Informacje

POWIAT. Weź udział w pracy nad Strategią Rozwoju Powiatu

Zarząd Powiatu w Oświęcimiu zaprasza przedstawicieli biznesu oraz organizacji pozarządowych do udziału w pracach  Konwentu Strategicznego, którego celem jest wypracowanie założeń Strategii Rozwoju Powiatu Oświęcimskiego na lata 2021-2030.

W tym roku kończy się termin ważności dotychczasowej strategii przyjętej na lata 2014-2020. Moderatorem całego procesu opracowywania strategii rozwoju na lata 2021-2030 będzie FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji z Krakowa. Pierwsze prace polegać będą na identyfikacji celów i zadań, mających zapewnić długofalowy rozwój społeczno-gospodarczy oraz realizację aspiracji naszej wspólnoty lokalnej.

– Chcemy jednak przede wszystkim, aby cele i zadania nowej strategii były odpowiedzią na potrzeby oraz oczekiwania naszych mieszkańców dlatego zapraszamy i liczymy na zaangażowanie się przedsiębiorców oraz społeczników w prace Konwentu – mówi starosta oświęcimski Marcin Niedziela.

Jednym z narzędzi pomocnych w diagnozie jest ankieta, którą można wypełnić za pośrednictwem strony internetowej Powiatu Oświęcimskiego.

– W sierpniu br. zostaną zorganizowane warsztaty strategiczne i konsultacje zdalne. Podczas spotkań roboczych zidentyfikujemy potrzeby, problemy i oczekiwania, a także potencjały rozwojowe powiatu oraz projekty i zadania do realizacji – dodaje starosta.

Osoby oraz instytucje zainteresowane uczestnictwem w pracach Konwentu mogą  potwierdzić uczestnictwo do dnia 17 sierpnia na adres mailowy:  promocja@powiat.oswiecim.pl. Wskazane jest także  podanie numeru telefonu do kontaktów organizacyjnych. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zastrzega się prawo wyboru członków Komitetu Strategicznego.

powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Tu jeden Pan radny już nawołuje do budowy nowego gmachu dla UM. na miejsce działającego targowiska . Po co nam plac targowy, a te ludki tam handlujace niech sie idą paśc. I oczywiście kasę na budowę da PIS. Bo ma.

  2. Skoro do przygotowania strategii zatrudniono prywatną firmę to chyba należy rozumieć, że radnym i urzędnikom powiatowym z panem starostą i zastępcami na czele nie staje kompetencji by taką strategię opracować. Pytanie po co nam tacy radni, tacy urzędnicy i tacy starostowie…

  3. @hotin:cyt: „Mam pytanie.Nie jestem członkiem organizacji sorosowskiej zwanej PO-tocznie KOD-em. Czy też będę mógł uczestniczyć w tej arcy ciekawej dyskusji?”
    Obserwuje pana wpisy od jakiegoś czasu. Nic pan w szyderstwach postępów nie poczynił.Są wtórne i po prostu nudne. I nie daj Boże, żeby sobie pan pomyślał, że są błyskotliwe, inteligentne, śmieszne, albo odkrywcze.
    Ich wartość oceniam jako lekko zatęchłą sieczkę słowną. Bardziej złośliwi nazwaliby to sraczką słowną.
    Oczekiwałbym jakiejś wiedzy na temat powiatu, jego potrzeb, dobrych i złych inwestycji, ale także potrzeb, które nas, mieszkańców jakoś wzbogacają o majątek, infrastrukturę. Myślę, że nawet ci z PiS-u z takim potencjałem jaki pan tu ujawnia, nie zaprosiliby pana do dyskusji, bo zdarza się, że wśród nich są tacy, którzy mają poczucie wstydu i smaku. Pan – wydaje się – nie ma ani jednego ani drugiego. Sadzać kogoś takiego przy stole do rozmów byłoby raczej eksperymentem medycznym (to taka złośliwość, która ma panu pokazać, że w chamstwie możeby się przebijać, bo skoro pan potrafi, to każdy na pograniczu normy intelektualnej – tym bardziej) Odpowiadam na pana pytanie. Nawet gdyby pan tam siadł do dyskusji – nie miałby pan wiele do powiedzenia. Szkoda więc miejsca, stołka i powietrza. :)) Można po chamsku? Można. I co dalej? Brnie pan w chamstwo i szczekanie czy może się pan wysili?

Send this to a friend