Informacje

PUBLICYSTYKA. Żywo zainspirowany artykułem Pana Macieja Klimy…

basen otwarty w Libiążu

Na łamach portalu OświęcimOnline ukazał się artykuł pana Maciej Klima, pod tytułem „5 lat temu Prezydent obiecał kąpielisko miejskie”. Artykuł jak artykuł, Ameryki nie odkrywa, przypomnę, że na kąpielisko miejskie mieszkańcy czekają już od wielu lat, ale jak sobie obejrzymy filmik wyborczy Prezydenta Janusza Chwieruta, to już całkowicie zmienia postać rzeczy…

Wystarczy tylko rzut oka, by przypomnieć sobie ten festiwal obietnic. Tu nic nie trzeba robić, macie Państwo czarno na białym jak ten człowiek blefuje, żeby tylko pozostać przy władzy. Ja jednak dla tych, którym nie bardzo się chce oglądać naszego nieocenionego prezydenta, zreferuję to nagranie. Najpierw ten nasz mistrz chwali się – nie swoją – inwestycją i tu pierwszy cytat: „Udało nam się zrealizować wiele inwestycji, między innymi to przecież budowa północnej obwodnicy Oświęcimia z mostem na Wiśle” – powiedział nasz prezydent.

Północna obwodnica Oświęcimia, to tak naprawdę jest Droga Współpracy Regionalnej i została ona wybudowana przez Województwo Małopolskie, a nie przez prezydenta Janusza Chwieruta.
Kolejny cytat: „Oświęcim stał się miejscem wielu wydarzeń jak np. Live Festival Oświęcim”…

Tylko, że festiwal ten został zapoczątkowany za czasów prezydenta Janusza Marszałka, potem przyszedł pan Janusz Chwierut i festiwal upadł. Pozostało być może gdzieś na strychu festiwalowe logo, rączka z literką V za jakieś 25 tys. zł. Takie to sukcesy na swoim koncie ma nasz pan prezydent Chwierut.

To może przejdźmy do jego obietnic już na tę kadencję: „Chcemy głównie stworzyć z Oświęcimia, Oświęcim Smart City… chcemy zrealizować projekt jakże prozaiczny, ale oczekiwany jakim jest rower miejski… chcemy zbudować schronisko dla zwierząt… Oświęcimski Dom Pomocy Społecznej… budowa stadionu lekkoatletycznego… budowa otwartego kąpieliska przy oświęcimskiej pływalni, mamy taką możliwość…”.

Te i wiele innych obietnic można usłyszeć lub zobaczyć na tym nagraniu. To już nie jest „Dobry Gospodarz, Skuteczny Prezydent”, zresztą nigdy nim nie był. Teraz to jest „Dobry Bajerant”!

Pytanie czy mieszkańcy kolejny raz dadzą się nabrać na te obietnice i bajery. Przed kolejnymi wyborami stanie nasz prezydent i powie, że te 13 lat to za mało, że potrzebuje kolejnej kadencji i dopisze jeszcze kilkanaście obietnic do tych, które wcześniej obiecał i nie zrealizował. Jeszcze, co równie ważne, kolejny raz powie, że jest potrzebna jego rada, jego radni, bo inni go nie słuchają, a przecież jak wiadomo – On wszystko wie najlepiej.

Zastanówmy się czy nie dać szansy komuś nowemu, zupełnie nowemu. Szkoda kolejnych lat na czekanie aż Janusz Chwierut dorobi sobie do emerytury. Miasto tylko traci na jego administrowaniu. Oczywiście ocena należy do Was drodzy Czytelnicy, a wybór do Mieszkańców Oświęcimia.

Waldemar Łoziński


PUBLICYSTYKA. Pięć lat temu prezydent obiecał kąpielisko miejskie

Poprzedni artykułNastępny artykuł

32 komentarze

 1. Małpeczko, w przeciwieństwie do filmikowych obietnic i fabryka i lotnisko pomału zmierzają do realizacji.

 2. Zachęcam wszystkich do oglądnięcia filmiku Chwieruta sprzed czterech lat. A waldiego na przejażdżkę pisowską izerą do pisowskiego megalotniska w kapuście pod Łodzią.

 3. @mareczek vel małpa vel kupa (kłamstw)
  cyt. „Więc to co napisałeś to nawet nie półprawda, to zwykłe kłamstwo.”
  Ja napisałem (zwykłe kłamstwo)?
  Małpeczko czy w Oświęcimiu jest DPS? Nie ma, to fakt mareczku. Faktem, kupo (kłamstw), jest również to, że bredzisz nazywając mnie nie moim imieniem.
  Na koniec małeczko, wszyscy czytający to już wiedzą, jesteś małpą na miarę naszych możliwości, płytką, żałosną w swej przaśno-pszennej argumentacji, ale, to nie jest nasze ostatnie słowo. Wierzymy małeczko, że zadziwisz nas wszystkich i naszych przeciwników.

 4. @czytający vel waldi
  Aż znalazłem w sieci i oglądnąłem filmik wyborczy Chwieruta z 2018. Wszystkich chętnych zapraszam do obejrzenia i odsłuchania, od 5:30.Chwierut mówi tak – co zrobię:
  1. Budowa/rozbudowa Dziennego Domu Pomocy dla osób z chorobą Alzheimera
  2. Rozbudowa Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
  Dodał ponadto: myślimy też o oświęcimskim Domu Pomocy Społecznej – co dla mnie dość jasno wskazuje intencje: będziemy chcieli w przyszłości taki dom wybudować, a przynajmniej przygotować się do jego budowy, tak po chwierutowemu: spokojnie, etap po etapie, najpierw projekt, pozwolenia, środki, wreszcie przetarg i realizacja. Czyli jak wszystko dobrze pójdzie, zabierzemy się za DPS. Tymczasem w kadencji nic nie poszło dobrze: przez dwa lata była pandemia, potem gigantyczna inflacja i ogromy wzrost cen materiałów budowlanych/robocizny i był bezprecedensowy rabunek przez rząd pis połowy wolnych miejskich środków budżetowych na inwestycje. Waldi nie zauważył? Gdyby rząd nie ukradł tych pieniędzy zakładam, że DPS byłby już przynajmniej w fazie budowy. Więc to co napisałeś to nawet nie półprawda, to zwykłe kłamstwo.

 5. Kiedy towarzysze Morawiecki i Ziobro wprowadzą karę śmierci? Ciekaw jestem czy jako gorliwi obrońcy wiary katolickiej znają piąte przykazanie?

 6. @ mareczek vel małpa

  durnyś, udowodniłem ci, że łżesz a ty, że deszcz pada, złapałem cię za rękę małpo a ty, że to nie twoja ręka.
  Pisz co chcesz, w świat poszło po raz kolejny, żeś łgarz i manipulant. Kiepski, bo kiepski, ale jesteś małpo na miarę naszych możliwości i to z pewnością nie jest twoje ostatnie małpo, łgarstwo.

  Będziemy się świetnie bawić czytając twoje małeczko-mareczkowe propagandowe bzdurki.

 7. @ małpeczka
  Ja zdenerwowany? A niby czym? Tym, że bezczelnie łżesz? Przyzwyczaiłeś nas wszystkich do tego. Jeżeli już, to raczej jestem rozbawiony poziomem twojej nieudolności małpeczko.

 8. @ małpa vel mareczek
  cyt. W rzeczywistości:
  Rok 2019 – „Wspólnymi siłami tworzymy nowy obiekt, który jest bardzo oczekiwany przez osoby starsze z chorobą Alzheimera i ich rodziny. Dyrekcja i pracownicy Dziennego Domu Pomocy pozyskali z pieniędzy unijnych ponad 2 mln zł na wyposażenie nowego oddziału, a miasto poprzez wkład blisko 4 mln zł przystąpiło do jego rozbudowy – wyjaśnia Janusz Chwierut.

  Robisz idiotów z ludzi czy tylko idiotę z siebie?

  Dom Pomocy Społecznej i Dzienny Dom Pomocy Społecznej to w swej istocie dwie różne instytucje zajmujące się podobną działalnością.
  W DPS ludzie mieszkają na stałe. Ludzie, którzy z różnych powodów nie mogą żyć samodzielnie.
  Do DDPS przychodzą ludzie, którzy potrzebują, z równie różnych powodów, pomocy w dzień a mieszkają albo samodzielnie, albo z rodzinami.

  Nie łapiesz różnicy, bo nie pozwala ci na to propagandowy przekaz dnia?

  Powstał DDPS? Znakomicie, bo ludzie potrzebujący takiej pomocy mają gdzie ja uzyskać.

  Nie ma w Oświęcimiu DPS-u? Fakt. I to jest smutne. Bo twój propagandowy bełkot jest … tylko bełkotem.

  Serdecznie (nie)pozdrawiam.

 9. ZIBI, ale któż to przecierał ślady w okradaniu samorządów? Donaldihno?

 10. Bilbordy są miejskie, i miasto ma prawo na nich pokazywać nieudolność tego patologicznego rządu PISU jak okrada samorządy.Doklada nowe zadania , ale pieniędzy na nie już nie daje. Polska w ruinie.Hipokryci.

 11. 1. Bilbordy nie są do umieszczania wątpliwych treści na koszt mieszkańców. Nieudolność wydziału podatkowego, nieudolność urzędu i prezydenta? Najlepiej zwalić na PiS.
  2. Nowe schronisko jest zaplanowane od jakiś 20 lat w dworach. Do tej pory w WPF jest koszt jakiejś dzierżawy za niepotrzebną rzecz w sytuacji, gdy prezydent postanowił ratować „stare” schronisko. Cieszymy się, że po latach wysłuchał głosy choćby wolontariuszy. Ile może kosztować „nowe” schronisko? Pewnie niewiele w stosunku do możliwości. Prezydent traktuje tę inwestycję jako zbytek.
  3. Moda na rowery miejskie przeminęła i dobrze, że rezygnujemy. Szkoda, że do tego musiał przyczynić się Covid.

 12. Milenko – bilbordy są i tak miejskie, więc miasto nie zapłaciło za plakaty wcale, pomijając minimalny koszt zadrukowanego papieru.
  Dzięki niedawnym manewrom podatkowym rząd pis uzyskał wielkie pieniądze na rozdawnictwo dla posłusznych sobie samorządów, podczas gdy samorządom generalnie te same wielkie pieniądze odebrano. Dziś nawet małe dziecko w Polsce wie, że na duże dotacje rządowe mogą liczyć tylko samorządy opanowane przez pis. Czy uważasz, że to jest w porządku? Czy jeśli okaże się, że wybory do sejmu jednak wygra opozycja, to tak samo zaakceptujesz głodzenie samorządów pisowskich i wielki strumień pieniędzy płynących w stronę prezydentów i burmistrzów miast z peło? Bo moim zdaniem takie dzielenie miast i gmin na lepsze i gorsze to jest wielkie superświństwo.

 13. WŁ pisze: „budowa stadionu lekkoatletycznego” – że Chwierut nie zbudował.
  Oczywiście WŁ, że nie zbudował i bardzo dobrze, ponieważ tym samym czasie powiat zdecydował się zbudować (i chwała mu za to) taki stadion obok „Chemika” za internatami przy Okrzei. Czy zdaniem WŁ. Chwierut miał zbudować zaraz przy nim drugi stadion? Dobrze się WŁ czuje?

 14. WŁ pisze: „Dom Pomocy Społecznej” – Chwierut nic nie zrobił.
  W rzeczywistości:
  Rok 2019 – „Wspólnymi siłami tworzymy nowy obiekt, który jest bardzo oczekiwany przez osoby starsze z chorobą Alzheimera i ich rodziny. Dyrekcja i pracownicy Dziennego Domu Pomocy pozyskali z pieniędzy unijnych ponad 2 mln zł na wyposażenie nowego oddziału, a miasto poprzez wkład blisko 4 mln zł przystąpiło do jego rozbudowy – wyjaśnia Janusz Chwierut, Zyskamy trzynaście pomieszczeń terapeutycznych przeznaczonych na różnego rodzaju oddziaływania dla osób starszych. Na parterze znajdą się pracownie fizjoterapeutyczne, sala kulturalno-integracyjna, nowoczesna sala doświadczania świata oraz kuchnia terapeutyczna. Na piętrze powstanie oddział dla osób z demencją, który zapewni opiekę 20 pacjentom. Obok sali dziennego pobytu, będą pomieszczenia do wypoczynku i terapii, gabinet psychologa i pielęgniarki, atelier dla twórców z demencją. Powstanie też ogród polisensoryczny oraz zaplecze do wypoczynku i aktywności osób starszych”.
  Jak każdy może się przekonać przechodząc ulicą Łukasiewicza lub Czecha – taki dom powstał. Wygląda to nowocześnie i ładnie.

 15. Małpa doradź chwierutowi niech wystawia za publiczne pieniadze dalsze bilbordy przeciw rządowi to rząd mu da nasze publiczne pieniadze na jego pomysly

 16. Panie Waldemarze z całym szacunkiem ale jest jedna rzecz, która udała sie panu prezyzdentowi. Mianowicie: zadłużyć Oświęcim na nie bagatelną kwotę…….

 17. WŁ pisze: „nowe schronisko dla zwierząt” – Chwierut nie zbudował.
  W rzeczywistości:
  wrzesień 2022: „Ekipa remontowa pracuje przy dociepleniu zewnętrznych ścian i stropów oraz dachu budynku. Wewnątrz wymieniona zostanie instalacja elektryczna i ogrzewanie. Remontowana będzie też instalacja kanalizacji sanitarnej wraz z budową zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej i przyłączem do sieci kanalizacyjnej miejskiej. Jeden z magazynów zostanie zaadaptowany pod nowe boksy dla zwierząt. Budynek będzie miał też nową elewację. Inwestorem jest miasto Oświęcim, a przeprowadzone roboty będą kosztowały ponad 390 tys. zł.”.
  Obecnie dzięki temu remontowi warunki pobytu w schronisku zwierząt są – jak widać na zdjęciach – bardzo dobre. Budowę nowego schroniska odłożono chyba z braku pieniędzy na lepsze czasy. To dobra decyzja.

 18. Miałem do radnego dystans a w kilku sprawach nawet szacunek. Ale po tym artykule to jest dla mnie zero który w walce o fotel zrobi wszystko.
  Po drodze była pandemia, wojna w Ukrainie i inflacja.
  A tak jest walka o fotel po trupach.
  Zero sumienia.
  Smutne ale prawdziwe. Linia właściwa. Pis

 19. Jak to jest z tymi czekami na wozy strażackie, bo podobno połowę wartości inflacja zjadła? Było takie piękne widowisko a zostało spalenisko.

 20. @@@@@ Czy ty jesteś na etacie w tej sitwie Platfusów,czy jesteś tylko i aż rzecznikiem JCH? Przeciez twoje opinie sa kłamliwe a ilość iwoich postów zastanawia.

 21. WŁ pisze: ” rower miejski” – że Chwierut nawalił.
  W rzeczywistości:
  lipiec 2019: „Miasto przygotowuje projekt „Oświęcimski Rower Aglomeracyjny”. Przetarg na operatora roweru aglomeracyjnego odbędzie się we wrześniu. System ma ruszyć w maju przyszłego roku. Partnerem miasta jest gmina Oświęcim. Oba samorządy przygotowują nową atrakcję w ramach powołanej niedawno Aglomeracji Oświęcimskiej”.
  maj 2020: „W tym roku mieszkańcy Oświęcimia nie doczekają się sieci miejskich wypożyczalni rowerów. Miasto wycofało się z projektu w związku z epidemią koronawirusa. Dzięki wycofaniu się z tej inwestycji w kasie miasta pozostanie około 550 tysięcy złotych”.
  Wtedy to było bardzo modne i wiele miast w Polsce zakładało takie wypożyczalnie. Potem jednak okazało się, że Polacy niechętnie z nich korzystają, rowery są dewastowane, a ci, którzy chcą jeździć rowerami, mają swoje. Chwierut już do projektu nie wraca. A pis chciałby stworzyć taką wypożyczalnię?

 22. WŁ pisze o Live Festival Oświęcim: „festiwal ten został zapoczątkowany za czasów prezydenta Janusza Marszałka, potem przyszedł pan Janusz Chwierut i festiwal upadł”.
  W rzeczywistości Chwierut miał z upadkiem LFO tyle wspólnego, co z upadkiem meteorytu w Czelabińsku. Też za jego kadencji.
  W 2018 r.: „miejski samorząd na promocję miasta poprzez LFO wyłożył 850 tys. zł. Wielu mieszkańców krytykowało tę decyzję magistratu, twierdząc, to zdecydowanie za dużo.
  Przypomnijmy, że we wrześniu Fundacja Peace Festival przedstawiła propozycję nowej współpracy z Miastem Oświęcim. Przyczyną złożenia takiej propozycji było, jak czytamy w projekcie wspomnianej uchwały, trudna sytuacja finansowana, w jakiej znalazł się organizator tego przedsięwzięcia”.
  Po prostu Darek Maciborek w obliczu stale rosnących kosztów zwrócił się ponownie do władz Oświęcimia o zwiększenie dotacji. A Chwierut w końcu odmówił, uznając widocznie, że bez przesady – są w Oświęcimiu inne ważniejsze rzeczy do sfinansowania.
  Sprawę tę starał się wykorzystać politycznie ówczesny powiatowy zarząd pis: „Poprosiłem radnych Miasta Oświęcim Waldemara Łozińskiego i Jakuba Przewoźnika o pomoc w rozeznaniu niepokojącej sytuacji wokół LFO – mówił ówczesny starosta Zbigniew Starzec” – dając do zrozumienia, że Chwierut dał ciała, ale jak muszkieterowie pis się za to zabiorą, to pieniążki cudownie zaraz się znajdą.
  Widać się jednak nie znalazły.

 23. Idą wybory to radny Łoziński obudzil się ze snu, i próbuje o sobie przypomnieć .Lans lans zdał sobie sprawę , że koryto + się kończy .Może Waldi przypomni mieszkańcom Oświęcimia swoje obietnice wyborcze czy chociaż jedną zrealizował bo żadnej nie pamiętam. Może czas pomyśleć o nowej robocie , ostatnio był widziany jako roznosiciel gazety propagandowej PISU sponsorowanej przez wojewodę małopolskiego.

 24. WŁ pisze: „Północna obwodnica Oświęcimia, to tak naprawdę jest Droga Współpracy Regionalnej i została ona wybudowana przez Województwo Małopolskie”.
  Natomiast w rzeczywistości:
  „Na jej budowę „złożyły” się samorządy gminy Chełmek, miasta Oświęcim, powiatu oświęcimskiego i województwa małopolskiego. Blisko 95 procent kosztów stanowiło dofinansowanie unijne”.

 25. Ja napiszę tylko tyle, a nie jestem mieszkańcem Waszego miasta: Macie Prezydenta jakiego sami sobie wybraliście i to nie pierwszy raz. I to od Was zależy czy się w końcu obudzicie.

 26. Hotinku, kiedyś dyrektor Bojarski myślał, że jest nie doruszenia, aż go prezydent odwolał.

 27. My, mieszkańcy Oświęcimia dobrze to znamy i pamiętamy. Coż jednak począć,jak ta platformiana śitwa rozkwitła po Spółkach Miejskich jak glony w Bałtyku. Same wybory samorządowe tego nie zmienią i oni dobrze o tym wiedzą więc się śmieją mając na swych zaprzańskich ustach okrzyk-..J***ć PiS? Gdyby np. Pan Prezes Kaczyński startował u nas,to by ten układ obalił! Innego kandydata nie widzę.

Send this to a friend