Informacje

POWIAT. Z uwagi na nietrzeźwość matki, dzieci trafiły do domu dziecka

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Brzeszczach podczas interwencji domowej zatrzymali nietrzeźwą matkę dwójki małych dzieci. Maluchami zajęli się pracownicy Domu Dziecka, natomiast wobec ich matki wszczęto postępowanie karne.

W środę 8 grudnia tuż przed 15 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej w jednym z mieszkań na terenie Brzeszcz. Pod wskazany adres natychmiast pojechał jeden z patroli.  W mieszkaniu policjanci zastali nietrzeźwą 43 – latkę oraz jej 2 – letniego synka, a także nietrzeźwego 48 – letniego partnera kobiety. Badanie stanu trzeźwości matki oraz jej partnera wykazało u nich 2 promile alkoholu.

Podczas czynności policjanci ustalili, że kobieta ma jeszcze 6 – letnią córeczkę, która aktualnie przebywa w przedszkolu. W związku z powyższym na miejsce skierowano jeszcze jeden patrol oraz wezwano pracowników socjalnych. Jeden z policjantów razem z pracownikiem socjalnym udali się do przedszkola, z którego pracownik socjalny odebrał małoletnią.

W związku z ujawnionym zaniedbaniem opiekuńczym, które mogło zagrozić życiu i zdrowiu tak małych dzieci policjanci o zdarzeniu powiadomili sędziego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich z Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Decyzją sędziego dzieci zostały powierzone pod opiekę pracowników jednego z Domów Dziecka.

Wobec 43  – letniej matki dzieci wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletnich nad którymi miała obowiązek opieki.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W związku z podejrzeniem, iż zaniedbanie którego wobec swoich dzieci dopuściła się kobieta może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu, policjanci odrębny wniosek przekażą do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzeszczach.

Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci

W przypadku podejrzenia, że dziecko doznaje krzywdy lub jest zaniedbywane, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach.  Wystarczy skontaktować się z  pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem,  kuratorem sądowym oraz dzielnicowym. W pilnych przypadkach należy interweniować dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

KPP Oświęcim / foto: pixabay

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

Send this to a friend