nawet rolnego. Ile kosztuje utrzymanie tego wspomnianego KRUSu i innych form pomocowych. A proszę sprawdzić sprawozdania z PUP w tamtych rejonach jak wygląda zatrudnienie. Ile ludzi podejmuje zatrudnienie i dlaczego tak mało? Bo ….. np. edukacja tych ludzi jest do bani? Jeśli jest do bani to pewnie wina nauczycieli, którzy na te sielskie wielodzietne i biedne wsie jednak nie chcą wracać albo przyjeżdżać. Macie na to jakiś pomysł strukturalny geniusze? Do każdego przedmiotu trzeba specjalisty…. i to takiego żeby się panu kuratorowi podobało…. bo fizyk po uniwersytecie nie może matematyki w klasach V-VIII uczyć? Te ziemie są skazane na niebyt bo tam w człowieka nikt nie inwestuje tylko w wyborce raz na 4 lata. A jak wygląda ten obiecany transport PKS bez którego z tych Kozich Wólek do średnich szkół w powiatowych miastach nikt nie dojedzie….. Jakieś pomysły? Pan Piontkowski z Białegostoku ma? Czy tylko gnębi i obśmiewa nauczycieli z powodu słusznego skądinąd strajku? Ma ta władza pomysł na dzieci z Podkarpacia? Bo jeśli jest w Wawie choć jeden idiota, który uważa, że namówi absolwenta uniwersytetu po geografii, historii, biologii, chemii żeby po studiach przyszedł na pensje 1850 do ręki na pierwszą wypłatę to….. wszystkiego dobrego. Problemy tego ludu i tego państwa dopiero się zaczną, bo świat ucieka. Będziemy tak jak orbanowe Węgry montownią trzech samochodowych koncernów i producentem nikomu niepotrzebnego węgla. Ta dumna i durna władza nie rozwiązała żadnego strategicznego i cywilizacyjnego problemu w perspektywie najbliższych 30 lat. I rzygać się chce, że własną nieudolność, złodziejstwo i machloje pokrywa ciagle tym pieprzeniem o tym że PO też było do du….. No było,ale czy to jest usprawiedliwienie dla tych bzdur…. Już jesteśmy blisko Rumunii a za chwilę będziemy jak Ukraina. Bez prawa, z przewałami na korzyść partyjnych i z perspektywą błagania o możliwość wyjechania na roboty do Czech, Słowacji, Chorwacji, Hiszpanii, czyli tam gdzie trochę myślą

 112. Oświęcimianin pieniądze były, ale na takie klęski jak pandemia. Niestety PiS te pieniądze przejadł. Teraz żyjemy na kredyt, który będą spłacać wnuki i prawnuki. Ewentualnie będziemy musieli oddać majątek narodowy jak już to miało miejsce za Solidarności. To dzięki Solidarności polskie firmy zostały przejęte przez zagraniczne korporacje za udzieloną nam pomoc. Teraz PiS robi powtórkę z rozrywki. W marcu pękła granica 1 bln złotych. Na koniec kwietnia zadłużenie wzrosło o 1071,9 mld zł. Co PiS kupił za te pieniądze?

 113. Przed przegranymi przez PO wyborami parlamentarnymi „najmadrzejsze glowy” w panstwie twierdzily, ze pieniedzy nie ma i nie bedzie…po 2 latach mielismy byc bankrutem itd…minelo 5 lat a tu Polska dalej zyje i rowniez wg zagranicznych specjalistow gospodarka sie rozwija…a wy dalej straszycie…rozumie, ze jestescie najmadrzejsi ekonomisci na swiecie i tylko wy macie racje…

 114. „Najgorsza z niewoli to jest ta,
  której już nikt nie dostrzega…”

  Stefan Kisielewski

 115. Każdy dobry projekt będzie potrzebował młodych dobrze wykształconych ludzi. Już widzę jak szef tzw Solidarnosci również Duda zasili swoimi związkowcami te startupy i think thanki. Koncertowo rozpier…..stadnina, albo KGHM i LOT z przegrywającymi zakupami upadłych linii lotniczych to jest zapowiedź realizacji projektów z wspaniałym zapleczem ludzkim. Młodzi poszli do wyborów i pokazali PiSowi środkowy palec, a tłuszcza niech się dalej brędzluje religią smoleńską i pląsami rydzyka. I niech doi dobrą zmianę. Jak to było dojną ojczyznę racz nam zwrócić Panie. No jeszcze jest dojna to ją doją ci z Pcimia i tacy tam Misie.

 116. Ja swoje dwa grosze. Po pierwsze: Jest jakaś dziwna prawidłowość w elitach obecnej wladzy i na gorze i tu na dole. Oni wszyscy ukrywają swoje dochody i majatki. Wszystko przepisuja na żony. Co więcej mają problem z opublikowaniem majątku żon. W Oświęcimiu od lat przysłowiowe „jaja z poogrzebu” robi sobie radny PiS, jeżdżący niemieckim suvem i zeznający że jest biedny jak mysz kościelna.
  Morawiecki i spółka też ma jakieś problemy z ujawnianiem swojego majątku a raczej ma jakąś wielką pootrzebę ukrywania go w odrębności majątkowej. Jeszcze żeby prowadził ryzykowną działalność gospodarczą zagrożoną plajtą i windykacją…. ale nic o tym nie wiemy.

  Sprawa druga to ta sprawiedliwość społeczna polegająca na tym, że przedsiębiorcy, mikroprzedsiębiorcy ale też cała publiczna sfera usługowa (pracująca od lat za bezdurno) dają do budżetu państwa lwią część podatków, z których PiS kupuje wdzięczność tych, którzy do tego budżetu wkładają swoje roszczenia i oczekiwania i darmowe wiejskie KRUSy (czyli zusy chłoporobotników bez ziemi i gospodarstw rolnych) Słynni górnicy i węgiel który leży bez wartości na chałdach, te panie 500 + które na za 15 lat obudzą się że nikt nie płącił im zus i na emeryture i znów przyjdą zabrać tym co zapier… na swoim, ryzykując nieco więcej niż górnicy, bo ci zawsze szantażem i kulkami od łożysk coś wyskrobią.

  Ja wiem ilu moich znajomych od lat swoje biznesy prowadza a ostatnio zaczęli i lawinowo teraz rejestrują w Czechach, Słowacji, Niemczech.
  Po trzecie skutkiem drenowania podatkami kieszeni tych co umieją, chcą i są pracowici (ponoszą ryzyko biznesowe) będzie to, że pierwsze co się stanie to praca przez 4 dni w tygodniu. Już jest tak w wielu przedsiębiorstwach i firmach, że ten lud co tak dzisiaj głosuje na minimalną krajową przy ogromnych obciążeniach podatkami przedsiębiorców, pracuje 4 dni w tygodniu i zarabia tyle ile zarabiał przed podwyżkami, a ceny wszystkiego rosną. Prąd – ponoć miały być dopłaty (są?), woda, śmieci i inne rzeczy. O żywności nie wspomnieć. Zaraz samorządy podniosą opłaty za przedszkola, złobki a i korepetycje podrożeją. Się zobaczy co wtedy wymyśli ta elitarna i szczodra władza lepszych obywateli i prawdziwych patriotów co jedyni mają prawdziwą patriotyczną duszę. Niech dalej mamią ludzi koronowaniem Chrystusa Króla i CPK. Generalnie w Wenezueli i Chile chyba tamte pisopodobne rozpier….. gospodarki na amen. \

  A ci co dzisiaj euforycznie krzyczą: dobra nasza – Państwo nie wiecie, że te 50% głosuje dość romantycznie na odroczoną nędzę swoich dzieci i wnuków. No ale…..Mądry i sprytny zawsze sobie poradzi, tyle, że nie musi tego robić tu. Wszak jedna pani z rządu powiedziała lekarzom – niech jadą. No a tu krzyk ostatnio, że lekarze nie chcą walczyć z covidem w 3 miejscach zatrudnienia. Starzy lekarze jeszcze popracują, ale młodym możecie naskakać. I tak już prywatnie się leczymy i zapożyczamy bo 500 pluus na ortodondę i aparat do zębów 15 latki nie starcza. Ogólnie bez elit ale tych bystrych, dobrze wykształconych, co już sobie nie pozwolą drenować kieszeni na rzecz „ucisnionego” elektoratu, ta władza daleko tego kraju nie poprowadzi. Nauka niedofinansowana a oni o innowacjach dumy smalone snują. Przemysłu w Polsce jak na lekarstwo a oni mówią o rozwoju gospodarki. A kto ją będzie rozwijał? Młody człowiek, na którego studia i drogą bardzo naukę rodzice wydali megakwoty? A co mu to kto z PiSu zaproponuje? (Poza legitymacją partyjną, deklaracją ślepej lojalności i lewymi etatami? Rozwoju kraju nie robi się tzw. klasą robotniczą (ostatnio jakiś górnik dumnie coś o wadze węgla mówił).

  Młodzi, którym Kaczyński z Rydzykiem będą życie seksualne układać, tylko w obozach pracy będą pracować, bo z dobrej woli…. na pewno nie pod partyjnym butem i w oparach pseudopatriotycznego smrodu, kręconego na potrzeby wystraszonego i straszonego tłumu. Drodzy Państwo PiS już robicie tu Wenezuele albo Chile. Jak się ludzie zorientują to was tylko kajmany będą ratować albo Cypr

 117. Jakze piękne musiały być dzisiaj z rana miny lemingów w pracy bądź i nie w pracy, bo pewnie wielu z nich sobie dzisiaj wzięło urlop na żądanie ,bo jak tu strawić taką piękną POrażkę… pięknie nieprzespana noc, jak się raduje moje serce ,że są tacy zgorzkniali i smutni. Oby tak jak najdłużej!😆

 118. Przegrał Rafcio przegrał
  Leży już na desce,
  Żeby mu zagrali
  Pokłamałby jeszcze.

 119. Justyna Pochanke odchodzi z TVN. „Nie planowałam tego”

  Początek właściwych zmian? Oby!!!

 120. Droga pani Gość gdzie tam pani widzi wściekliznę?.
  Po prostu dokonaliś/cie/my wyboru teraz przyjdzie pora na konsekwencje a te są nieuchronne.

  Ja nie ma watpliwosci w ktora strone to zmierza. Nie musze sie poparzyc wrzatkiem zeby wiedziec ze woda jest gorąca. Niektorzy widac muszą.

  Tyle.

  Jeszcze raz gratulacje i radze juz dzis inwestowac w oblgacje skarbowe indeksowane inflacja.Pozdrawiam.

 121. Dlaczego mamy zgadzać się na przekręciarzy, którzy myśleli, że Polska, Polacy to ich własne podwórko i mogą sobie robić co chcą? Że będą płacić jakieś drobne złotówki pracownikom, a pracownicy jeszcze z pocałowaniem ręki będą je brać, żeby czuć się Panami…??

  Zobaczymy, jak interesy pójdą, gdy warunki będą równe dla wszystkich… bo może już nie idą, stąd ta wścieklizna…

 122. Oczywiscie ostatnie zdanie to zwykla metafora. Bez urazy.Pozdrawiam:)

 123. @obatel sam przyznał, że nie rozumie pisanych literek… niech zawraca głowę podobnym do siebie…

  Ja też się wstydzę za mieszkańców Oświęcimia. BRAWO Wieś!!!

  W mieście Lublinie o minimalnym zwycięstwie RT nad PAD zdecydowało 1000 głosów z aresztu śledczego… Ale to wyborcy PAD są patologią, co nie? 😀

 124. Na szczescie moja mała ojczyzna Oświęcim w wiekszości używa głowy ne tylko do noszenia czapki:) Brawo.

  Skonczy sie tarcza, przyjda zwolnienia, inflacja ruszy z kopyta, to inacze j poćwierkacie robaczki:).A ja bede sie smial bo leje na ten caly socjal .Swiadomie nie zyje z wyciagnieta łapą i z radoscia poczekam az te wasze 500 plus starczy ledwo na doslownie kilka podstawowych rzeczy z piekarni:)

  Wtedy dopiero ” Zobaczymy jak wierny jest glodny pies” 🙂

 125. Można się tylko wstydzić za mieszkańców Oświęcimia, w większości naplywowej biednej ludności wiejskiej, w dodatku niezbyt wykształconej.

 126. Rysiu współczuję Tobie i tym wszystkim mieszkańcom Oświęcimia, którzy popierali obóz zaprzanstwa i zdrady narodowej, ale na szczescie przegrali wybory. Jest to dla Was przykra nauczka, która być może spowoduje zmianę Waszego antypolskiego nastawienia
  i przylaczycie się do obozu patriotycznego, dla którego Polska jest najważniejsza.

 127. Co rozumiesz pod pojeciem repolonizacja?.Takie ladne niby fachowe slowo ale prawdziwsze jest chyba upartyjnienie nie sadzisz?
  Przejecie prywatnych mediow przez namiestnikow propisowskich i stworzenie kopii wybitnie propagandowej tvp to nazywasz repolonicacja? :)Dobrze ze tvn jest amerykanski,tam wlasnosc prywatna to rzecz swieta a pis stuka przed nimi kolanami az milo.

  Jeszcze nie widzialem psa(zwykla metafora-nie bierz tego do siebie) ktory sam sobie wybiera naklada kaganiec i tlumaczy ze tak mu bedzie lepiej 🙂

  Jeszcze doba od wynikow nie minela ale juz Cię boli wolnosc slowa w tym kraju:)Znameinne i to bardzo.
  Sa sądy. Jak ktos czuje sie urazony jakimikolwiek artykulami prasowymi prosze tam szukac sprawiedliwosci.W czym problem?

  BTW te Niemcy ktore przytaczasz sa dobre w koncu czy niedobre bo trudno wywnioskowac z Twoich opinii:)

  Raz rynekk niemieckich mediow dobry, raz niedobry hehe. Podrawiam.

 128. Co za piękny poranek,no nie POkomuszki???😂😂😂😂ależ piękną macie minki😂😋😋😋😋

 129. 1. Wyborcy Dudy mieli ten komfort, że program był znany, w dodatku od dawna… Natomiast wyborcy Rafcia nie potrzebowali żadnego programu, bo dla nich najważniejsze było ***** ***

  I jestem przerażona, ile w Polsce jest osób ogarniętych nienawiścią do PIS. Ale może w końcu PIS zrobi porządek z repolonizacją mediów. W Niemczech taka sytuacja nie miałaby miejsca, aby po pierwsze jakikolwiek gazeta zagraniczna mogła wejść na ich rynek, a po drugie aby jakikolwiek redaktor pouczał Angelę Merkel…

  2. Kupując praktycznie zawsze płacisz VAT. Płacą nawet ci, którzy dostają 500+. Bo chyba nie żyją powietrzem…
  I druga uwaga, rozbuchany socjal to jest, ale w Niemczech… I od razu uprzedzam, że argument iż Niemcy sobie mogą pozwolić… Owszem mogą sobie pozwolić dzięki chociażby sprzedaży żywności słabszej jakości/mniejszej ilości do Polski za wyższe ceny… oraz unikając płacenia podatków od sklepów wielkopowierzchniowych…

  I nie chcę myśleć, że w Oświęcimiu żyją tacy, co bez kombinowania nie potrafią funkcjonować i się wymONdrzają…

 130. Jestem ciekawy jak wiele tylko produdziakowych obywateli i obywatelek kiedykolwiek wzięło do ręki ulotkę czy weszło na stronę z programem Andreja? Jestem ciekaw ile było przypadków „czepiania wiedzy z TVPiS”…. Ehh… Boże chroń ten kraj przez konserwatystami…

 131. Za 3 lata PiS umocni władze w kraju, a takie miasteczka jak Oświęcim zostaną włączone do macierzy.

  PS Jak ktoś nie chce pracować, tylko pobierać socjal jego sprawa. Na emeryturze będzie miał chude lata…

 132. Gratulacje dla zwycięzcy.
  Mimo ze to przydent kompletnie nie z mojej bajki to bedzie prezydentem z mojej rzeczywistosci.

  Mozna sie bardzo roznic ale nie trzeba sie od razu nienawidziec. To nie jest warunek konieczny.

  Milego dnia wszystkim . Po robocie trza sie napić:)
  Ten dzień na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

 133. WYLACzyc benefity czyli 500+ tarcze antykryzysowa wcześniejsza emeryturę waloryzację wolne niedziele itp itd dla Mieszkańców Oświęcimia i zostawić dobrodziejstwa czyli naćpane autobusy i szambo kokospoko

 134. Churrra

  A jusz sie bałem, że bende musiał iś do pracy. W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z mojim wyksztauceniem. Na szczenście wygrał Pan Andżej i moge spać spokojnie. Moge dalej pobierać socjal i nie martwić sie o przyszłoś.

Send this to a friend