Informacje

POWIAT. Władze powiatu solidaryzują się ze społecznością LGBT

Partnerskie powiaty Dachau Landratsamt Dachau i Oświęcimski solidaryzują się wspólnie ze społecznością LGBT oraz wszystkimi prześladowanymi, wykluczonymi i dyskryminowanymi.

Dzisiaj na całym świecie obchodzony jest Pride Day – PRIDE oznacza dumę, tolerancję i pewność siebie – i walczy przeciw kryminalizacji, piętnowaniu (stygmatyzacji) i wykluczeniu.

To nieprzypadkowa data. 28 czerwca 1969 roku w nowojorskiej dzielnicy Greenwich Village wybuchły protesty mniejszości seksualnych przeciw nalotowi policji na gejowski pub.

Dziś echa tamtych zamieszek są powszechnie uważane za najważniejsze wydarzenie dla społeczności LGBT i katalizator ruchu na rzecz praw tychże osób. Stały się impulsem do walki o równe prawa dla mniejszości seksualnych.

Partnerskie powiaty Dachau Landratsamt Dachau i Oświęcimski solidaryzują się wspólnie ze społecznością LGBT 🏳️‍🌈 oraz wszystkimi prześladowanymi, wykluczonymi i dyskryminowanymi. Nienawiść do drugiego człowieka z powodu innej orientacji seksualnej, narodowości czy koloru skóry prowadzi do tragedii, która zmaterializowała się w tak potwornych miejscach jak KL Auschwitz-Birkenau i KZ Dachau.

Jako lokalni politycy i powiatowe urzędy administracyjne jesteśmy dla WSZYSTKICH ludzi w naszych powiatach, niezależnie od ich poglądów politycznych, rasy, religii, koloru skóry, języka, płci, orientacji seksualnej, etnicznego lub socjalnego pochodzenia, cech genetycznych, majątku, niepełnosprawności i wieku!

źródło: Facebook / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

42 komentarze

 1. @wazeliniarz

  Mylisz mnie z kimś słodziaku.
  Ja mam ledwo podstawowe wykształcenie. Nie dbam o to czyj odbyt cię interesuje i w czyim odbycie właśnie spędzasz urlop.
  Szukaj szczęścia gdzieś indziej. Nawilżaj co chcesz i komu chcesz.
  Nie musisz sie już z tym ukrywać. Trzymam za ciebie kciuki. Może spróbuj na jakimś portalu…
  Na moje względy jednak nie licz. Wolę kobiety.

  Ps. Gratuluję odwagi – udany coming out…

 2. @mastekosa
  „Jesteś mi obojętny.
  Dlatego nie możesz liczyć na moje względy. Wolę od razu ucinać takie zaloty. Wolę towarzystwo kobiet.” – klasyczny portret psychologiczny kryptogeja 🥴

  Ale nie o tym mówię. Możesz bzykać się z kim chcesz – jestem człowiekiem tolerancyjnym. Byle robota była zrobiona.
  Już w technikum wazeliniarskim nie byłeś specjalnie lotny ale nadrabiałeś oddaniem sprawie. Jak powiedziałeś, że będzie nawilżone to choćby skały sr…W tym względzie nic się nie zmieniłeś. Stary dobry masterkosa.

  Ale wracając do meritum. Wiesz, że w sprawach służbowych nigdy nie żartuję. Nie obchodzi mnie twój odbyt. Używaj go jak chcesz. Ważne żeby robota była zrobiona.

  Wiesz gdzie jest klucz.

 3. @wazeliniarz

  Nie obchodzi mnie to gdzie jesteś, co robisz, co masz w biurku. Jesteś mi obojętny.
  Dlatego nie możesz liczyć na moje względy. Wolę od razu ucinać takie zaloty. Wolę towarzystwo kobiet.
  Sorry.
  Swoje umizgi kieruj do kogoś innego. Nadmiar wazeliny (ten który zostaje ci po zabawie z kolegami) wyślij do TVP – tam będą wiedzieli co z tym zrobić

 4. @masterkosa
  Jestem na urlopie więc jeszcze przez parę tygodni nie będę nawilżał na tym portalu ale jak byś potrzebował wazeliny to możesz pożyczyć moją. Mam spory zapas w biurku.

 5. Oby tylko PiS nie potraktował ich po katolicku jak Kościół Katolicki Indian w Kanadzie.

 6. 1. pis traci większość w sejmie…
  2. Papież powołał komisję do zbadania działalności kardynała Dziwisza…
  3. Kolejni dwaj biskupi ukarani przez Watykan…
  4. Ból tyłka oświęcimskich nizin społecznych z powodu tęczowego serca…
  5. Pożegnanie niemców z mistrzostwami europy w piłce nożnej…

  Piękny początek wakacji…

 7. hotinie przecież ty w Boga nie wierzysz. Każdy wierzący musi przestrzegać przykazania.

 8. Czesław jesteś niedoinformowany. Rejestratorka za każdym razem pyta czy chcesz mieć teleporadę, czy osobisty kontakt.

 9. Ja w Polsce PiS i katotalibów czuje się drugiej kategorii. Nie można nie obchodzić świat religijnych, bo Polacy uważają cię za trędowatego. Jak krytycznie oceniasz powstanie warszawskie, to jesteś rosyjskim trollem. Natomiast jeśli przymykali oczy na grzechy księży pedofili i negatywnie myślisz o Niemcach to jesteś „prawdziwym” patriotą.

 10. O matko czyżby profil starostwa przejał Chwierut? Ze storostą już tak źle, że Januszek został pełniącym obowiązki starosty? ***** tęczowych

 11. Ja mam inne pytanie. Takie nic nie znaczące. KIEDY LEKARZE W OŚWIĘCIMIU ZACZNĄ NORMALNIE PRZYJMOWAĆ PACJENTÓW? Czyżby powrót do ośrodków zdrowia był nie do pogodzenia z życiem prywatnym?

 12. Fetysz prawaków od lat: Zaglądanie innym w majtki, do łóżek oraz rozporządzanie brzuchem kobiet. Wszystko to wiąże się z seksem ,któreo im widać bardzo brakuje …:)

 13. Kiedy zaczniecie homoseksualistom przypinać różowe trójkąty jak wyznawcy Adolfa? Może lepiej reanimujcie Auschwitz, bo niczym nie różnicie od nazistów. Wyznajecie taką samą ideologie. Prawo wypowiadania tutaj mają mieszkańcy Starego Miasta a nie przybłędy, które przypłynęły do do Oświęcimia na faszynie. Zresztą o niepolskich korzeniach.

 14. Wygląda na to że zapomnieli że są tam od roboty a popierać to oni mogą swoja kobitę jak im na to pozwoli.

 15. Tak, tak, rozumiem, wszyscy już wiedzą, że nienawidzicie niehetero. Ale nie musicie się bezustannie powtarzać. O co wam chodzi? Chcecie się policzyć, ilu was jest w naszym błogosławionym mieście Oświęcimiu? To policzmy: z dziesięciu? To możliwe.

 16. Rzygac sie chce przez takich przedstawicieli. Mojego glosu do rady powiatu juz nie dostana.

 17. @Leszek Urzędników nie obejmuje anonimowość. Oczywiście, chodzi o ich działalność.

 18. Wszyscy jesteśmy bogami i mamy prawo decydować kto z kim, gdzie i za ile. Pozdrawiam materace.

 19. „Ostatnie „apele oświęcimskie” będące w istocie formą promocji ideologii gender, to godny ubolewania przykład instrumentalnego wykorzystywania pamięci ofiar Auschwitz.”
  Tak Leszku masz rację wychodząc ze słusznego postulatu uczczenia wszystkich ofiar Auschwitz bez wyjątku wykorzystuje się tą sytuację do promocji ideologii gender a na to zgody nie ma.

 20. @Leszek – w punkt

  Ciekawe czy powiatowi urzędnicy prywatnie w całości solidaryzują się z szefostwem starostwa, czy ograniczają swoje poparcie tylko do godzin pracy.

 21. Postanowiłem zaczerpnąć informacji u źródła. Zapytałem osobę, która odpowiada w Starostwie za umieszczanie treści na koncie fb, jak autorzy wpisu pojmują termin „społeczność LGBT” – innymi słowy, z kim się solidaryzują.

  Padła „encyklopedyczna” odpowiedź w stylu „koń jaki jest każdy widzi”. Najpierw rozmówca zasugerował, że przecież ja dobrze wiem o kogo chodzi, następnie zaproponował bym rozszyfrował skrót LGBT, a na koniec stwierdził, że chodzi o „mniejszości seksualne”. Precyzyjnej odpowiedzi nie otrzymałem, a nie sądzę by władze Powiatu solidaryzowały się ze wszystkimi „różniącymi się od większości” swoimi upodobaniami seksualnymi.

  W sprawie terminologii nie doszliśmy do porozumienia. Przyjmując, że zwolennicy apelu mają jakieś wyobrażenie jak pojmować określenie „społeczność LGBT”, zapytałem o przykłady prześladowania przedstawicieli tejże społeczności. I tu padło ogólnikowe stwierdzenie, że przecież wiadomo, itp. Zapytałem o podanie konkretnych przykładów i nie doczekałem się odpowiedzi.

  W trakcie rozmowy okazało się, że odpowiedź na moje pytania wymaga dłuższego czasu, a mój rozmówca jest bardzo zajęty i ma pilne spotkanie. Zaproponował bym zjawił się osobiście w Starostwie. Niestety, gdy zapytałem o proponowany termin odpowiedź nie padła, a rozmowa dobiegła końca. Być może ostatnie pytanie umknęło zaaferowanemu nadchodzącym spotkaniem rozmówcy i zbyt pospiesznie rozłączył się, chyba nawet bez pożegnania.

  Mam propozycję dla sygnatariuszy apelu. Zamiast umacniać swoich niemieckich partnerów w przekonaniu, że Niemcy (niektórzy rzecz jasna) postępują słusznie ulegając fascynacji tym razem ideologią gender, zaproście ich Państwo do wspólnego protestu przeciwko wyrokowi TSUE, który odebrał byłemu więźniowi Auschwitz możliwość dochodzenia przed polskim sądem sprawiedliwości w sporze z niemieckimi mediami piszącymi o „polskich obozach”. To Pan Stanisław jest człowiekiem rzeczywiście wykluczonym i dyskryminowanym i to raczej jemu należy się Państwa solidarność i wsparcie.

  Ostatnie „apele oświęcimskie” będące w istocie formą promocji ideologii gender, to godny ubolewania przykład instrumentalnego wykorzystywania pamięci ofiar Auschwitz.

 22. Ja tam nikomu do łóżka zaglądać nie chcę, niech robią co chcą, ale natury nikt nie oszuka.

 23. @Donald Nie w starostwie, tam już nie trzeba, w przedszkolach , żeby dopływała świeża krew.

 24. Jestem swingrsem, czy Pan starosta może mnie również oficjalnie poprzeć? A może i groszem sypnie? Taki biedny jestem i horom curke mam…

 25. Ma się rozumieć że lekarze w powiatowym szpitalu w Oświęcimiu nie będą kierować się klauzula sumienia w patologicznych ciążach? Czy stać starostę na przeciwstawienie się Bogu?

 26. I bardzo dobrze panie starosto. Na złość PiS-owi zróbcie jeszcze warsztaty seksu analnego w starostwie. A co ?!

 27. W Bielsku „nieznani sprawcy” zdemolowali cmentarz żydowski i połamali przeszło 70 tablic nagrobnych. Wynik siania nienawiści.

 28. Panie Pawle brawo za wyrazistość poglądów. Może to nie spotka się z uznaniem przy urnach, ale ważne aby nie uprawiać intelektualnej i moralnej prostytucji. Ps Proszę pomyśleć o budowaniu własnych struktur w mieście, ponieważ towarzystwo z którym przyszło panu stać w jednym szeregu tylko hamuje ten kraj od stuleci.

Send this to a friend