Informacje

WYBORY. Andrzej Duda wygrywa w Oświęcimiu

Andrzej Duda, prezydent RP

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda otrzymał najwięcej głosów od oświęcimian. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski, a trzecie Szymon Hołownia. Zobacz wyniki:

* Częściowe wyniki pierwszego głosowania

Źródło: PKW

Poprzedni artykułNastępny artykuł

66 komentarzy

 1. Idąc do pracy czasami zaglądam do mojego sklepu osiedlowego, po bułkę czy mleko do kawy. Spotykam tam regularnie pewną panią w wieku średnim, z dwójką umorusanych dzieci, 5-7 lat. Pani kupuje przeważnie to samo – wódeczkę.
  I tu chciałbym panią pochwalić, przecież mogłaby zostawić dzieci same w domu, bez opieki. A jednak zabiera je ze sobą.
  Co prawda wódka ostatnio relatywnie potaniała (ukłon w stronę elektoratu?), ale i tak dla osoby niepracującej 2 x pińćset, plus inne plusy, są znaczącym wsparciem dla kultywowania swoich przyzwyczajeń żywieniowych.

 2. Do tej pory byłem przekonany, że mieszkam wśród cywilizowanych współmieszkańców. Okazuje się, że parcie na kasę jest silniejsze od zdrowego rozsądku. O wyborze kandydata na prezydenta nie decyduje jego postawa ani charakter, tylko właśnie mięso wyborcze rzucane w odpowiednich momentach na stół. Tak ja jak i żona całe życie pracowaliśmy fizycznie. Wychowaliśmy i finansowaliśmy kształcenie trójki dzieci (cała trójka skończyła studia wyższe) jeszcze przed „panowaniem” pisuaru. Wypracowaliśmy sobie emerytury do których nie potrzebujemy żadnego pisowskiego ochłapu. Możemy spokojnie zaoszczędzić na atrakcyjne wyjazdy letnie i zimowe. Nie omami nas domowy ministrant nauczony bezkrytycznej służalczości wobec dyktatu prezia. Nigdy nie przyłożę ręki do jego wyboru. To nie mój prezydent, to prezydent marginesu społecznego, nierobów i naciągaczy trwoniących wypracowany przez nas majątek narodowy. Ten słynny 500+ jest w dużej części skutecznie przepijany albo wydawany na wszystko tylko nie na potrzeby i dobrostan dzieci.
  POMYŚLCIE O TYM W DRUGIEJ TURZE WYBORÓW!

 3. Niedaleko pada Trzaskowski od Kidawy:

  1. Chce remontować remontowany most w Tczewie
  2. Rolnikom obiecuje 32 mld z Unii, gdy wynegocjowane jest 33 mld
  3. Sojusz Polska-USA negocjuje z Obamą, chociaż Obama mu przez godzinę tłumaczył, że od 4lat nie jest już prezydentem USA 😀

 4. #Centralny Port Komunikacyjny. Jeśli LOT przetrwał cudem, to raczej rządy pana Tuska. Co do reszty zgadzam się ale tylko częściowo. Okęcie zapchane do granic wytrzymałości.Inne w Polsce to raczej mini lotniska. CPK jest konieczne. No chyba, że w Berlinie skończą. To wtedy jak mawiał pewien utalentowany polityk „po co nam CPK jak mamy taki w Berlinie”.

 5. Szanowni Państwo , pozwolę sobie przypomnieć np. takich Chorwatów których kochamy,szanujemy a którym przynajmniej raz w roku dajemy dobrze zarobić . Nazionalizm (celowa literówka) p.Bosaka to nic w porównaniu z nacjonalizmem chorwackim , o czym wszyscy dobrze wiemy. I nikomu to nie przeszkadza…

 6. Od marca 2015 roku do roku 2018 Europejski Bank Centralny przeznaczył 2,6 biliona euro na zakup obligacji państwowych i innych papierów wartościowych. (Niemiecki Bundesbank to największy udziałowiec EBC).

  W obliczu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa EBC rozszerzył skup obligacji na kwotę 750 mld euro.

  Więc jak Niemcy kupują obligacje, to oni NIE DRUKUJĄ pieniędzy, gdy BGK skupuje polskie obligacje, to jest dramat i Polska drukuje pieniądze. Acha…

  Trzaskowski jako kandydat PO osiągnął NAJGORSZY od 15 lat wynik w I turze wyborów prezydenckich. Nawet Komorowski go przebił 😀
  Hołownia już zapowiedział, że nie poprze Trzaskowskiego i buduje swoją, jak się wyraził, nową rzeczywistość.
  Rysiu marzy, ale to inni są w matrixie…:D

 7. Trzaskowski powinien postawic wszystko na jedna karte.Totalnie odciac sie od fundamentalistycznych i nacjonalistycznych pogladow Bosaka , i wpychac tam w blasku fleszy Dude ktory zreszta sam sie tam pcha tylko ze chce to robić ukradkiem.Zadawac wprost niewygodne pytania np o stosunek do pogladow pana Sławomir Mentzena, jednego z liderów Konfederacji ktory to na swoim wykładzie 25 marca 2019 w Krakowie tak otwarcie mowil:

  „My robimy te badania, te grupy fokusowe, śledzimy, jaki przekaz trafia do wyborców. Wiemy, co mówić, żeby wyborcy nas słuchali. Korzystamy z danych, to jest podejście naukowe. I w sposób naukowy wyszło nam pięć postulatów. Nazwałem je »piątką Konfederacji« i ogłaszam ją światu po raz pierwszy. Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej. To najlepiej trafia do naszych wyborców, dlatego nasi wyborcy chcą nas słuchać i z tego powodu wyborcy chcą na nas głosować” -super .albo inny kwiatek:

  Polski „Nowy porządek”(program tzw.Konfederacji) z kolei ma zapowiadać wedle Konfederatów „Nową Konstytucję”. Jej głównym filarem ma być silny nacjonalizm. Słowo „naród” przenika gęsto karty broszury programowej Bosaka.

  „naród powinien być podmiotem władzy”
  „państwo powinno tworzyć warunki dla zachowania tożsamości narodowej”
  „naród jest naszą naturalną wspólnotą”
  „realizacja dobra narodu musi zawsze stać w centrum zadań państwa polskiego”
  konieczna jest „polityczna jedność narodu ponad granicami państw”
  oraz samoorganizacja „Polonii i kresowych Polaków”
  Dwa ostatnie punkty są szczególnie niepokojące. Mogą sugerować przyszłe roszczenia terytorialne wobec państw z dużą mniejszością polską, takich jak Litwa czy Białoruś. Dodatkowo według „Nowego Porządku” „obywatelstwo polskie powinno być traktowane jako szczególny przywilej i być ściśle powiązane z przynależnością do narodu polskiego”, a „ kandydat na obywatela musi przekonująco wykazać, że jest osobą w pełni zasymilowaną z narodem polskim”.

  Oznacza to, że nawet tradycyjnie zamieszkałe w Polsce mniejszości mogą mieć zgodnie z tą definicją problem z zaliczeniem do grona obywateli Rzeczypospolitej.

  Konfrontowac Dude z tą ideologią ile wlezie i patrzeć jak sam się ora.
  Albo sie przyzna do sympatii albo sie odetnie.W obydwu sytuacjach wygrywa Trzaskowski.

 8. Zastanawiam się jak wyglądałaby wspólnota programowa takiego tworu: konfederacja – podatków prawie żadnych (w związku z tym zero socjalu) i pis – rozdawać pieniądze ile wlezie, więc państwo da, socjal, socjal, przede wszystkim socjal.
  Aż znalazłem: konfederaci zlikwidują podatki, a pis tym bardziej będzie drukował masowo pieniądze. W ten sposób nasza Ojczyzna rozkwitnie, Polacy wzbogacą się w dwójnasób! Superplan!

 9. To byłoby świetne przymierze: narodowych socjalistów pis z antysemitami. No super! Pozazdrościć patriotyzmu.
  Tylko którzy są większymi patriotami? Czy Bosak jest większym niż Kaczyński, czy odwrotnie? Ktoś przecież większym patriotą musi być .

 10. Proszę proszę ,poparcie Trzaskowskiego i Holowni daje wynik Dudy:)
  Trzaskowski nie musi i nie powinien patrzeć na faszyzujących narodowcow chwilowo w garniturkach na których skazany jest szukajacy poparcia Duda nie majacy zadnych innych naturalnych sprzymierzencow tylko szukac poparcia w mimo wszystko sporych rezerwach frekwencyjnych.Olać nazioli i widmo prezydentury ktora kaze mi wjechać na plecach faszyzujących narodowcow do palacu prezydenckiego.Lepiej moc patrzec w lustro podczas golenia.Swoja droga zalosne i zenujace doswiadczenie widzac jak prezydent kraju tak mocno doświadczonego przez faszyzm jak Polska podlizuje się indywiduom pokroju Bosaka, który to jakiś czas temu chyba w chwili słabości zamieścił grafikę z wykresem swoich poglądów politycznych na swojej stronie na Facebooku . Test, który wypełnił i udostepnil na fejsie, wykazał, że Bosak ma bardzo „tradycjonalistyczne” poglądy. „Najbliższe dopasowanie: faszyzm” – czytamy na grafice kandydata Konfederacji na prezydenta.Nie musze dodawać ze widać tam dume. Szpagaty Dudy mizdrzace się do takich pogladow i wyborcow – tyle bezcenne co uwłaczające.

 11. Większość Konfederatów, z którymi rozmawiam potwierdza, że o ile w I turze zagłosowali na Bosaka, to w drugiej zagłosują na Dudę, ponieważ właśnie są patriotami.

 12. Zdaniem konfederatów to „Andrzej Juda”, „żydowski (p)rezydent Polin”, itd, że o mało eleganckich sugestiach dotyczących jego rodziny nie wspomnę. „Prawicowi kretyni i szabesgoje go uwielbiają.” – jeden z najłagodniejszych komentarzy.
  Więc myślisz, że patriotyczni konfederaci go poprą? Ręka stawiająca krzyżyk by im uschła.

 13. Różnica pomiędzy Dudą a Trzaskowskim jest taka, że Duda szedł w Marszu Niepodległości.
  Natomiast za rządów PO pałowano, gazowano, podpalano budkę ruskiej ambasady w ramach prowokacji i zamykano marsz. Co roku jest w Warszawie problem, bo ratusz rządzony przez PO szuka pretekstu do rozwiązania marszu. Takie są fakty.

  Dodajmy do tego apel samego Trzaskowskiego do pozostałych kandydatów (wybory prezydenckie Warszawy) o delegalizację ONR…

  Nie wierzę, że zwolennicy Bosaka zagłosują na Rafcia. Ci, którzy biegali z emblematami „Zakaz pedałowania”? Serio? O_o

 14. Zakładając, że inflacja w 2019 to 2,3% przy 24.000 strata wyniosłaby (ale nie wyniesie, co udowodnię poniżej) 552 zł, a nie 1200 zł.
  Jednak nie wiem, czy wiesz, ale rząd rewaloryzuje emerytury – są to podwyżki rzędu kilkudziesięciu złotych miesięcznie.
  Czyli dla emerytury 2000 to byłoby ok. 50 zł miesięcznie, czyli emeryt dzięki PiS dostaje 50×12 + 800 = 1400 zł minus inflacja 552 zł, co daje 848 na PLUS, a nie jak zafałszowałeś, że 400 zł na minus.
  Trzeba przypomnieć, że za czasów Trzaskowskiego – to były kwoty szalonych 2-4 zł, a zatem przy najniższej emeryturze 800 zł podwyżka wyniosła 0,25%. A inflacja? 3,7%, rzeczywiście PO miała gest…

 15. Krótki przegląd konfederackich portali ultrapatriotycznych dowodzi, że ich zdaniem Duda nie tylko jest Żydem (a przynajmniej idącym na żydowskim pasku), ale też jest – co przyznaję trochę mnie nawet zaskoczyło – potomkiem banderowca. Dlatego wątpię, aby prawdziwy konfederata – patriota zechciał na niego głosować.

 16. Trzaskowski oczywiście wie, że rozmawiać sobie bez zobowiązań może, tak jak robiły to wszystkie dotychczasowe rządy, na poziomie ble, ble i ble. Ale wie też, że wypłata jakichkolwiek pieniędzy w ramach utraconego przez polskich Żydów mienia w czasie wojny – podkreślić trzeba dla jasności – mienia bezspadkowego, skończyłaby się dla takiego rządu szybkim i bolesnym zejściem. Więc nic nie zrobi, co najwyżej może dla świętego spokoju dać parę milionów na fundusz edukacji o holokauście, fundacje ochrony nagrobków, czy coś podobnego. Nic więcej. Trzaskowski nie jest politycznym samobójcą. Przypomnieć trzeba, że peło „przez osiem lat” nie wydała na coś takiego ani złotówki.
  Na razie sytuacja jest taka: przywódcy organizacji żydowskich udają wobec swoich szeregowych członków, że negocjują i są widoki na uzyskanie jakiś odszkodowań, a polscy politycy udają, że się nad tym zastanowią, będą analizować, itd.

 17. Huby miały sens zakładając, że zwozić się będzie do nich z mniejszych lotnisk małymi samolotami ludzi podróżujących dalekimi rejsami, zwłaszcza międzykontynentalnymi. A to miało być zadanie dla Boeningów 747 i Airbasów 380. Okazało się jednak pod względem ekonomii i zasięgu skutecznie konkurują z nimi nowoczesne, bardziej ekonomiczne samoloty mniejszych gabarytów, takie jak Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner, Airbus A330 czy Airbus A350. Dlatego zarówno Boening jak i Airbus zakończyły właśnie produkcję swoich gigantów. Co więcej Airbus i Boeing pracują nad samolotami wąskokadłubowymi zdolnymi do pokonywania dłuższych tras, jak na przykład A321neo LR. ze 190 miejscami. Tego typu maszyny mogłyby realizować rejsy międzykontynentalne w ruchu point to point, czyli z pominięciem hubów, niezbędnych, by zapełnić największe samoloty.
  W Wielkiej Brytanii takim hubem było Heathrow, we Francji Charles de Gaulle, w Niemczech Frankfurt, któremu potem przybyło Monachium (wynik ambicji rządu Bawarii), a teraz jeszcze ma być Berlin (o ile ogóle go skończą).
  W związku z powyższym przyszłość tych megalotnisk stoi pod znakiem zapytania. Nowe małe samoloty będą mogły dolecieć tam, gdzie dotąd docierały tylko kolosy. Więc pasażerowie z Małopolski chcący dostać się np. do Nowego Jorku będą mogli to zrobić z Balic bez przesiadek i straty czasu.
  Huby miały dotąd racje bytu w państwach mających i bazujących w nich tzw, narodowych przewoźników: Lufthansę, British Airways czy Air France. Nasz Lot, jeśli jakimś cudem przetrwa pandemię, będzie co najwyżej i tak tylko lokalnymi liniami lotniczymi. Chyba że pis myśli (?), że Lot powali tą konkurencję na kolana.

 18. Trzaskowski: „Trzeba rozmawiać ze środowiskami żydowskimi w sprawie zwrotu ich majątku”.

 19. Każdy prawdziwy konfederat wie, że Duda = uległość wobec Izraela. Więc nadzieje Dudy na wsparcie z ich strony są patykiem na wodzie PISane.

 20. Wypowiedź Trzaskowskiego z 12 sierpnia 2018:

  „Możecie stawać na głowie i lustrować każdego w ratuszu. Nie uda się wam odwrócić uwagi od skandalicznego przyzwolenia na zachowania ONR w Warszawie 1.08. Zero tolerancji dla faszyzmu, rasizmu i nawoływania do nienawiści w naszym mieście. Wbijcie to sobie do głowy raz, a dobrze.”

 21. Wybór między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim to wybór między Polską ambitną i dynamiczną a Polską zadowalającą się przeciętnością – napisał w liście do członków Porozumienia lider ugrupowania Jarosław Gowin. Zaapelował przy tym wszystkim o zaangażowanie się w kampanię prezydencką Dudy.
  W swoim liście Jarosław Gowin przede wszystkim dziękuje członkom swojego ugrupowania za dotychczasowe zaangażowanie w kampanię wyborczą. „Nasz kandydat uzyskał w pierwszej turze znakomity wynik – to także Wasz sukces! Przed nami decydujące starcie. Wiemy, że będzie wyrównane. Wiemy też, co oznaczałoby zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego. Polskę czekałyby lata nasilenia konfliktu politycznego. Działania naszego rządu byłyby torpedowane tylko po to, by osłabić Zjednoczoną Prawicę, mimo tego że w rzeczywistości osłabiałoby to nasze państwo (…) Dobre, potrzebne dla obywateli projekty upadałyby na skutek prezydenckiego weta. Polsce groziłby chaos. Trudniej byłoby o skuteczną walkę z epidemią i jej gospodarczymi skutkami. Zamiast wspierać rząd w walce o zdrowie i miejsca pracy Polaków, nowy ośrodek prezydencki skupiałby się na promowaniu eksperymentów obyczajowych, obcych przekonaniom większości Polaków. Nasiliłyby się podziały światopoglądowe i próby indoktrynacji naszych dzieci. Wróciłaby też niesławna polityka ciepłej wody w kranie” – napisał lider Porozumienia.

  Zdaniem byłego wicepremiera dowodem na to, że to Rafał Trzaskowski jest tym kandydatem, który zadowoli się przeciętnością jest jego sprzeciw na przykład wobec budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zdaniem Gowina Trzaskowski „używałby uprawnień głowy państwa do blokowania programu śmiałego rozwoju naszej gospodarki i naszego kraju, realizowanego przez rząd Zjednoczonej Prawicy”. Swój list Gowin podsumował „Wybór między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim to wybór między Polską ambitną i dynamiczną a Polską zadowalającą się przeciętnością. Dlatego wzywam Was wszystkich – członków i sympatyków Porozumienia – do ciężkiej pracy na rzecz zwycięstwa Andrzeja Dudy!” – zakończył.

  Jest to jeden z głosów zajmujących stanowisko w sprawie udzielenia swojego poparcia. Nie ma w tym nic dziwnego ponieważ każdy głos w drugiej turze może być na wagę złota. Już w swoich przemówieniach zarówno Trzaskowski jak i Duda zwrócili się z apelami do wyborców innych kandydatów prosząc o oddanie głosów. W trakcie swoich przemówień mówili co łączy ich z danym kandydatem. Jednym z głównych źródeł głosów dla obu kandydatów są wyborcy Krzysztofa Bosaka. Choć zdecydowanie bliżej im światopoglądowo do Andrzeja Dudy, który zaznaczył, że właściwie niewiele go z Krzysztofem Bosakiem różni tak nawet mający zdecydowanie lewicowe poglądy Trzaskowski starał się odnieść do tych wyborców widząc zbieżność swoich obu spojrzeń w przypadku podejścia do gospodarki wolnorynkowej. Internauci nie zostawiają na obu takich zachowaniach suchej nitki. Trzaskowskiemu przypominają nazywanie Konfederatów faszystami, natomiast Andrzejowi Dudzie ataki TVP i innych przychylnych mu mediów na Konfederację, przypinanie im łatki „ruskich agentów” oraz cenzurowanie i przemilczanie w mediach kandydatury Krzysztofa Bosaka. Jednak sprawę swojego poparcia Konfederacja wyjaśniła już kilka chwil po ogłoszeniu wyników sondażowych po I turze wyborów. W specjalnym liście liderzy Konfederacji napisali: „Rada Liderów Konfederacji gratuluje wyników i dziękuje Krzysztofowi Bosakowi, sztabowi naszego kandydata oraz wszystkim środowiskom, działaczom i sympatykom za wielomiesięczne zaangażowanie w kampanię wyborczą. Entuzjazm i wysiłek jaki podczas tej kampanii towarzyszył kandydatowi Konfederacji jest kolejnym krokiem w wielkiej zmianie politycznej, którą rozpoczęliśmy w ubiegłym roku. W drugiej turze wyborów prezydenckich Konfederacja zachęca swoich sympatyków do głosowania zgodnego z własnym sumieniem i rozumem. Informujemy jednocześnie, że Konfederacja nie udziela poparcia żadnemu z kandydatów na urząd Prezydenta RP, którzy będą rywalizować w drugiej turze wyborów prezydenckich.”

  Sprawa poparcia wydaje się więc jasna – wszystko zależy od każdego wyborcy, których Konfederaci traktują poważnie. Światopoglądowo zdecydowanie bliżej im do Andrzeja Dudy jednak wielu mówi o tym, że nie weźmie udziału w drugiej turze. Najbliższe dwa tygodnie kampanii pokażą kto będzie bardziej przekonujący. Można spodziewać się teraz wielu miłych i ciepłych słów pod adresem Konfederacji – jak nigdy dotąd.

  DZ

 22. Pomimo bandy niszczycieli banerów DUDY i tak przegrał ulubieniec Januszka, a kto zapłacił za bankiecik na zamku. Jak zwykle mieszkańcy w podatkach.

 23. Z podziwem,
  podaj źródło danych o wysokości inflacji i za jaki rok, którą byłeś łaskaw ując w swoich wyliczeniach.

  Rysieńku, powinieneś się skupić się na swojej, jak mniemam, wspaniałej koleżance Iwonce Hartwich. Myślę, że byłaby wdzięczna.

 24. do „Z podziwem”
  Cytując klasyka:

  „Mądremu wystarczą dwa słowa, głupiemu to i referatu mało”

 25. Wobec wielkiego dodruku pieniędzy inflacja byłaby jeszcze wyższa, ale rząd ściął stopy procentowe prawie do zera, przez co banki, żeby nie paść, musiały obniżyć oprocentowanie lokat też praktycznie do zera. Ludzie mający jakiekolwiek oszczędności aby bronić je przed inflacją kupują trochę wyżej oprocentowane wieloletnie obligacje skarbu państwa, przez co pieniądze te chwilowo znikają z rynku. Co prawda gwałtownie wzrasta też zadłużenie budżetu Polski, ale obligacje te trzeba będzie spłacić dopiero za 4 lub więcej lat, więc kto by się z pis-u tym przejmował. Najważniejsze to utrzymać się teraz przy korycie.
  Masowy dodruk pieniędzy, poza wzrostem cen, podstawowych artykułów ma też inne konsekwencje: niektórzy ludzie aby chronić swoje oszczędności kupują nieruchomości, czyli faktycznie mieszkania, których ceny szybują fantastycznie w górę. Co oznacza, że młodzi na dorobku nie mają szans: co trochę przyoszczędzą, to nie dosyć, że w części zjada im te pieniądze inflacja, to mieszkania drożeją o 10 i więcej procent rocznie.

 26. Niezły numer wyciął pis emerytom, głosującym na Dudę, bo im pis trzynastą emeryturę „dał”. To policzmy:
  – emerytura przypuśćmy 2000 zł miesięczne czyli x 12 miesięcy równa się 24 tysiące rocznie.
  – z tego inflacja zżera 1200 złotych rocznie.
  – pis zamiast podnieść po prostu emeryturę, wypłaca jednorazowo 800 zł w postaci trzynastki – „daru od Jarosława”.
  – czyli faktycznie pis okrada emerytów o 400 złotych w ciągu roku.
  – a emeryci, nie rozumiejąc co się dzieje, jeszcze są Jarosławowi za to wdzięczni.
  Genialna socjotechnika, czyż nie?

 27. google- czas wyszukiwania 0,19 sekundy. Pyk. Jasne jak slonce. Wiedzialem ze nie jestes zbyt bystry 😉 Znowu czekasz az ktos cos zrobi za Ciebie i powie ci co masz robic bo sam slabo kojarzysz ale to chyba dominujaca cecha Waszego elektoratu 🙂

 28. „Dobry menadżer z pis-u?” Dawno się tak nie uśmiałem.
  Aparatczycy pis obsadzają stanowiska w spółkach skarbu państwa, które są monopolistami, więc żadne umiejętności nie są tam potrzebne, te firmy po prostu nie mogą upaść. Co więcej: wspomniani aparatczycy ledwie podyrektorują lub poprezesują, a już odchodzą, zgarniając gigantyczne odprawy. A potem zostają prezesami czegoś zupełnie innego. Są po prostu prezesami z zawodu.

 29. Masz rację, że kadry pisu są mierne. Na szczęście dla Dudy dają o sobie znać 2 miliardy na nachalną propagandę w telewizji „publicznej” i – co równie ważne – drukowane miliardy do rozdania dla pisowskioego betonowego elektoratu, czyli klasy próżniaczej.

 30. Dla mnie postawa Rafała Trzaskowskiego jest wątpliwa. Najpierw chce zostać prezydentem Warszawy, a następnie, po kilkunastu miesiącach, startuje na prezydenta Polski. Czy to ma być trampolina do Brukseli, tam gdzie już mieszka Donald Tusk i Paweł Graś, koledzy Janusza Chwieruta i Marcina Niedzieli? Odnoszę wrażenie, że nie chodzi tutaj o Polskę, tylko na własny interes, kosztem całego narodu.

 31. Rysieńku, chyba stęskniłeś, co nie? 😀

  Dzisiaj skomentuję twojego nicka: obatel – to miało być śmieszne? znaczyć, że jesteś Polakiem, ale nie za bardzo? że twoja młodość to ciężka komuna? że jesteś mądry inaczej… niż PiS? Wytłumacz tu wszystkim, co chciałeś tym nickiem zaprezentować? swoją wielkość czy swoją małość? gubię się, pomóż 😀

  PS. gdy brakuje argumentów, pojawiają się tabletki – jakie to typowe i ośmiesza ciebie (choć wiem, że chciałeś ośmieszyć mnie) 😀

 32. DeS,

  dlaczego nie było Twojego świętego oburzenia, gdy banery Dudy zostały pocięte? Czy możesz się do tego odnieść?

 33. Powiem szczerze, że jestem (mile) zaskoczony. Sądziłem, że przeważy fakt, że kadry oświęcimskiego PiSu są po prostu mierne i to będzie rzutować na decyzje wyborców na poziomie prezydenckim. Ten fakt na pewno wpłynął negatywnie na wynik PAD ale nie aż tak by RT w Oświęcimiu wygrał.

  W drugiej turze będzie ciekawie.

 34. Jeśli Duda wygra z Trzaskowski w Oświęcimiu, to będzie to oznaczało, że dobry kandydat na prezydenta Oświęcimia z tej formacji również ma duże szanse. Jest tylko jeden mały problem: lokalny PiS ma słabe kadry, więc wygrywa przeciętny kandydat z PO.

 35. @Color Plus a skąd taka pewność że ja z PiS to będzie dobrze rządził? Co maja wspólnego poglądy i przynależność partyjna do zarządzania? A może najwyższa pora zrobić w tym rewolucję? Znam wielu wspaniałych menedżerów ale nie chcą być kojarzenie z jakąś partią i maja racje bo kandydat partyjny to i za nim ogon chętnych na różnego typu stanowiska do spółek rad nadzorczych i mamy co mamy. Czy nie warto z tym skończyć?

 36. Gośc jest 14:30 .Miałeś zażyć tabletkę.

  Jesteś jak słup ogloszeniowy. Na zewnatrz pelno papierowych sloganow i frazesow a wewnatrz pustka:) Nic swojego, wszystko przyklejone.

 37. Widać elektorat pisu na ulicach…
  – zdarte plakaty Hołowni lub zaklejone naklejką DUDA2020
  – wydłubane oczy Trzaskowskiego lub napisy na plakatach LGBT
  I kto to zrobił? Katolicy z pisu!

  ps. Jedyny pozytyw że na Jasnej Górze zakończył się pewien proces agitacji wyborczej

 38. Wyborco,
  za to za PO/PSL to był wypas buahahaha
  Zabierali wszystko, co się dało zabrać, likwidowali wszystko, co się dało, chcieli sprzedać KGHM, wszystkie spółki, które coś znaczyły… facepalm

  Rząd rozdaje to, co zabrał mafiom vatowskim. Nie podoba Ci się to? A np. to, że niemiecki rząd rozdaje zasiłki dla imigrantów Ci się podobają?
  Jeżeli samorządom brakuje pieniędzy na inwestycje, to co ja mogę? Z tego co mi się gdzieś o uszy obiło, do samorządów poszło o 9 mld więcej kasy. Poza tym Andrzej Duda ma w swoim programie fundusz na inwestycje samorządowe.

  Jeżeli, nie daj Boże Rafcio, zostanie prezydentem, to możesz i o tym zapomnieć.Będzie jeszcze gorzej.

  Rafcio da, ale fundusze na:
  1. realizację karty LGBT
  2. byłą agentkę SB,
  3. na palety tym razem pewnie przed Belwederem,
  4. na plażę w listopadzie.
  5. niemieckim kolejom państwowym, za wożenie Polaków (teraz robi to na terenie Warszawy)

  Mnie nie płacą za odpowiedzialne, a nie na wyrost, planowanie wydatków, bo jakoś będzie. Mogę jedynie przypuszczać, że Chwierut może pójść przykładem Rafcia i podniesie nam śmieci o 300% jak to ma miejsce w Warszawce rządzonej, przez tego przecież „przeidealnego najwspanialszego” kandydata na prezydenta Polski.
  Mnie zawsze zastanawiało, jaki ma plan Chwierut na spłatę kredytów (bo chyba nie było 100% finansowania z budżetu miasta) tych inwestycji?

  Gdyby prezydentem Oświęcimia był ktoś z PiS, jeżeli byłby sprawnym menadżerem (bynajmniej nie mam na myśli tego nerwusa Starosty) przypuszczam, że sytuacja byłaby o niebo lepsza.
  Więc skoro twierdzisz, że Oświęcim jest tak fatalnie rządzony, że za chwilę na wszystko będzie brakować, to w następnych wyborach samorządowych pokaż nie środkowy palec, jak to zrobił Rafcio parodią swojego programu wyborczego, ale czerwoną kartę Chwierutowi!

 39. Tak tu poddani Jarosława grzmicie, że niedobry Tusk podniósł wiek emerytalny, a dobry Jarosław kazał go obniżyć tylko nie wiecie jak to ładnie zmanipulowano. Otóż przed przed obniżeniem kapitał początkowy dzielono przez 200 miesięcy, bo taki był przyjęty średni okres życia emerytów. Teraz PiS dzieli kapitał początkowy przez 260 miesięcy, co przy niższym kapitale daje o wiele mniejszą emeryturę.

 40. Gościu weź mnie nie rozśmieszaj. Aby komuś dać, komuś trzeba zabrać. Idiotyczne manipulowanie przy podatkach zawsze się kończy katastrofą. Samorządom już brakuje pieniędzy na inwestycje. Pandemia to jeszcze pogłębiła. Podatek ma być przejrzysty by nie dochodziło oszukiwania państwa. No ale jak się kupuje worki pocztowe po 120 złotych za sztukę, czy wynajmuje najdroższy samolot świat to kasy nie będzie. Szkoda tylko, że orkiestry przy lądowaniu nie było. Sprawdź ile nas podatników kosztował makijaż pani Beaty.

 41. Wyborco,
  może stać Cię na lepsze argumenty?
  Rozdawnictwo – czyli przez sprawiedliwą redystrybucję wspólnego dobra, nasza gospodarka stanęła, a nasz PKB z roku na rok robi się coraz mniejszy i dramatycznie gorszy od innych państw? Acha…
  Konkret, co Ci zabrali? Mniejszy PIT? Jak wprowadzą zerowy CIT, to też Ci coś zabiorą?

 42. Juleczko,

  może wiesz, co tam u chłopaków z „Zatoki Sztuki” słychać? Oglądali „Nic się nie stało”?

 43. Gościu tylko PO? Sprawdź dokładnie plany PiS-u. Każda władza coś nam zabiera, a to na makijaż czy na lotnicze podróż. Podobno też daje. Tyle, że nie swoje. Rozdawnictwo za komuny odbiło się nam czkawką. Narodowo socjalistyczne też nam się odbije.

 44. Wyborco,
  nie raziło Cię, gdy Tusk zabrał ludziom pieniądze, które gromadzili właśnie na swoje wyższe emerytury, a teraz się wymądrzasz?
  Morawiecki zaproponował pracownicze plany kapitałowe. Poczytaj, zapoznaj się.

 45. Janie, a sprawdzałeś wyniki wyborów w aresztach i w więzieniach?

  2005 Tusk 95,29
  2010 Komorowski 91,9
  2015 Komorowski 82,7
  2020 Trzaskowski 53,2 (wyniki niepełne)

  PO nawet traci w swoim bastionie jakim są więzienia, ale i tak w nich przoduje. Wszystko na temat…

 46. Krzysiu rząd przy obniżeniu wieku emerytalnego, obniżył też ich wysokość, ale o tym już cicho sza. Po prostu nie podano iż wydłużyła się ilość miesięcy przez którą się dzieli składki. Dołożyli lat bo wydłużyła się średnia długość życia, co skutkuje dłuższym okresem pobierania emerytury. A tym samym spadkiem jej wysokości. Tego żaden polityk nie zmieni, bo ekonomia jest nieubłagana.

 47. „Badanie exit poll IPSOS dla TVN, TVP i Polsatu pokazuje również, jak rozkładają się głosy ze względu na wykształcenie wyborców. Łatwo można zaobserwować, że wśród osób z wykształceniem podstawowym największym poparciem cieszył się prezydent Andrzej Duda 69,4 proc. Rafał Trzaskowski znalazł się na drugim miejscu, ale z wynikiem zaledwie 12,5 proc. Podium w tej grupie badawczej domyka Szymon Hołownia z wynikiem 6,3 proc.”
  Wszystko na temat…

 48. Cieszę się, że oświęcimianie zaczynają dostrzegać i rozumieć, co jest ważne dla Polski. Dbanie o polskie spraw jest ciężką, wieloetapową pracą. Żaden obcy rząd, nie będzie pilnował naszych spraw w Brukseli.

  Za rządów PO-PSL nic w Polsce się nie opłacało:

  LOT – sprzedać!
  Kolejka na Kasprowy – sprzedać!

  Polskę można budować według polskiej racji stanu, lub oddać zagranicznemu kapitałowi, aby żyło się biednie, ale godnie 🙂

 49. Gdyby nie rząd PiS, to moglibyśmy dalej słuchać Marka Sowy czy Janusza Chwieruta i im podobnym o koniecznym wysiłku modernizacyjnym, który przetaczał się przez Polskę podczas rządów Po-PSL. Przypomnę tylko, że jego jednym z najważniejszym elementów było podwyższenie wieku emerytalnego. Kobietom dodali tylko symboliczne 7 lat pracy więcej.

 50. a jaki ten dobry menadżer?
  …bo chyba jeden jest już spalony dzięki książce M. Kąckiego

 51. Poszywający się pod wyborcę pamiętaj, że pandemia i kryzys się nie zakończyły. Ten właściwy kryzys dopiero nadchodzi. Wtedy skończy się kasa i nie będzie czym przekupywać. Natomiast pandemia zmieni rynek pracy. Wiele zawodów zniknie, a w ich miejsce pojawią się nowe. Tyle, że nie w takiej ilości jakbyśmy sobie życzyli. Na razie się ciesz, bo niebawem będzie przeklinał własną matkę za to, że cię na świat wydała w niewłaściwym czasie.

 52. …trend wyborczy powoli sie zmienia w Oświęcimiu i to tez dobra prognoza…z tego co pamietam to oszukancza partia wygrywala do tej pory w naszym miescie…

 53. Gratulacje dla tow.Dudy.Obrany przez tow.Jarozbawa kierunek na siermiężny socjalizm w Polsce ma sie dobrze jak widac.Niestety dużo jest ludzi za których trzeba wiązać sznurowadła i mowić co mają myśleć , nastawionych wyłącznie roszczeniowo do kraju i nie wymagających w zamian niczego od siebie.Mimo wszystko jestem sporym optymistą i skoro jest druga tura to „jeszcze Polska nie zginęła” .

 54. Czytam te komentarze – wyraźnie jest w nich widoczne, że obóz zaprzańców i zdrady narodowej jest bardzo aktywny na tym forum.

 55. Właśnie, dobry menedżer z majątkiem przepisanym na żonę, aby kręcić lody tak,żeby nikt o tym się nie dowiedział, a ciemny lud byłby szczęśliwy….

 56. Color plus dobry menedżer z PiS-u, niebawem każe sobie płacić za przejazd przez tory kolejowe. Jak nie zapłacisz, to nadkładaj drogi. Czasem kilkanaście kilometrów. Dobry menedżer jest potrafi przewidywać. Niestety w Oświęcimiu poczekalnia kolejowa pomieści niewielką klasę szkolną. A może jednak przewidział, że w Oświęcimiu będzie pociągów jak na lekarstwo?

 57. Miasto Oświęcim dwa razy szybciej rozwijałoby się gdyby prezydentem był dobry menadżer z pisu. Aktualny prezydent nie rozumie już współczesnego świata, a strach przed utratą stanowiska (pracy) widać na jego twarzy bardziej niż zmarszczki.

 58. Mi tez wstyd za Oświęcim, ze jest jeszcze tyle baranow ktorzy glosuja za kandydatem z oszukanczej partii…

 59. Jak widać narodowy socjalizm w Oświęcimiu ma się bardzo dobrze. Faszyzm też. Historia nas niczego nie nauczyła. No ale jak ktoś lubi być pod butem, jego sprawa. Drukowanie kasy się opłaciło.

 60. Jeszcze nie wszyscy przejrzeli i zrozumieli kto i co robi dla zwykłych zjadaczy chleba. Ale wszystko przed nami. Szkoda tylko czasu i kasy na II turę.

 61. Osobiście nie głosowałem na tego kandydata, ale wyniki PISu w Oświęcimiu dobrze wróżą na przyszłość. Rządu starych tłustych kotów i ciepła woda w kranie przechodzi do historii 🙂

 62. Brawo oswiecimianie i uznanie dla Was, przejrzeliscie na oczy, najlepszy kandydat dla Polski to Pan Prezydent Andrzej Duda.

Send this to a friend