Informacje

OŚWIĘCIM. W ognisku spalali śmieci

Policjanci z Ogniwa Patrolowego oświęcimskiej komendy Policji,  nałożyli mandaty karne na dwóch mieszkańców Oświęcimia, którzy na terenach zielonych jednego z osiedli mieszkaniowych,  rozpalili ognisko, w którym spalali odpady.

W miniony poniedziałek (13.09.2021) tuż po godzinie 8 dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zadymienia w rejonie ulicy Mieszka I w Oświęcimiu. We wskazane przez zgłaszającego miejsce udali się policjanci z Ogniwa – Patrolowo – Interwencyjnego. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali źródło „gryzącego” dymu, którym okazało się ognisko rozpalone przez dwóch mieszkańców osiedla, w którym spalali oni odpady.

Policjanci poinformowali mężczyzn o obowiązującym zakazie spalania odpadów, a następnie nakazali ugaszenie ognia. Za popełnione wykroczenie mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi. Ponadto mundurowi przekazali sprawcom wykroczenia informację o obowiązku segregacji odpadów, a także szkodach dla środowiska naturalnego, które wywołuje nieodpowiedzialne postępowanie z odpadami.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o Odpadach, a także zgodnie z Ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach osoba, która spala śmieci lub odpady zielone, może zostać ukarana mandatem karnym w wysokości do 500 zł lub też wysoką grzywną w przypadku skierowania sprawy do sądu.  Ponadto zgodnie z kodeksem karnym osoba,  która stworzy niebezpieczeństwo zagrażające życiu lub zdrowiu wielu osób, albo spowoduje wysokie straty materialne,  podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Służby w dalszym ciągu apelują do osób,  które dostrzegą tego rodzaju zagrożenie o niezwłoczną reakcję i telefon pod numer alarmowy 112.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend