Kultura, Wideo

POWIAT. Zobacz jak zmienił się Oświęcim pomiędzy rokiem 1995 a 2020

Zobacz jak zmienił się Oświęcim przez ostatnie 25 lat. Wyjątkowy film nagrany w 1995 roku został zestawiony z nagranie z roku 2020. Film robi furorę w Internecie.

Źródło: Youtube: SlaV0, film źródło: Jan Cetnar

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

 1. W moim pokoleniu (matura w Konarze 1993) wyjeżdżało się z Oświęcimia za lepszą pracą (to się chyba nie zmieniło). Teraz jak słyszę od rodziny i znajomych wyjeżdża się też z powodu stale pogarszającego się poziomu edukacji w mieście.

  Istotnie, pozmieniało się od lat 90…

 2. Już nawet nie w 1995 ale wręcz za komuny, było w Osw więcej miejsc pracy dla osób z wyższym wykształceniem niż obecnie. A przypomnijmy, że za komuny wyższe miało poniżej 5% społeczeństwa.

  Budujemy drugi Bangladesz. Przypuszczam, że tam też co parę lat wymienia się asfalt…
  Tylko trzeba by sprawdzić czy „bangladeszańscy” politycy nazywają to postępem.

 3. @Kazimierz

  Pomijając sprawy demografii znaczna część wspomnianej przez ciebie 1/3 podzieliła losy koziołka-matołka. Z tą różnicą, że bez końcowej refleksji…
  Co tu dużo gadać – czasem lepiej wyjechać i szukać szczęścia gdzie indziej niż zostać na miejscu i narzekać na wszystko nic nie robiąc (w kierunku zmian)
  Sprawy się komplikują gdy się miasto opusci i dalej narzeka. To dowód na to, że przyczyna nie tkwi w mieście tylko w człowieku.

 4. Miasto miało o 1/3 więcej mieszkańców… Głupki, odtrącili rękę dobrodzieja.

 5. Tylko że w 1995 roku w Polsce było 7 milionów aut osobowych, dziś jest 20 milionów. Jest też trzy razy więcej ciężarówek. Dlatego wtedy płynnie się jechało.

 6. Pamiątka pierwsza klasa. Co do zmian – niewiele się zmieniło, można samemu sie przekonać jak plynnie sie jechało bez rond.

Send this to a friend