Informacje

OŚWIĘCIM. Policjanci Oskar Sulik i Dominik Seremak otrzymali podziękowania za uratowanie życia

W środę 22 listopad 2023 insp. Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, nadkom. Grzegorz Żmudka Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego oraz  st. post. Oskar Sulik i st. post. Dominik Seremak,  uczestniczyli w spotkaniu ze Starostą Powiatu Oświęcimskiego panem Andrzejem Skrzypiński oraz Wicestarostą panem Pawłem Kobieluszem. Podczas spotkania starości przekazali młodym policjantom  podziękowania za uratowanie życia 80 – letniego mieszkańca Oświęcimia.

Starosta podkreślił, że samorządowcy zauważają i doceniają zaangażowanie policjantów zarówno w reagowanie na przypadki łamania prawa, jak również niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują. Taki profesjonalizm zasługuje na szczególne wyróżnienie i z pewnością  stanie się wzorem dla innych. Nadmienił również, że zachowanie obu nagrodzonych funkcjonariuszy ­ przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku formacji, w której pełnią służbę. Następnie wraz z wicestarostą wręczył funkcjonariuszom listy gratulacyjne oraz drobne podarunki.

Za to wyjątkowe wyróżnienie dla policjantów, staroście i wicestaroście podziękował insp. Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu. Przekazał, że policjanci otrzymali podziękowania także od żony uratowanego seniora. Następnie Komendant podkreślił, że mieszkańcy zawsze mogą liczyć na wsparcie i pomoc Policji w każdym miejscu powiatu.

Do interwencji ratującej życie seniora doszło w dzień Wszystkich Świętych. W ramach akcji prewencyjnej „Znicz 2023”,  policjanci pełnili służbę w rejonie  Cmentarza Komunalnego w Oświęcimiu. Tuż przed godziną 10 zauważyli jak senior siedzący na ławeczce osuwa się bezwładnie, a stojąca obok kobieta zaczęła wzywać pomocy. Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do pary. Nie wyczuwając tętna i oddechu u mężczyzny natychmiast podjęli resuscytację krążeniowo – oddechową, wzywając na miejsce Pogotowie Ratunkowe.  Funkcjonariusze przez kilkanaście minut prowadzili masaż serca, po czym przekazali seniora ratownikom medycznym. Z informacji uzyskanych od medyków wynikało, że senior dzięki szybko udzielonej pomocy odzyskał funkcje życiowe oraz przytomność. Trafił na dalsze badania do szpitala.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend