Sport

REGION. Zbigniew Starzec nie będzie prezesem PZHL. Wybrany Mirosław Minkina

Mirosław Minkina

We wtorek, 28 września w Teatrze Rozbark w Bytomiu odbył się Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy PZHL. Mirosław Minkina został wybrany na drugą kadencję na funkcję prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Mirosław Minkina, który rządzi Związkiem od listopada 2018 roku, został wybrany zdecydowaną większością głosów. Za urzędującym prezesem głosowało 63 delegatów, 14 było przeciw, a 8 wstrzymało się.

Mirosław Minkina był jedynym kandydatem. Zbigniew Starzec (nie przyjechał na Walne ze względu na kłopoty zdrowotne) nie dopełnił formalności i dlatego nie został dopuszczony do kandydowania na prezesa PZHL – zgodnie z obowiązującym w PZHL regulaminem, każdy kandydat do organów Związku, który jest nieobecny na Zjeździe, winien złożyć pisemnie oświadczenie o wyrażeniu zgody na kandydowanie.

Do Zarządu PZHL wybrano Martę Zawadzką, Adama Frasa, Danutę Piorun, Tomasza Jaworskiego, Bogdana Rozwadowskiego i Zdzisława Zarębę. Do Komisji Rewizyjnej wybrano Radomira Szarańca, Ryszard Molewskiego, Annę Rehlich, Karola Pawlika i Jerzego Kajzera.

Prezes Mirosław Minkina ma plany na przyszłość. – Przymierzamy się do tego, aby wcielić w życie narodowy program szkolenia. W przyszłym roku zostanie powołany koordynator ds. młodzieży przy dyrektorze sportowym. Będziemy wspierać wszelkie inwestycje w infrastrukturę sportową – mówi Mirosław Minkina.

PZHL

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

 1. Sami znawcy na tym portalu.
  Nie zrezygnował tylko nie dopełnił formalności. Oto zapis z wczorajszych wyborów:

  – 14:23 – Odbędzie się głosowanie w trzech trybach.

  – Udzielenie absolutorium dla zarządu PZHL kierowanym przez Dawida Chwałkę – (TAK 4, NIE 68, wstrzymało się 12)
  – Udzielenie absolutorium dla zarządu PZHL kierowanym przez Piotr Demiańczuka – (TAK 6, NIE 55, wstrzymało się 24)
  – Udzielenie absolutorium dla zarządu PZHL kierowanym przez Mirosława Minkinę – (TAK 42, NIE 25, wstrzymało się 17)

  – 14:32 – Zgodnie z regulaminem kandydaci na funkcje, muszą przekazać pisemną zgodę na nie uczestnictwo w walnym zjeździe. Dlatego Pan Zbigniew Starzec nie został dopuszczony jako kandydat na prezesa PZHL.

  – 14:34 – Jedyny kandydat Mirosław Minkina, przemawia o swoich planach na ew. przyszłą kadencję.

 2. Nie bądź naiwny. Starzec zgłosił swoją kandydaturę. Został wycofany dopiero w ostatnim momencie, gdy okazało się, że frakcja Szydłowej dostanie po nosie.

 3. „Zarąbisty” tytuł jak mawiają młodzi. Nie będzie, ponieważ nie startował w wyborach. No ale jak to brzmi. Prawie tak jak nie będzie, bo go nie wybrali. I o to chodziło panu redaktorkowi. Przepraszam Redaktorowi ogólnoświatowego portalu.

 4. Pan Starzec zrezygnował, ponieważ pragnie zostać starostą oświęcimskim spoza rady.

 5. Ojej! To straszne. Ale może przynajmniej parę cioć lub wujków uda się upchnąć po radach nadzorczych?

Send this to a friend