Informacje, Kultura, Sport, Wideo

Solidne zamki do drzwi

Zamek do drzwi zewnętrznych to jeden z najważniejszych elementów chroniących twój dom przed włamaniem. Wybranie odpowiedniego producenta i rodzaju urządzenia do drzwi wejściowych zapewni ci spokojny sen.

Jaki zamek do drzwi zewnętrznych wybrać?

Na rynku do wyboru masz wiele rodzajów zamków do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, które mają chronić ciebie i twój dobytek przed nieproszonymi gośćmi. Spotkasz więc zamek wpuszczany, charakterystyczny dla drzwi balkonowych i drzwi łazienkowych. Na pewno spotkasz rodzaj zamka zwany wielopunktowym, który posiada trzy rygle wzmacniające wejście do twojego domu. Przy prostych drzwiach zetkniesz się z pojęciem zamki nawierzchniowe, które montowany są do drzwi.

Listwowe zamki do drzwi

Dla większego bezpieczeństwa wybierz zamek listwowy. Czym jest to urządzenie? To ciekawa opcja dla tych, którzy nie do końca ufają tradycyjnym zabezpieczeniom. Posiadają one zdecydowanie większą ilość punktów, w których przechodzi rygiel. Do najlepszych produktów tego rodzaju należą produkty Winkhouse. Zamek listwowy, zwany również wielkopunktowym, może być stosowany w różnego rodzaju drzwiach. Mogą być one wykonane z materiałów takich, jak PCV czy drewno. Tego rodzaju urządzenia użyjesz na przykład do drzwi antywłamaniowych wykonanych z aluminium.

Zamek listwowy – jaki rodzaj zamka wybrać?

Aby odpowiednio wybrać zamek listwowy, należy dokładnie zmierzyć odległość, jaką dzieli czoło zasuwnicy i oś klamki. Oprócz tego warto, byś sprawdził, czy jest tam otwór, do którego wprowadzisz system zamykający. Przy wyborze zamka – do drzwi zewnętrznych, jak i drzwi wewnętrznych – zwróć uwagę na grubość skrzydła. Śruby mocujące zamek muszą być umieszczone „w środku” i lepiej, by nie wystawały na zewnątrz. Sam mechanizm jest dość skomplikowany dla amatora, który pragnie sam zainstalować ten mechanizm w swoich drzwiach. Lepiej zdać się na dobrego ślusarza, który zna tego typu zamki. Zapewniają one maksymalne bezpieczeństwo dzięki temu, iż rygle pozostają w ościeżnicy do momentu, gdy przekręcisz klucz w zamku. Do wyboru na stronie Winkhouse masz zamki trzy i czteroryglowe, a także zamki wpuszczane. To, który wybierzesz, zależy tylko od ciebie i twoich preferencji odnośnie bezpieczeństwa.

Zamek listwowy – lewy czy prawy?

Zamki drzwiowe dzielą się na prawe i lewe. Podstawowym pytaniem, jakie będziesz sobie zadawał, szukając odpowiedniego produktu, jest „który zamek do moich drzwi wybrać?”. Pamiętaj, że zamek musisz umieścić po stronie uchylnej drzwi. Jeśli więc twoje wejście otwiera się do wnętrza w lewą stronę, szukaj zamka lewego. Jeśli zaś drzwi otwierają się w prawą stronę, musisz wybrać właśnie taki zamek.

Zamki do drzwi to nie wszystko. Wygodne akcesoria drzwiowe do mieszkań

Winkhaus to nie tylko mechanizm listwowy. To także pochwyty drzwiowe, które są świetną alternatywą dla klasycznej klamki. Sprawdź na stronie Winhouse, jak możesz w inny sposób prezentować swoje wejście. Jeśli masz możliwość – spróbuj zainwestować w samozamykacze. Wykorzystują one wagę drzwi do tego, by je zamykać. Choć to rozwiązanie charakterystyczne jest dla urzędów czy innych instytucji, możesz pomyśleć także o nim w kontekście twojego domu.

Winkhaus to także atestowane wkładki patentowe oraz zamki, które wyposażą twoje drzwi wewnętrzne. Bez względu na to, czy planujesz zakup zamka listwowego w dobrej cenie, czy też urządzenia do drzwi w łazience czy sypialni możesz być pewien, że Winkhaus to najlepszy wybór. W ofercie posiadamy szeroki wybór zamków – znajdziesz je na stronie https://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-drzwi-i-okucia-drzwiowe/zamki-drzwiowe-listwowe-do-drzwi-zewnetrznych. Zwiększ poziom bezpieczeństwa i wygody w swoim domu!

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend