Informacje

REGION. Kraków Airport otrzymał ACI Airport Health Accreditation

Kraków AirPort

Kraków Airport jest pierwszym portem lotniczym w Polsce, który otrzymał ACI Airport Health Accreditation przyznawany przez Airports Council International (ACI) (Międzynarodowa Rada Portów Lotniczych).

Program  ten obejmuje zagadnienia dotyczące  nowych zasad postępowania w związku
z pandemią COVID-19 opracowanych przez  międzynarodowe organizacje lotnicze  jak ICAO, EASA oraz ACI. Akredytacja dotyczy  przede wszystkim  przyjętej technologii sprzątania oraz zakresu prowadzonej dezynfekcji, stosowania zasad dystansu społecznego, zabezpieczenia personelu lotniska, sposobu informowania o zasadach sanitarnych oraz  innych udogodnień dla pasażerów/np. ogólnodostępne na terminalu środki dezynfekujące/.Przyznanie akredytacji poprzedzone było  specjalnym audytem a pozytywne przejście procesu akredytacji jest jasnym sygnałem dla pasażerów, przewoźników, pracowników oraz użytkowników portu lotniczego w zakresie skoordynowanej dbałości zarządzającego lotniskiem o ich zdrowie
oraz minimalizowania możliwości zarażenia się COVID-19.

Cieszymy się ,że Kraków Airport dołączył do lotnisk o najwyższym standardzie obsługi , gdzie   najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort pasażerów oraz wszystkich osób pracujących
w porcie lotniczym. Wszystko po to, aby ponownie wzbudzić zaufanie do latania”-
powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Akredytacja została przyznana 23.09.2020 i jest ważna przez okres 12 miesięcy.

Kraków AirPort

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

 1. @Kazimierz – z Warszawy, tak jak dotąd. Jest tam Okęcie i jest ledwo wykorzystany Modlin (ponieważ pisowi się nie podoba jego pełowski zarząd). Wystarczyłoby. Modlin rozbudować i ulepszyć komunikację między nimi. Europejskie stolice mają po 2, 3 lotniska i nikt w Londynie albo Paryżu nie planuje ich likwidacji w zamian za jedno megalotnisko. gdzieś w dalekiej pipidówie. W Polsce nie ma i nie będzie zapotrzebowania na setki lotów tygodniowo do Tokio, Sydney, Kapsztadu i Buenos Aires. Polacy latają do pracy w Norwegii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii (Brytania się zdaje się skończyła), tam najczęściej tanimi liniami, czarterami na wakacje do Egiptu, Maroka i tyle. PLL Lot nie jest potęgą jak Lufthansa, Air France, British Airways, które mają soje wielkie bazy – lotniska. Lot jest małą firemką, która ledwo zipie. Zresztą teraz, gdy w ogóle mało co lata i nie wiadomo jak to się wszystko skończy, pakowanie dziesiątków miliardów na gigalotnisko jest szaleństwem,

 2. @Przytomny
  Huby lotnicze są w każdym większym kraju. Jeśli myślisz, że z Balic czy Pyrzowic będziesza latał do Tokio czy Sydney to znaczy, że nie masz pojęcia o lotnictwie pasażerskim. PiS miewa pomysły lepsze lub gorsze ale akurat ten z hubem lotniczym w centrum kraju należy do tych lepszych.

 3. Po zbudowaniu gigalotniska we wsi pod Łodzią i szprych kolei wielkich prędkości lokalne lotniska w Polsce: Balice, Pyrzowice, Wrocław, Gdańsk stracą sens. Według planu rządu wszyscy chcąc lecieć za granicę mamy najpierw tłuc się pociągiem do CPK. Więc niech się historyk Włoszek tak nie cieszy.

 4. No i kolejna wiadomość z „naszego” portu lotniczego wrzucona dla przypomnienia lokalnej społeczności o istnieniu prezesa portu -:)

 5. @Rodzic. Ty to zapewne latach z Berlina,tak jak na porządnego POKOwca przystało.Nieprawdaż?

 6. Dziwię się, że ktoś się jeszcze nabiera na te certyfikaty. Na szczęście apogeum tego absurdu już mamy za sobą. Jeszcze półtorej dekady temu nawet UM w Osw nabył sobie certyfikat TUV, że „dobrze obsługuje petentów”. To do cholery nie mógł tego robić bez wywalania kolosalnej kasy audyt ?

 7. Analogiczny przypadek ma miejsce w Warszawie , gdzie park publiczny miasto sprzedało deweloperowi a ten wyrzucił z tamtąd ludzi i zaczął budowę apartamentowca. Jednak Warszawiacy to nie oświecimska zbieranina i pod egidą stowarzyszenia „Miasto jest Nasze” walczy o ten park,a wszystko wskazuje na to że go odzyskają. Trzeba przyznać że ten Trzaskowski to na prawdę szemrana postac.
  Tymczasem zabudowa terenu miejskiego kolejnym apartamentowcem na bulwarach nad Sołą idzie w „najlepsze” i wszystko wskazuje na to że na tym się nie skończy. Zatem należy przypuszczać że Oświęcimianom pozostaną spacery dookoła Lidla.

 8. Pod kierownictwem Radosława Włoszka z PiS,Port Lotniczy KrK rozwija się ,a nasz Oświecim pod rządami ludzi z Koalicji zwanej Obywatelską marnieje z dnia na dzień,co widać nacodzień.I żadne komercyjne budowle na Bulwarach, tego faktu nie sa w stanie zmienić!

Send this to a friend