Informacje

Technik optyk – praca, edukacja z Faber, perspektywy

Technik optyk jest specjalistą od okularów, którego zadaniem jest wytwarzanie okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych. Chociaż wiele etapów procesu produkcyjnego zostało zautomatyzowanych, niektóre zadania nadal wymagają specjalistycznej wiedzy technika.

Czym zajmuje się technik optyk?

Najbardziej fundamentalną rolą w produkcji okularów jest docinanie soczewek tak, aby pasowały do recepty wypisanej przez okulistę lub optometrystę po badaniu wzroku. Zadania drugorzędne obejmują:

  • kształtowanie soczewek tak, aby pasowały do oprawek,
  • dostosowywanie soczewek z użyciem barwników i powłok,
  • polerowanie soczewek,
  • montaż soczewek i oprawek,
  • upewnienie się, że produkt końcowy spełnia najwyższe standardy jakości.

 

Nikt inny nie robi tego lepiej, aniżeli właśnie technik optyk – ale musi być wykwalifikowany we wszystkich tych zadaniach, aby odnieść sukces. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat szerokich możliwości kariery w tej branży i jakie Centrum Kształcenia Cię do nich przybliży, czytaj dalej.

Technik Optyk – jak zacząć karierę w tym kierunku?

Niewiele jest skomplikowanych wymagań edukacyjnych, aby zostać technikiem optycznym. Większość techników zdobywa wymagane umiejętności poprzez praktyczne szkolenie, dzięki takim ośrodkom szkoleniowym jak Faber – szkoła policealna dla dorosłych. Większość Centrów Szkoleniowych rozpocznie proces przekazywania kwalifikacji dla przyszłych techników od podstawowych zadań, takich jak znakowanie i blokowanie soczewek, a następnie przechodząc do bardziej zaawansowanych umiejętności, takich jak krawędziowanie, szlifowanie i cięcie soczewek. Przez cały proces szkolenia czujna kadra będzie monitorować zdolności słuchacza – przyszłego technika do dostrzegania drobnych niedoskonałości, a także zwróci uwagę na wysoką umiejętność pracy rękami. Technik Optyk musi być w stanie zapewnić precyzję wszystkich gotowych produktów.

Faber – najlepsze miejsce do zdobycia nauki z dziedziny techniki optycznej

Jeśli zależy Ci na tym, byś jako technik optyk – https://faber.edu.pl/szkoly/szkoly-policealne/technik-optyk/ posiadał uprawnienia szkoły publicznej (a powinno) – Centrum Szkoleniowe Faber to miejsce, w którym masz szanse je uzyskać. Pomoże Ci w osiągnięciu tego celu naprawdę porządnie doświadczona kadra pedagogiczna, jak również nowoczesne i profesjonalne pracownie, które są do dyspozycji słuchaczy w czasie trwania kursu.

 

Warto zauważyć, iż Faber jako renomowana szkoła policealna kładzie nacisk na indywidualne podejście do każdego słuchacza. Dba także o zapewnienie komfortowych warunków kształcenia, co odbywa się chociażby poprzez fakt, iż grupy nie są liczebne. Sama rekrutacja odbywa się bez problemu i nie ma żadnych egzaminów wstępnych, a istniejąca możliwość zorganizowania praktyki słuchaczom dodatkowo motywuje do tego, by zdobywać swoją wiedzę jako technik optyk właśnie tutaj. Nauka rozpoczyna się w lutym i we wrześniu, co też daje pewną elastyczność dla osób zainteresowanych. Będąc wstępnie zainteresowanym warto zgłosić się do Sekretariatu szkoły, gdzie czeka kadra chętna do udzielenia wszystkich potrzebnych informacji.

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend