Informacje

OŚWIĘCIM. Dwie ulice zyskają nowy wygląd

Licząca blisko 200 metrów ulica Cyprysowa na Zasolu oraz ul. Przedszkolna na osiedlu Chemików niedługo zmienią wygląd. Inwestycja przewiduje rozbudowę nawierzchni drogi i oświetlenia ulicznego, budowę chodnika, zjazdów, placu manewrowego, kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci teletechnicznej i elektroenergetycznej. Roboty zakończą się na początku grudnia i będą kosztować ponad 527 tys. zł.

Z kolei prace przy ul. Przedszkolnej obejmą wykonanie nowej nawierzchni, przebudowę miejsc postojowych, utwardzenie terenu pod kontenery i budowę wiaty śmietnikowej oraz nowe nasadzenia. Ten zakres prace kosztuje 327 tys. zł.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. Panie radny Adamaszek gdzie Pana interwencja w sprawie żenujących zarobków szeregowych pracowników Urzędu Miasta? Co Pan zrobił w tej sprawie?

 2. Uprzejmie przypominam, że zakup 5 luksusowych odrzytowców pasazerskich dla rządu kosztował polskiego podatnika 2,5 miliarda złotych. Że idiotyczny przekop Mierzeji Wiślanej + wykonanie toru wodnego do Elbląga będzie nas kosztować 2-3 miliardy. Że budowa Międzynarodowego Portu Lotniczego w Radomiu – 2 miliardy. A Centralnego Portu Komunikacyjnego w burokach – 30 miliardów. Może ktoś to przeliczy na ulice Przedszkolne.

 3. Radny Adamaszek odbierze pieniądze pracującym i da je niepracującym. A ponieważ niepracujacych jest już więcej, wygraną w wyborach radny ma praktycznie w kieszeni.

 4. @ADAMASZEK Jan
  cyt.” A jak obywatel chciałby mieć wpływ na to co jest potrzebne i priorytetowe zwłaszcza w swoim mieście to co ?”
  Jeżeli rzeczywiście jest [pan radnym, to powyższa wypowiedź stanowi powód do wstydu. Dla kogo? Dla pańskich nauczycieli, którzy nie zdołałi wpoić panu na czym polega demokracja pośrednia funkcjonująca, w naszym kraju, również w samorządzie. Obywatel (mieszkaniec/ członek lokalnej wspólnoty) wybiera swoich przedstawicieli – radnych, prezydenta miasta, którzy przez kadencję rżądzą w imieniu tej grupy obywateli, która stanowi większość. Albo tych, którzy uznali że wizja konkretnej partii jest lepsza niż inne i jest ich więcej niż zwolenników innych wizji.
  Może lepiej przyjąć ten fakt do wiadomości niż publicznie dokumentować luki w wiedzy? Ta sama demokracja pokazuje instrumenty służące do zmiany „ekipy rządzącej”. Wystarczy poczytać, a poterm zrozumieć co się przeczytało. To co później jest już dużo łatwiejsze. Trzeba przekonać do siebie tylu obywateli (mieszkańców) żeby wygrać wybory.
  A i żeby wszystko było jasne, nie jestem zwolennikiem obecnego Prezydenta Miasta, ale szanuję wybór większości.

 5. Czy tylko ja odnoszę wrażenie że radny Jan Adamaszek sam ze sobą prowadzi rozmowę?

 6. Do Realista: pełna zgoda !!! Politycy wszystkich szczebli w tym rządowych i samorządowych , nie mają umiaru w wydawaniu nie swoich pieniędzy na bezsensowne , niepotrzebne przedsięwzięcia . A jak obywatel chciałby mieć wpływ na to co jest potrzebne i priorytetowe zwłaszcza w swoim mieście to co ? P. Prezydent wiele lepiej ….. I powstają tego typu „inwestycje” jak : Park&Ride , Cafe Rynek , Hala przy SP 8 wraz z podziemnym parkingiem , toaleta za 500 tyś , park na Kamieńcu ….. a dopełnieniem bylaby „kładka duchow” …… A w Mieście wiele potrzebnych inwestycji od zaraz : np żłobki …..

 7. . to ciekawsze? ?? Bo na tzw wybory kopertowe, (Sasinalia) które sie nie odbyły zostało wydane 70 milionow z publicznych pieniędzy czyli można by wyremontować ponad 200 ul Przedszkolnych … „dobry” ten nasz Minister aktywów państwowych !?!?!? Taki nie za oszczędny

 8. …. to ciekawe ??? Bo na tzw „Cafe Rynek v „Niebanalna pączkarnia” zostały wydane 550 tyś z publicznych pieniędzy czyli można by wyremontować prawie 2 ul Przedszkolne … „dobry” ten nasz gospodarz miasta !?!?!?

Send this to a friend