Kultura

OŚWIĘCIM. Nadanie imienia Zofii Posmysz kawiarni literackiej MDSM

23 sierpnia z setną rocznicę urodzin Zofii Posmysz w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu odbyła się uroczystość nadania imienia Zofii Posmysz kawiarni literackiej MDSM.

Sale seminaryjne Domu Spotkań noszą imiona więźniów Auschwitz, szczególnie związanych z MDSM, zaangażowanych w jego działalność i zaangażowanych w ideę pojednania między narodami. Upamiętniliśmy w ten sposób Tadeusza Szymańskiego, Rene Oppenhaimera, Barbarę Sadowską, Maurica Goldsteina, Alfreda Przybyskiego, Władysława Bartoszewskiego, Jeana Amery, Heinza Galińskiego oraz Stanisława Cięciały i Adama Jurkiewicza.

Nadając imię kawiarni literackiej MDSM chcieliśmy uczcić pamięć Zofii Posmysz, przyjaciółki Domu, bardzo blisko z nami związanej, która przez wiele lat spotykała się w MDSM z grupami młodzieży i której historia oraz twórczość literacka była inspiracją dla wielu projektów edukacyjnych. Pani Zofia często przebywała w naszej kawiarni podczas swoich pobytów w MDSM. Z okazji nadania imienia kawiarni wzbogaciliśmy jej wystrój o zdjęcia, fragmenty utworów, cytaty oraz książki Zofii Posmysz.

Źródło: MDMS / Fot. Roman Stopa

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend