Informacje

POWIAT. Wpadł przez niedopałek papierosa

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach podczas kontroli drogowej związanej z reakcją na niedopałek papierosa wyrzucony z okna pojazdu, zatrzymali poszukiwanego 38 – latka bez stałego miejsca zamieszkania. Okazało się również, że mężczyzna  wsiadając za kierownicę złamał sądownie orzeczony zakaz kierowania.

W poniedziałek (1.11.2021) wieczorem w ramach akcji „Znicz 2021” policjanci patrolowali rejon Kęt. Tuż przed godziną 21 na ulicy Mickiewicza zauważyli, że pasażerka samochodu marki Peugeot na ulicę wyrzuciła niedopałek papierosa. W związku z tym  policjanci natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania dając kierującemu sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze funkcjonariusze przystąpili do kontroli drogowej, informując kierowcę oraz jego pasażerkę o popełnionym wykroczeniu.

W trakcie czynności okazało się, że 38 – letni kierowca posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami do 2024 roku, a ponadto jest osobą poszukiwaną przez oświęcimski Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo drogowe.

Pasażerka peugeota 22 – letnia mieszkanka Kęt za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym, natomiast jej znajomy  trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji. We wtorek rano  38 – latek został doprowadzony do jednego z zakładów karnych, w którym spędzi najbliższe trzy miesiące.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.  

Przypominamy, że aktualny wykaz osób poszukiwanych znajduje się na stronach internetowych jednostek Policji. Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.

Zapewniamy anonimowość.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

15 komentarzy

 1. @wredny

  Gościu, skoro kogoś zupełnie nie znasz, to na jakiej podstawie piszesz: „Ja akurat dużo chodzę i widzę te sytuacje w przeciwieństwie do pana”. Skąd pajacu możesz wiedzieć ile ktoś – tobie zupełnie obcy – chodzi i co widzi. Tylko jełop może sklecić tak durne zdanie. Moja rada: nie chodź dużo, usiądź i pomyśl. Ktoś cię w dzieciństwie nieszczęśliwie upuścił? Następne cytaty: „nikomu nigdy nie odmawiam prawa głosu czy wypowiedzi.” – cyt.: „niech pan nie zabiera głosu w temacie panu nieznanym”. Czy to nie ty napisałeś? Luki w pamięci? Brak zdolności logicznego myślenia? Rozumiem że masz chorobę dwubiegunową i rozdwojenie jaźni. Oderwanie od pługa to w twoim wypadku twój najmniejszy problem. Dalsza dyskusja wydaje się bezprzedmiotowa. To twój kabaret, nie przeszkadzam.

 2. Panie czytelnik ale ci adrenalina podskoczyła. Nie będę komentował tego coś napisał poza jednym – nikomu nigdy nie odmawiam prawa głosu czy wypowiedzi. Ale jak już wcześniej pisałem, zanim napiszesz zastanów się bo nic tak nie boli jak ośmieszanie się. A tymczasem może coś jeszcze obwieścisz – będzie jak w kabarecie.

 3. @wredny

  5 dni na przygotowanie takich wypocin. I jak kulą w płot. Inteligencją pan nie grzeszy a próbuje pan robić za jasnowidza. Mój pierwszy wpis w komentarzach pod tym artykułem był wynikiem tego czego jestem świadkiem codziennie m.in. na oświęcimskich ulicach jako kierowca i pieszy. To co tam napisałem nie jest pochwałą, lecz ironią na brak reakcji na wykroczenia drogowe popełniane codziennie przy jednym z punktów usługowych w tym mieście. Widać wystarczy otworzyć punkt gastronomiczny we „właściwej” lokalizacji a potencjalnym jego klientom i dostawcom nic nie grozi za popełnianie całego katalogu wykroczeń drogowych wymienionych w polskim prawie. Wychowałem się obok szkoły Nr 9, jestem tam codziennie i nie ty będziesz decydował w jakich sprawach będę zabierał głos czy ktokolwiek na tej stronie. Kto ci gościu dał takie prawo żeby komukolwiek odmawiać prawa głosu czy wypowiedzi na forum publicznym? Od tego braku wiedzy i ogłady w głowie ci się poprzewracało. Nie jestem funkcjonariuszem żadnej formacji ale jak pan widzisz przy podejmowaniu dyskusji trochę wiedzy się przydaje. Ponoć dużo pan widzisz a czytać nie umiesz ze zrozumieniem.

 4. Panie czytelnik. Zanim coś napiszesz to wyjdź z domu, pospaceruj po mieście a nie wypisuj bzdur nie mając pojęcia o rzeczywistości. Parkowanie w niedozwolonych miejscach to u nas już normalka. To że podjeżdżają pod różne punkty usługowo-handlowe tarasując chodniki i niszcząc trawniki to też normalka. Bo on tylko na chwilkę. Takich chwilkowiczów jest przez cały dzień. To że Policja i Straż Miejska przejeżdżają obok i nie widzą tematu to też normalka. Ja akurat dużo chodzę i widzę te sytuacje w przeciwieństwie do pana. Jeżeli nie był pan na uliczkach dojazdowych do szkół podstawowych 9 i 4 to niech pan nie zabiera głosu w temacie panu nieznanym. A mnie i wielu pieszych szl…. trafia jak muszę obchodzić samochody tarasujące chodniki, często wchodząc na ulicę. Być może należę do nielicznych którzy popierają Policyjne działania w sprawie profilaktycznych kontroli trzeźwości kierowców a kary jakie są wymierzane za wypadki z udziałem takich na bani uważam za skrajnie łagodne. Co do pługa to owszem w wielu tematach nie jestem obeznany ale też nie wypowiadam się. Ślubowania Policyjnego nie znam ale widocznie pan je zna i jako prawdopodobnie funkcjonariusz tej formacji boli pana wytykanie takich spraw.

 5. @wredny
  Mój komentarz dot. tzw. „jazdy na bani” był zakończony pytajnikiem. To ty napisałeś twierdząco: cyt.: „Ale jak nie ma zgłoszenia to nie ma tematu.” Czy aby na pewno?
  Swoje tezy o pracy Policji czerpiesz z ???
  „Policjant jest obowiązany dochować obowiązków wynikających z roty złożonego ślubowania.” To cytat z ustawy, nie z twoich pseudo przemyśleń. Może w rocie policyjnego ślubowania piszą coś o twoich zgłoszeniach? Jako mędrzec oderwany od pługa na pewno coś znajdziesz.

 6. No i odezwali się ci którzy sieczkę mają pod sufitem. Dla jednego jazda na bani to jest OK a dla drugiego pieszy to wróg. Zanim coś napiszecie to wpierw pomyślcie…. choć wątpię czy jesteście w stanie taki wysiłek znieść.

 7. Prawdziwy Płolaku Patrioto potomku wielkiej Husari, abyś dostał zgagi po zimniokach, Buahahaha 🙂

 8. @wredny – narzekasz na policjantów? Racja. Chyba już najwyższy czas, aby ich zastąpić Polską Policją Narodową im. Dobrej Zmiany, oraz ustanowić Parkingi Narodowe dla Prawdziwych Polaków. A pełowcy niech sobie jeżdżą rowerami. Buhaha.

 9. W całym mieście są sytuacje takie, że aż prosi się o interwencję. Ale jak nie ma zgłoszenia to nie ma tematu. I tak cały czas. Chodniki nie dla pieszych,dzieci do szkoły ulicą bo chodnik zastawiony, trawniki za parkingi. A co do powyżej opisanego przypadku to bardzo dobrze zareagowali.

 10. @czytelnik

  Halo, Policja?
  Proszę przyjechać na Fejsbuka.

 11. Nie do wiary. A u nas samochody dostawcze o masie 3,5t stoją na chodnika, tak jak i osobówki parkują w zatoce autobusowej MZK i na samym przystanku, jeżdżą po chodnikach, i … nic. :-). Wystarczy uruchomić wschodnią gastronomię i prawo nie ma znaczenia? Autobusy ludzi wysadzają i zbierają stojąc na środku drogi, piesi chodzą wszędzie tylko nie chodnikiem. Można? Można.

Send this to a friend