Informacje

POWIAT. W drodze na służbę ratował ofiary wypadku drogowego

Policjant z pionu kryminalnego Komisariatu Policji w Alwerni,  jadąc na służbę, błyskawicznie rozpoczął akcję ratunkową, w związku z poważnym wypadkiem drogowym do którego doszło na drodze krajowej. Funkcjonariusz wydostał z samochodu kierowcę i skutecznie przeprowadził jego resuscytację.

W ubiegły piątek (20.11.br.) tuż przed godziną 6, w Przeciszowie na drodze krajowej numer 44, doszło do poważnego wypadku drogowego.  27 – letni mieszkaniec Oświęcimia, kierując fiatem seicento, zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka renault trafic, którym kierowała 66 – letnia mieszkanka gminy Zator.

Tragiczne zdarzenie rozegrało się na oczach jadącego na służbę policjanta z komisariatu Policji w Alwerni. Starszy sierżant błyskawicznie przystąpił do akcji ratunkowej. Najpierw podbiegł do kierowcy seicento. Nie wyczuwając funkcji życiowych wydostał go z pojazdu i rozpoczął jego resuscytację. Po kilku minutach przywrócił mężczyźnie funkcje życiowe. Ułożył go na boku i pozostawił pod opieką innego kierowcy. Następnie już wspólnie z innymi kierowcami wydostał z renault poszkodowaną kierującą, która została umieszczona w jego samochodzie. Kiedy na miejsce przybyli ratownicy medyczni, uczestnicy wypadku zostali oddani pod ich opiekę.

Mieszkający w Oświęcimiu, a pracujący w Komisariacie Policji w Alwerni funkcjonariusz,  w Policji służy od 5 lat.  Dzięki profesjonalnie podjętym przez niego działaniom ratunkowym, w które włączyli się inni kierowcy, uczestnicy wypadku drogowego w porę otrzymali, ratującą życie pomoc.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. „Tylko pisowskie ZOMO bije dziewczyny.” – powiedziała Hanna drapiąc się po jajach.

Send this to a friend