Zgodnie z decyzją Janusza Chwieruta, prezydenta Oświęcimia, w tym roku na łamach portalu OświęcimOnline.pl „Wieści z Ratusza” – program redagowany przez Urząd Miasta Oświęcim – miały nie być już publikowane. Oficjalnym powodem tej decyzji są „ograniczenia budżetowe”, Wiemy jednak, dlaczego te ograniczenia dotknęły akurat tylko naszego portalu.
Mimo to, z myślą o naszych Czytelnikach, pro publico bono publikujemy najnowsze wydanie „Wieści z Ratusza”, dając jednocześnie możliwość komentowania treści – co wcześniej, zgodnie z umową z Januszem Chwierutem, prezydentem Oświęcimia, było wyłączone z publicznej oceny.
Zapraszamy Państwa do wyrażania opinii w komentarzach, zadawania pytań i otwartego dialogu na temat poruszanych w „Wieściach z Ratusza” kwestii. Wierzymy, że taka forma interakcji przyczyni się do lepszego zrozumienia spraw miasta oraz budowy zaangażowanej i świadomej społeczności lokalnej.
Tworzymy OświęcimOnline.pl z pasją, by dostarczać Wam najświeższe informacje i łączyć naszą lokalną społeczność. Jeśli cenicie naszą pracę, postawcie nam kawę – każda filiżanka to zastrzyk energii, by działać dalej i robić to jeszcze lepiej! Dziękujemy, że jesteście z nami!
Pytek tyle, że ja napisałem o puciach a nie pudach. To taka mała różnica ale jednak. Dodam, że w słowniku jest też wiele innych wyrazów mających różne znaczenie.
Polska, Francja i Włochy żadają dodatkowego podatku od CO2.
do@:D. W warsztacie red. Żulczyka jest słówmo pasujące do Pudy.
Eagleman – „Już czas opuścić NATO”
Musk – „Zgadzam się”.
Pisowcy w sejmie (z entuzjazmem) – „Donald Tramp, Donald Tramp. Donald Tramp …”.
Ja pierniczę.
Zapomniałeś o dwóch puciach Nawrockiego.
Nawrocki deklaruje ,że jak wygra wybory to już w pierwszym dniu złoży wniosek o obniżenie VAT z 23 -22% .Jego partyjni koledzy przez 8 lat obiecywali obniżenie podatków, i tego nie zrobili, a ten kretyn chce to zrobić od razu.Lejwoda z niego tyle w temacie .Chcecie pajaca, pieska na smyczy Kaczyńskiego to głosujcie na niego.
Czy pisowcy naprawdę są tak głupi? Poseł Grzegorz Puda z PiS stwierdził, że sojusz Trumpa z Putinem byłby korzystny dla Polski. Już raz skorzystaliśmy z sojuszu amerykańsko- sowieckiego zawartego w Jałcie i Teheranie. Dla Polski to była wątpliwa korzyść. Może pisowcy chcą Rosjanie wrócili do Polski. Diabli ich wiedzą. No ale jak się chlało wóda z agentem KGB Wasinem to się toleruje tak głupie pomysły. Dla mnie to jest zdrada narodowa.
Dej żyć
I co unia za tę kasę kupi i gdzie? Zaostrzone dwustronnie kredki?
Dlaczego Zełeński tak się postawił Trumpowi ?
Abstrahując od tego , że UE zabezpieczyło już wystarczającą pomoc ekonomiczną i militarną dla Ukrainy na cały 2025 rok, jak i niemal zapina to samo na 2026.
Jest jednak inny, nie mniej ważny temat.
Chodzi o zamrożone rosyjskie fundusze.
W USA jest zamrożonych dokładnie 6 miliardów Euro rosyjskich środków. Dużo ? Ha.ha..
W UE zamrożono ok 220 miliardów euro putinowskiej kasy…
Szach mat. Zełeński wie, kto tak naprawdę trzyma kasę i kto Ukrainie może pomóc.
Wyciągasz błędne wnioski. W 1945 r nawet Ameryka nie mogła nic zrobić i uwolnić Polski od ruskiej okupacji. Wojska sowieckie stały nad Łabą i było jasne, że bez nowej wojny nie da się ich stamtąd wykurzyć. Poza tym amerykańskie społeczeństwo było przez 4 lata karmione o dobrodusznym wujku Stalinie przez propagandę w mediach i nie można było natychmiast wmówić Amerykanom, że ten sympatryczny facet z wąsem jest skończonym bydlęciem i mordercą. A kiedy parę lat później ludzie przejrzeli na oczy, Stalin miał już broń atomową.
Natomiast teraz Ameryka zdradza Ukrainę, ponieważ w wyborach zwyciężył bufoniasty cham z przerośniętym ego, otoczony kliką multimiliarderów zainteresowanych tylko zbijaniem majątku. Tak Amerykanie głupio wybrali. Przez cztery lata Tramp może wyrządzić mnóstwo szkód. Być może nie będzie co zbierać.
Wymuście na chwierucie ile kasy kosztują te wieści !
Oburzonym zachowaniem Trumpa mam do powiedzenia jedno: Polska była w gorszej sytuacji. Prowadziliśmy wojnę 6 lat. Straciliśmy 6 mln ludzi, kraj został totalnie zrujnowany. A na końcu bez mrugnięcia sprzedali nas Rosjanom na 40 lat. A Wy dalej nic się nie nauczyliście…. W polityce należy pilnować tylko dobra swojego kraju. Od tego są politycy….
2 dni temu widziałam szczury w śmietniku na ul. Staszica ,skręciłam z ul. Słowackiego w Staszica i w śmietniku graniczącym z placem zabaw buszowały w najlepsze. Dzieci wracające ze szkoły przyglądały się tym stworzonkom.
Na Osiedlu Chemików po smietnikach biegają szczury. Zamykajcie dzwi na klatki w blokach .
Przejedż się po ulicy Chopina od ulicy Dąbrowskiego do zus- u to zobaczysz jak dziurawy może być asfalt. Na szczęście w tym roku będzie długo wyczekiwany remont kapitalny tej drogi.
Mam pytanie na które chciałbym na łamach waszego portalu otrzymać odpowiedź:
kiedy na ulicy Dworcowej zostaną poprawione warunki jazdy samochodem? Upadnięte włazy kanalizacyjne i popękany asfalt! Jazda slalomem by urwać zawieszenia!
W poniedziałek Starostwo Powiatowe planuje wyłączyć sygnalizację na starym mieście. Dąbrowskiego,i Górnickiego. Będą obserwować kierowców, i natężenie ruchu. Dobrze by było, żeby byli tam policjanci lub Straż miejska, i łapali kierowców ,którzy łamią nagminnie przepis czyli zakaz skrętu w lewo jadąc od kościoła skręcają do bobolandu w ulicę Górnickiego oraz z ulicy Górnickiego w prawo w stronę kościoła.Kierowcy często tam tak jeżdżą blokując przejazd kierowcom jadącym na wprost.
Putin najechał Ukrainę, mordują, wywożą dzieci do Rosji, bombardują szpitale, a Trump doradza Zelenskiemu jak się ma zwracać do Putina. Wyobraźcie sobie, że ktoś Polaków poucza jak mają mówić o Hitlerze. Co za typ!
Kopiuj wklej ,i tak już od miesiąca powtarzasz się jak ci ten portal nie pasuje to wypad.
Ile to kosztuje ?
Muszę to oglądnąć, może wytrzymam