Informacje

Prezenty na chrzest – niebywały dylemat każdej osoby zaproszonej do świętowania

Zaproszenie na chrzest dziecka to ogromne wyróżnienie, które wiąże się jednak z pewnego rodzaju dylematem: jaki prezent na chrzest podarować osobie, która jest w ten dzień najważniejsza? Tego rodzaju pytanie nie jest czymś niebywałym – chrzest to wyjątkowe wydarzenie, które obchodzone jest wyłącznie raz w życiu. W tym wyjątkowym dniu dziecko zostaje włączone do wspólnoty kościoła chrześcijańskiego, dlatego też chrzciny to święto pełne dumy i radości. Bez względu na to, czy jesteś matką chrzestną, ojcem chrzestnym czy też zwykłym gościem zaproszonym do wspólnej celebracji, na pewno chcesz znaleźć dla maleństwa wyjątkowy upominek. Prezenty na chrzest powinny być przede wszystkim dopasowane do okazji; w związku z faktem, że jest to uroczystość, podarunek powinien być zachowany w oficjalnym tonie. Postanowiliśmy nieco pomóc wszystkim, którzy zastanawiają się nad zakupem idealnego prezentu; przygotowaliśmy kilka propozycji, mogących stać się niebywałą inspiracją, a także ostatecznym wyborem upominkowym dla dziecka z okazji chrztu.

Najpopularniejsze inspiracje na prezenty z okazji chrztu

Prezent na chrzest powinien mieć formę pamiątki – zdecydowana większość chrześcijan nie pamięta niczego ze swojego chrztu, ze względu na swój młody wiek. Właśnie z tego powodu preferuje się wręczanie wyjątkowych upominków, by stanowiły one swoiste wspomnienie z tego niezwykłego dnia. Do najpopularniejszych i wysoce uniwersalnych podarunków należą medaliki. Zwykle przedstawiają one Matkę Boską, która niekiedy jest w towarzystwie Dzieciątka Jezus, jednak spotkać możemy także naszyjniki z zawieszką przedstawiającą Jezusa na krzyżu czy postacie anielskie. Masę inspiracji stanowią prezenty na chrzciny ze sklepu Murrano; to właśnie tam znajdziemy wspomniane medaliki oraz wiele innych, chwytających za serce pamiątek chrztu świętego dla dziecka. Kolejną propozycję stanowi album w etui ze spersonalizowanym nadrukiem, który wypełnić można szeregiem zdjęć z tego niesamowitego dnia. Fotografie od wielu lat są nośnikiem pełnym wspomnień oraz emocji; gdy dziecko dorośnie, zawsze można przybliżyć mu ceremonię chrztu, opowiadając o sytuacjach, jakie zostały uwiecznione na zdjęciach.

 

Personalizowane prezenty – niezastąpione na chrzest święty

Sklepy internetowe są pełne inspirujących propozycji – obecnie sporym powodzeniem cieszą się również duże, spersonalizowane ramki z podświetleniem LED i nadrukiem, zasilane na kabel USB. Misterna statuetka z pięknym grawerem przedstawiającym obrys dziecka będzie rozświetlać pomieszczenie na wiele różnych sposobów, tym samym zapewniając maluchowi spokojny sen. To znakomity dodatek do pokoju, który może zostać potraktowany jako ciekawa dekoracja. Prezenty na chrzciny mogą być również bardziej praktyczne; nie masz przecież w obowiązku obdarowania dziecka czymś, co będzie stanowiło wyłącznie pamiątkę. Interesującą propozycję stanowi poduszka z nadrukiem nawiązującym do okazji oraz życzeniami od bliskich osób. Wykonana z przyjaznych materiałów, na pewno umili niejedną drzemkę.

 

Co powinno się brać pod uwagę, wybierając prezenty na chrzciny?

Oferta przedmiotów, które mogą stanowić niezwykłą inspirację na upominek z okazji chrztu jest szeroka i wysoce zróżnicowana. Aby wybrać najlepszy prezent na chrzciny, warto jest wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników, do których należą:

  • płeć dziecka;
  • stopień pokrewieństwa (im jest on bliższy, tym ważniejsza jest rola podczas świętowania i tym bardziej wyjątkowy upominek warto wybrać);
  • możliwości finansowe na zakup prezentu.

Niezależnie od tego, jaką decyzję prezentową podejmiesz, pamiętaj o tym, co najważniejsze: bliskości. Chrzest dziecka to moment wielkiej radości i czas celebrowania tego wydarzenia przez najbliższych. Wstąpienie najmłodszego członka rodziny do wspólnoty chrześcijańskiej to ważny moment, który zostanie na długo zapamiętany przez rodziców, dziadków oraz wszystkich obecnych podczas ceremonii. Upominek to dodatek – postaraj się, by miał on znaczenie i nawiązywał do tego wspaniałego dnia.

 

art. partnerski

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend