Wideo

POWIAT. Ważny trakt na styku dwóch regionów zostanie zmodernizowany

Rusza długo oczekiwany remont drogi powiatowej ul. Jedlina w Jawiszowicach (Gm. Brzeszcze). Ten ważny acz mocno zniszczony trakt na styku dwóch regionów, łączy dwie gminy, dwa powiaty i dwa województwa. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.

Modernizacja zniszczonej drogi powiatowej ul. Jedlina w Jawiszowicach (Gm. Brzeszcze) pochłonie blisko milion złotych .

– To bardzo ważny trakt w sieci dróg powiatowych, łączący powiaty bielski i oświęcimski, i dwa województwa – powiedział starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

– Bardzo się cieszymy, ze udało nam się rozpocząć kolejną inwestycję drogową z Powiatem Oświęcimskim. To dla nas bardzo ważny trakt o długości kilometra. W tej chwili jest w fatalnym stanie. Dzięki modernizacji poprawi się bezpieczeństwo na tej drodze – podkreślił burmistrz Brzeszcz Radosław Szot.

W podobnym tonie wypowiedziała się Teresa Jankowska, członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu, była burmistrz Brzeszcz. Inwestycja obejmuje wykonanie remontu nawierzchni drogi, odmulenie rowów przydrożnych wraz z odtworzeniem zjazdów do pól i posesji, remont przepustu pod drogą. Ponadto zaplanowano wykonanie ścięcia poboczy wraz z wysypaniem destruktem i powierzchniowym utrwaleniem emulsją asfaltową.

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend