Informacje

POWIAT. Zima zaskoczyła kierowców na powiatowych drogach

W czwartek 10 grudnia w wielu miejscach naszego powiatu znacznie pogorszyły się warunki drogowe. Większość kierowców przestawiło się na zimowy styl jazdy, jednakże kilku kierowców zapomniało, że nawierzchnia może być śliska, więc służby musiały interweniować na miejscach kolizji drogowych.

Tuż po godzinie 7.00 w Oświęcimiu na skrzyżowaniu ulic Leszczyńskiej z Legionów, mieszkaniec powiatu chrzanowskiego,  kierując samochodem dostawczym marki Nissan, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z samochodem marki Opel, którym kierował mieszkaniec powiatu żywieckiego.

O godzinie 10.00 w Oświęcimiu na ulicy na ulicy Orląt Lwowskich mieszkaniec Osieka kierując samochodem marki Seat wpadł w poślizg w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas gdzie zderzył się z samochodem marki Hyundai, którym kierowała kursantka nauki jazdy.

Kwadrans po godzinie 10 w  Graboszycach na ulicy Głównej 25 – letnia mieszkanka powiatu wadowickiego, kierując samochodem marki Hyundai wpadła w poślizg w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas, gdzie zderzyła się z samochodem marki VW Caddy, którym kierował 32 – letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Do szpitala na badania ze stłuczeniem klatki piersiowej została przewieziona 25 – latka.

W Bobrku na ulicy Krakowskiej o godzinie 10.20, 26 – letni mieszkaniec powiatu krakowskiego kierując samochodem ciężarowy marki Man na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z jezdni i uderzył w bariery energochłonne.

Przypominamy, że w okresie jesienno-zimowym ciągle zmieniają się warunki na drodze, dlatego też kierowcy,  aby uniknąć kolizji czy wypadku drogowego muszą  zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków panujących na drodze. W szczególności  zasady te dotyczą rejonów przejść dla pieszych.

Z kolei piesi przechodzący przez ulicę powinni dokładnie upewnić się, że mogą bezpiecznie przejść, nie powodując nagłego hamowania samochodów. Pieszym i rowerzystom przypominamy również, aby dbając o swoje bezpieczeństwo zakładali kamizelki lub elementy odblaskowe.

Ważne jest, aby wszyscy, zarówno kierowcy, rowerzyści, a przede wszystkim  piesi zachowywali ostrożność i zdrowy rozsądek. W innym przypadku chwila naszego roztargnienia, pośpiechu czy zdenerwowania może doprowadzić do tragedii.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. O jakim zaskoczeniu zimą mowa, bo ja nie wiem? Grudzień jest miesiącem zimowym, więc to normalne, że spadł śnieg. Gdyby to nastąpiło, w którymś letnim miesiącu np. Maj, Czerwiec, to można mówić o zaskoczeniu kierowców i drogowców.

Send this to a friend