Informacje

OŚWIĘCIM. Ulica Tysiąclecia jest już cała wyremontowana

W iście zimowej scenerii nastąpił dziś (10 grudnia) odbiór zmodernizowanego, blisko 640-metrowego fragmentu drogi powiatowej ulica Tysiąclecia w Oświęcimiu – między ul. Słowackiego i Chemików. Tym samym udało się odnowić ostatni odcinek ulicy Tysiąclecia.

Modernizacja tego ważnego traktu, sfinansowanego ze środków Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego oraz budżetów Powiatu Oświęcimskiego i Miasta Oświęcim pochłonęła 3 mln zł.

Na odbiorze końcowym Powiat reprezentował wicestarosta Paweł Kobielusz, a Miasto Oświęcim prezydent Janusz Chwierut. Obecny był także radny powiatowy Jacek Pyrek.

– To był ostatni odcinek ulicy Tysiąclecia, który wymagał modernizacji. Dla mieszkańców, zwłaszcza os. Chemików oprócz sprawnego przejazdu ważne są także liczne miejsca postojowe przy tym trakcie – powiedział wicestarosta.

– Oczywiście, miejsc postojowych mogło być więcej, ale w połowie traktu, pod drogą, biegnie nitka gazociągu, co uniemożliwiło budowę dodatkowych miejsc dla samochodów – zaznaczył Paweł Kobielusz.

Zadowolenie z doskonałej współpracy z Powiatem w zakresie realizacji prac drogowych wyraził prezydent Janusz Chwierut. Przypomniał, że przy drodze powstaje Park Pokoju, który po oddaniu do użytku z pewnością będzie tłumnie odwiedzany przez dzieci i rodziców.

W ramach zadania, szerokość jezdni została ujednolicona do 7 metrów. Powstało 145 miejsc postojowych, w tym 10 dla osób niepełnosprawnych. Cykliści ucieszą się z nowej, szerokiej na 2 metry, ścieżki rowerowej o nawierzchni z betonu asfaltowego.

Wyremontowana została sieć kanalizacji deszczowej. Zamontowano nowe oświetlenie traktu, w tym 8 lamp na przejściach dla pieszych.

Realizacji zadania podjęło się wyłonione w drodze przetargu Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe „DROG-BUD” Franciszek Fryc ze SpytkowicTa firma w zeszłym roku przebudowała m.in. ul. Olszewskiego.

Fot. RL / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

13 komentarzy

 1. @@hotin Czy do ciebie ktoś ma pretensje, że jesteś pracownikiem Chwieruta pod dziesięcioma nickami?

 2. hotinie – przecież to ty ciągle tu piszesz, tylko pod różnymi nickami.

 3. Tu zgadzam się z Jankiem hotinem – po zamknięciu trzech linii kolejowych do Oświęcimia ani ten nowy dworzec, ani parking nie są kompletnie do niczego potrzebne.

 4. PiS daje miliony swoim samorządowcom i pomija „niepokorne miasta”
  Remont remizy, rozbudowa szpitali oraz budowa przedszkoli – to kilka przykładów na co trafią pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych. To 12 mld zł bezzwrotnej pomocy dla samorządów, które ucierpiały w wyniku pandemii. W praktyce znaczna część środków popłynęła do miast, gmin i powiatów związanych z partią rządzącą. Warszawa, Gdańsk, Lublin, Poznań, Wrocław, Kielce, Biała Podlaska czy Biłgoraj otrzymały okrągłe 0 zł.

 5. Super. Było dużo dziur na drodze i chodniku. Teraz jest super.
  a ten park to na wiosnę odpali??

 6. Skandal na otwartej ulicy faktycznie lampy w dzień nie świecą. Problem w tym, że w nocy też.

 7. I wszystko byłoby pięknie , gdyby zawsze coś nie sp……… Co to za rozwiązanie chodnika i ścieżki dla rowerów przy światłach. Godne nagrody Nobla w dziedzinie architektury i urbanistyki. Komuś się wszystko z kokardką kojarzy ??? A może pasy pomalują w kolorze tęczy ???

 8. Lampy w dzień nie świecą. Ogrzewanie w lipcu nie działa. Wszystko przez Chwieruta.

 9. W polu Email można wpisać każdą bzdurę, służy do wyłudzenia adresu e-mail.

Send this to a friend