Informacje, Wideo

POWIAT. Współpraca z samorządami gminnymi przynosi mieszkańcom wymierne korzyści

Wspólnie z gminnymi samorządami oraz w jednym przypadku także przy udziale środków z OSPR Powiat Oświęcimski w ostatnim czasie zrealizował trzy ważne zadania drogowe. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z odbioru zmodernizowanych traktów na terenie stolicy naszego powiatu i Gm. Oświęcim.

10 grudnia nastąpił odbiór zmodernizowanego, blisko 640-metrowego fragmentu drogi powiatowej ulica Tysiąclecia w Oświęcimiu – między ul. Słowackiego i Chemików. Tym samym udało się odnowić ostatni odcinek tej ważnej oświęcimskiej alei. Modernizacja traktu sfinansowanego ze środków Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego oraz budżetów Powiatu Oświęcimskiego i Miasta Oświęcim pochłonęła 3 mln zł.

Dobiegła także końca modernizacja krętego odcinka drogi powiatowej nr 1867K ul. Grojecka w Zaborzu. Ten niebezpieczny, łukowaty i pozbawiony chodników odcinek traktu od dawna czekał na modernizację. Roboty sfinansowały dwa samorządy – Powiat Oświęcimski i Gmina Oświęcim. Te same podmioty sfinansowały również budowę chodnika wzdłuż ul. Grunwaldzkiej w Babicach, na odcinku od DK 44 do ul. Różanej.

art. zlecony / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend