Informacje

POWIAT. Ulica Zaborska, Kombatantów i Karolina zostaną zmodernizowane

Drogi powiatowe: ulica Zaborska w Oświęcimiu, ul. Kombatantów w Brzezince i ul. Karolina w Osieku wkrótce zostaną zmodernizowane.

Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Paweł Kobielusz podpisali umowę z wykonawcą – firmą Berger Bau Polska na modernizację traktów powiatowych na terenie Oświęcimia, Gminy Oświęcim i Gminy Osiek. Obecni byli także: prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek i wójt Gminy Osiek Marek Jasiński.

Inwestycja obejmuje wykonanie:

– remontu drogi powiatowej 1878K ul. Kombatantów od km 1+143 do km 2+143,00 w Brzezince,

– remontu drogi powiatowej nr 1859K ul. Karolina od km 0+000 do 0+650 w Osieku,

– remontu drogi powiatowej nr 1897K ul. Zaborska od km 0+600 do 1+360 w Oświęcimiu.

Zakres modernizacji dróg – wymiana nawierzchni jezdni, odtworzenie poboczy. W ramach zadania zmodernizowanych zostanie 2,410 km dróg powiatowych: Gmina Oświęcim – 1,000 km, Gmina Osiek – 0,650 km, Miasto Oświęcim – 0,760 km.

Modernizacja wspomnianych powiatowych traktów została dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych i budżetów zainteresowanych samorządów.

Wykonawca na zakończenie robót ma do 60 dni od daty przekazania placu budowy.

Powiat Oświęcimski / foto: RafLor

Poprzedni artykułNastępny artykuł

19 komentarzy

 1. Nie panikuj Asie – nie będą. Można na pewno ocieplać budynki urzędów administracji publicznej (o ile nie są zabytkowe), szkoły, przedszkola, itp. Zresztą w Oświęcimiu, z tego co widać, prawie wszystkie są już ocieplone. Natomiast żaden rząd nie będzie karać mniej zamożnych właścicieli domów, których na ocieplanie nie stać. Będą musieli – fakt, płacić wyższe rachunki za ogrzewanie. Ale to oczywiste.
  Tak jak nikt nie wycofa z użytku samochodów spalinowych, przynajmniej tak długo, jak nie będzie dla nich przystępnej cenowo alternatywy – elektrycznej czy wodorowej. Ani żaden rząd w Warszawie, ani Unia tego nie zrobią, ponieważ przy pierwszych lepszych wyborach dostaną czerwona kartkę. Założymy się?

 2. Rząd bedzie surowo karal za brak realizacji dyrektywy
  ht+tps://dorzeczy.pl/unia-europejska/563400/dyrektywa-epbd-beda-kary-za-brak-przymusowych-remontow.html

 3. GUMIŚ:
  Kity możesz pociskać swoim przeciwnikom politycznym. Mnie jako kierowcę interesuje stan dróg a nie co zrobili ci czy tamci. Zima jaka jest każdy widzi. Było wystarczająco dużo ciepłych dni żeby dokonać naprawy poszycia dróg. W tym mieście nawet kilka tygodni czeka na wyprostowanie znak drogowy na wysepce przy wyjeździe z parkingu między dworcem PKP a Park Raid. ps. Środki transportu wybieram sam. Nie potrzebuję do tego pseudo porad jakiego internetowego trolla.

 4. Kto dał podwyżki ludziom LEWICA ! PIS niech jak najszybciej odejdzie w daleką dal ………………………..

 5. Basia:
  A co myślisz o podatku od samochodów spalinowych który Morawiecki w tamtym roku podpisał w Brukseli.

 6. Przenigdy pis w Oświęcimiu.!!
  Byłoby jak w tym kawale.
  …Gdyby pis rządził na sacharze to przez 5 lat nic by się nie zmieniło a potem brakłoby piasku.
  Oświęcimianie bądźcie mądrzy przed (jak do tej pory )a nie po i nie dopuszczajcie tej zdeprawowanej chciwością szarańczy do nawet namiastki jakiejkolwiek władzy.
  Pis to neokomuna .Pokonuja trudności które wyłącznie sami stwarzają a i z tym mieli problem.Pozdrawiam z dumą, że to piękne miasto oparło się tyle lat tej populistycznej khe khm …jednak wolę nie klnąć🙂

 7. Więcej cudów nad Wisłą nie będzie teraz są ceny rynkowe. Baryłka ropy drożeje to ,i cena na stacji jest wyższa.

 8. Kiedy będzie paliwo po 5 zł? Donek czekamy. Czas się kończy ekiPO.

 9. Czytelnik:
  Jest zima są dziury zawsze po zimie drogi wymagają remontów,i napraw.Na wiosnę będą realizowane te remonty. I kampania wyborcza nie ma tu nic do rzeczy. Możesz również kupić sobie hulajnogę będzie łatwiej omijać dziury.

 10. W wyborach z 2015 roku PiS obiecał obniżenie VAT z 23 do 22% i przez 8 lat tej obietnicy nie spełniło, ale wmawiać, że zawsze wszystko co obiecają robią, to ich metoda. Poza tym:
  Lekarz i stomatolog w każdej szkole-brak
  Emerytury stażowe-brak
  Bon mieszkaniowy-brak
  Odbudowa zamków-brak
  Budowa promów, program Batory- no nie wyszło
  Likwidacja NFZ – też nie
  Likwidacja umów śmieciowych-brak
  Fundusz na renowację miast-no też nie
  Odbudowa PKS-brak
  500+ dla młodych-brak
  O samochodzie elektrycznym i mieszkaniu + szkoda nawet pisać- sztandarowe oszustwo.
  Brak likwidacji kopalń-no też nie (twierdzą, że zlikwidowali 1, a tak naprawdę 15, ponieważ 14 to zakłady górnicze-istnieje takie rozróżnienie)
  Usprawnienie sądownictwa-nie wyszło
  Elektrownia w Ostrołęce-prawie spełniona obietnica.
  Wyr…… bez mydła.

 11. 100 dni rządu PO i uśmiechniętej polski mija w tym tygodniu. Ze 100 konkretów na 100 dni spełniono…8. I jak tam fajnopolactwo? Wyr…… bez mydła.

 12. Sam jesteś nierobem a do tego durniem. Te ulice będą remontowane bo dotąd były dojazdem dla ciężkiego sprzętu budujacego lokalny odcinek obwodnicy i są zniszczone glownie z tego powodu. Teraz budowa ma juz własny dojazd i to teraz jest czas na remont owych ulic. Capito?
  Powtórzę jeszcze raz , latarnie…

 13. Widać że wybory się zbliżają wielkimi krokami. Gdyby nie wybory to nic by nie remontowali bo nie byłoby potrzeb robienia zdjęć do kampanii. Miesiącami jeździmy po dziurawych drogach tylko po to żeby przed samymi wyborami hucznie ogłaszać że będą remontowane. Specjalnie tyle czekała ekipa PO? Żeby sobie zdjęcie zrobić? A nowy wojewoda kiedy weźmie się za drogi wojewódzkie w naszym regionie? Poszedł z Kęt do Krakowa i już o nas zapomniał. Króliki zamienił na kokosy.

 14. Czy w ciągu ulicy Kombatantów przewidziano latarnie? Przypominam że mamy 21 wiek.

 15. Czy brukarze i asfalciarze przed rozpoczęciem robót też będą mieli publikowane zdjęcie? Jednym i drugim płacą za pracę, tylko ci drudzy za mniej muszą się ubrudzić i napracować.

 16. Ha Ha Ha jak zwykle propaganda wyborcza J Ch i Skrzykinskiego oba z PO jak Donka przed wyborami w 100 dni naobiecuje nic nie zrobie.

 17. Dziury w drogach od tygodni w tych samych miejscach a tu kampania wyborcza w pełni. Przestańcie gadać a zacznijcie coś robić. Wystarczy przejechać Krakowską od SIMECHu do mostu na Wiśle i ma się dość. Na moście obwodnicy północnej znowu była jakaś ekipa. Czy w tym powiecie nie da się czegoś zrobić na 100%? Chyba tylko huczne otwarcia.

Send this to a friend